[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ Hosumuza Giden Tutoryaller...
Yazar RSS Konu: Hosumuza Giden Tutoryaller {5375}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 23 Jun 2015, 21:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
onun daha kapsamlisi var, github projelerine google searchlere ivir zivirlara gore yapilan.

no woman, no megri.
Üye
ID § 23 Jun 2015, 21:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nerde?
Alan Yetkilisi

ID § 23 Jun 2015, 21:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bir google aramasi uzaklikta.

no woman, no megri.
Üye
ID § 23 Jun 2015, 21:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
varsa guvenilir bir kaynak ver iste, yoksa tatavaya gerek yok.
Alan Yetkilisi

ID § 23 Jun 2015, 21:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[en.wikipedia.org]

no woman, no megri.
Üye
ID § 23 Jun 2015, 21:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
wiki
It is difficult to determine which programming languages are most widely used, and what usage means varies by context. One language may occupy the greater number of programmer hours, a different one have more lines of code, a third may utilize the most CPU time, and so on.

guvenilirlikten kasit bu. insanlarin ne aradigi veya ne kadar github projesi oldugu her zaman refererans olamaz benim verdigim linkteki gibi ancak fikir verir. birsuru faktor var isin icine giren, bunlari detaylica analiz eden bir kaynak var mi onemli olan o.
Üye
medal 1k
ID § 23 Jun 2015, 23:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O konuda aslinda github baz alinabilir ama yekpareden dalmak luleden sallamaya benziyo biraz.bi suru proje var cunku 3-5 senedir commit almamis.yada adam projeyi baslatmis 2 java classi sallamis 1 readme koymus birakmis.guncel commitler baz alinarak bi tarama yapilsa ala.

ben asil konuya geleyim.guncel teknolojiyi takip etmek adina
news.ycombinator.com . best practice olarak o kadar cok makale oluyo ki hergun bi sabah bi aksam ustu cikan makalelere goz atinca bilgilenmek yada tazelenmek mumkun.

Ornegin : [www.loggly.com]

Birde konularin altinda tartismalar donuyo: [news.ycombinator.com]
Bu tartismalar bazen cok sig kaliyolar.Bazen bayaa verimli donuyo.Ha bide ycombinatoru takip etmenin yarari agar.io gibi salgin olabilecek seyler ilk buraya dusuyo.Sonra yorumlarina developper gelip neyi nasil yaptigini anlatiyo falan.

Oralarda takip edilesi.

Bir ornek daha : [blog.flowdock.com]

Birde bu herifin listeleri var. :[github.com]
Derlenmis toplanmis ana basliklarla ayrilmis falan.ultrazam bir liste.Her konu var neredeyse.
Üye
ID § 06 Oct 2015, 16:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben 3 senedir "Hello World" bile yazmamış biri olarak, biraz kendi mesleğimi yapayım dedim. Hobi olarak. Unity ile mobil oyun yapıcam. Çok zaman yok ama para kazanayım derdim de yok. 3-4 ayda bir bişiler çıkartayım, 50-100TL kazanayım gaz versin diye yeter.

En güzel Unity tutoları neler? Var burada Unity'i baya kullanan biliyorum. Çok fazla tuto var etrafta. En güzellerini yazarsanız bakayım bir onlara. en son unide bitirme projesi için kullanmıştım. Hatırlamıyorum bir bok.
Üye
ID § 06 Oct 2015, 16:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kendi sitesindeki documentation oldukca doyurucu bence.
[docs.unity3d.com] ben basladim ama yarim kaldi baska isler girdi araya.

bir de kitap okumustum bitane ama hatirlamiyom simdi neydi, kotuydu demekki sdfsdf
Yörünge Disi
ID § 06 Oct 2015, 18:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
barbu
Ben 3 senedir "Hello World" bile yazmamış biri olarak, biraz kendi mesleğimi yapayım dedim. Hobi olarak. Unity ile mobil oyun yapıcam. Çok zaman yok ama para kazanayım derdim de yok. 3-4 ayda bir bişiler çıkartayım, 50-100TL kazanayım gaz versin diye yeter.

En güzel Unity tutoları neler? Var burada Unity'i baya kullanan biliyorum. Çok fazla tuto var etrafta. En güzellerini yazarsanız bakayım bir onlara. en son unide bitirme projesi için kullanmıştım. Hatırlamıyorum bir bok.

Oturup video tutorial izlemeyi seviyosan, azcik paraya kiyarim diyosan su seri guzel;

[www.udemy.com]

Fiyati £15 gorunuyo bende, sende farkli gorunurs su kodu kullanmayi deneyebilirsin : LEAP0019

edit : Kursun adi "Learn To Code by Making Games - The Complete Unity Developer" bu arada.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/10/2015 18:13 tarihinde di tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Oct 2015, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi cok basic degil di mi? Sifirdan baslayanlara yonelik de olmasin. Cok para degilmis gerci.
Üye
medal 1k
ID § 27 Apr 2016, 18:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[worrydream.com]

Alinti

Alan Perlis wrote, "To understand a program, you must become both the machine and the program." This view is a mistake, and it is this widespread and virulent mistake that keeps programming a difficult and obscure art. A person is not a machine, and should not be forced to think like one.

How do we get people to understand programming?

We change programming. We turn it into something that's understandable by people.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum