[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ Yazılım alanında diploma ne kadar önemli?...
Yazar RSS Konu: Yazılım alanında diploma ne kadar önemli? {17674}
Syf: ««/ 24 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Mar 2016, 22:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bunu bin kişiye sormuşumdur , hemen hemen herkes 'işini biliyorsan diplomaya bakmıyorlar' demiştir. İçime biraz daha su serpilmesi açısından sizlere de son kez şu soruyu sormak istiyorum artık.

Ben kendi bölümümü bile bitirmedim , askerlik açısından uzatıyorum.

Şimdi gittim bir firmaya , yazılımcıyım diyen adamı cebimden çıkaracak kadar iyiyim diyelim (değilim , hatta hiç değilim) diploma olup olmaması , bilgisayar mühendisliği mezunu , yazılım mezunu vs falan olmamam çok büyük dezavantaj olur mu? Yoksa 'adam işini biliyor lan boşver diplomayı falan' diye mi yaklaşırlar?
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 03 Mar 2016, 22:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cok onemli.

no woman, no megri.
Üye
ID § 03 Mar 2016, 22:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekşi sözlüğün kurucusu sedat lise mezunu bildiğim kadarıyla. adam davetle microsoft'ta çalıştı senelerce. sonra ekşi'yi satıp gitti amerika'ya yerleşti.

yetenekli adam kendini her türlü gösterir.

önemli olan yeşil mercimek
Üye
ID § 03 Mar 2016, 22:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mithat senden bi bok olmaz. diplomalı veya diplomasız. salla o yüzden.

guti naber lan

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/03/2016 22:23 tarihinde moriarty tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Mar 2016, 22:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Moriarty haklı.
Üye
ID § 03 Mar 2016, 22:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla bi arkadaşımdan biliyorum sınavla alıyorlar yazılımcıları. şimdi girsen o sınava full çeksen, mülakatta da bilgi birikimini döksen adamlar diploması yok diye almamazlık yapar mı bilemem. niye yapsınlar. ben olsam yapmam.

ulan o hangi yüzüğü diyen kim lan
Üye
ID § 03 Mar 2016, 22:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mithat'i Anhora'dan mi inherit ettiniz olm?

public class Mithat: Anhora {
public static void Main()
while(true){
base.Topic.CreateSimilarTopic("How can I be successful?");
// wait until engine cools down
Task.Wait(random);
}
}
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Mar 2016, 22:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Lan heryere kral üniversitelerden alakalı bölümlerden adamlar 'alırlar ya işini bildikten sonra her türlü alırlar' yazıyor , bir kişide çıkıp 'bizim ahmet var şirkette o tıp okumuş ama yazılıma merak salıp kendini geliştirip bu işlere girmiş şimdi bizimle çalışıyor' falan diye örnek gösteremiyor. Herkesin tahmin emenike. Bilsem garanti olduğunu , hazır işten istifa etmişim , ayrıcam 6 ay 1sene kendime , krallar gibi kurssa kurs onlinesa online yardırıcam , kendimi hazır hissedince de sağa sola saldırıcam ama elle tutulur bir garanti yok işte.
Alan Yetkilisi

ID § 03 Mar 2016, 22:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
reyou
Mithat'i Anhora'dan mi inherit ettiniz olm?

asdff

no woman, no megri.
TW
ID § 03 Mar 2016, 22:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yakın arkadaşımdan biliyorum adam universite terk ama mersinde kurulan türkiyedeki ilk güneş enerjisi santaralindeki yazılımla, aselsan nöbetçi isimli turretin yazılımında falan çalıştı.
Üye
ID § 03 Mar 2016, 22:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Mithat
Lan heryere kral üniversitelerden alakalı bölümlerden adamlar 'alırlar ya işini bildikten sonra her türlü alırlar' yazıyor , bir kişide çıkıp 'bizim ahmet var şirkette o tıp okumuş ama yazılıma merak salıp kendini geliştirip bu işlere girmiş şimdi bizimle çalışıyor' falan diye örnek gösteremiyor. Herkesin tahmin emenike. Bilsem garanti olduğunu , hazır işten istifa etmişim , ayrıcam 6 ay 1sene kendime , krallar gibi kurssa kurs onlinesa online yardırıcam , kendimi hazır hissedince de sağa sola saldırıcam ama elle tutulur bir garanti yok işte.

abi tam olarak bu postun gibi postlarından dolayı yazdım üstteki şeyi. umarım sen de anlarsın bi gün.

guti naber lan
Üye
medal 1k
ID § 03 Mar 2016, 22:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben bile anladım daha yazmıyorum sdf
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Mar 2016, 22:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
La olum söyle işte mesela postta ne hatam var , söyle ki öğreneyim düzelteyim , sadece eleştirince böööyle aynen devam ediyorum ben , senin boşuna parmakların yoruluyor.
Alan Yetkilisi

ID § 03 Mar 2016, 22:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
soyleyince de aynen devam ediyosunuz siz, farketmiyo.

no woman, no megri.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Mar 2016, 23:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
game pub nooldu

nişabürek
Syf: ««/ 24 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum