[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ Belli Kıstaslar Altında Rastgele Test Hazırlamak...
Yazar RSS Konu: Belli Kıstaslar Altında Rastgele Test Hazırlamak {957}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Jan 2017, 19:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sınav soru arşivini öğrencinin önüne koyayım değil mi sdh

Ben bu dönem de artık elle yapayım şu işi de, kendime proje olsun.

Türkçe harfler ve matematik operatörlerini nasıl sorunsuz aktarabilirim bu arada? Bir de uzun stringlerde sıkıntı çıkıyor, float'a çevirmeye çalışıyor anlamadım.

hihi
Üye
medal 1k
ID § 02 Jan 2017, 21:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Üye
ID § 20 Jan 2017, 02:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tüm soruların scalasını bozmadan baskıya uygun tiff veya benzer bir formatta image şeklinde kaydederim. Ağırlıklı konuları farklı klasörler altında. Sonra bir foreach içerisine konu sayısı kadar random file directory listing biraz php biraz crystal report budur.
Üye
ID § 20 Jan 2017, 10:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Word'de duruyor soru seti sanırım.
Word'de her bir soruyu bir nesne olarak tanımla, hatta bunların adını numerik ve istediğin kategoriyi yansıtacak bir mantıkla yap,
sonra word'e bi kod yaz, istediğin kriterlerdeki numaralardan soruları alıp alıp yeni word oluşturup kaydedip kapatsın.
Üye
ID § 20 Jan 2017, 10:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
koy ne olacak soru arsivini ..1000 tane soru hepsini ezberleseler zaten konuyu ogrenmis olurlar o gazla..eger amac birseyleri ogretmekse..

100 200 soru tanimlari teker teker yada karisik olarak sorarsin..
200 300 metod yontem vs varsa..
300 400 de varsa problem mantik hesap..

cok killanirsan problemlerin rakamlarini degistirirsin ..cok hocaligin tutarsa tanimlari dolayli sorarsin..kufur yemek istiyorsan yontemlerin mantigini istersin..

soruyu soran notu belirleyendir..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/01/2017 10:59 tarihinde dana22 tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 23 Jan 2017, 01:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim proje baya benzer buna, su yogunlugum bitsin bir bakayim
Üye
medal 1k
ID § 03 May 2017, 23:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
deadwoll
Sınav soru arşivini öğrencinin önüne koyayım değil mi sdh

Ben bu dönem de artık elle yapayım şu işi de, kendime proje olsun.

Türkçe harfler ve matematik operatörlerini nasıl sorunsuz aktarabilirim bu arada? Bir de uzun stringlerde sıkıntı çıkıyor, float'a çevirmeye çalışıyor anlamadım.

benzer bir tool yaptım şu an, ihtiyacın varsa halen dediğim gibi benzer bir proje üstünde çalışıyorum. Bazı konularda automated marker bile ekleyebiliriz mesela matematik ya da programlama gibi.

math operatorleri için filan extra library kullanıp render etmen lazım mesela MathJax(web), Jeuclid(java) gibi.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum