[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Aion
|-- |-- |+ Aion Your-Freedom Rehberi...
Yazar RSS Konu: Aion Your-Freedom Rehberi {8446}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 11 Oct 2009, 23:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Asla Proxifier acikken Your Freedom'a baglanmayin. Once proxifier kapanmali, sonra Your Freedom baglantisi kurulduktan sonra proxifier acilmali..

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Oct 2009, 23:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayır hayır deneme sürümünde saatte 1 kopuyor uyarı gelmeden once ben yeniden baglana basıyodum oyundan düşme gibi bi problem olmuyodu wow da burda yeniden baglan dedigimde kalıyo baglantı kopuyor

Aslında ben senin bana borç verebilme ihtimalini sevdim.
Yörünge Disi
ID § 12 Oct 2009, 00:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Buyuk ihtimal proxifier'dan dolayi kaynaklaniyor. Tahmin ediyorum ki WoW doneminde sockscap veya belli bir .exe soran proxy programi kullaniyordun. Sockscap gibi programlarda sadece belli bir application (.exe) gosterdigin icin, proxy olayini sadece o program icin aktive ediyor (bu ornekte WoW.exe'si), ama diger tarafta proxifier -eger belli bir application'a settingsden limitlendirilmediyse ki, application versiyonu aion icin calistirilmiyor, direk client .exe'si olmadigi icin- aktif olan butun programlara proxy uygulamasi yapiyor.. Bu durumda, your freedom'a da yapiyor.. Proxy ile your freedom'a baglanianmayi deneyince, haliyle kafayi yiyor smiling smiley

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 12 Oct 2009, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bingildak, peki 30 günlük deneme sürümü bittiğinde satın mı almak gerekiyor proxifier'ı ?

Estelio
Yörünge Disi
ID § 12 Oct 2009, 08:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben almadim, cunku cok pahaliydi.. Proxy Cap var alternatif olarak, ama ayarlari biraz farkli.. Eger triali biten varsa yaziyim onu da.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 12 Oct 2009, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Vaktin varsa, zahmet olmayacaksa, vallahi müthiş olur onu da anlatırsan. Çünkü biticek free trial elbet bir gün proxifier'ın smiling smiley

Estelio
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 12 Oct 2009, 13:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bingildak,

eğer şu 1 saatte bir hedesinden ve toplamda 24 saatte 6 saat hedesinden kurtulmak için hem YF hem de proxifier satın almak gerekiyor değil mi?

yani sadece YF acountu almanın bir yararı yok tek başına, mı?

ekleme: Your Freedom Basic account yıllık 30 €, Proxifier da 39.95 $ (sınırsız sanırım, yıllık falan demiyor)

Est Sularus Oth Mithas!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/10/2009 13:24 tarihinde BlackRose tarafindan yapilmistir.
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 12 Oct 2009, 13:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
...
4.a) Proxy Settings'i secin
4.b) Add'e basin (Bende direk liste gelmisti sanirim)
4.c) Adress'e "localhost" yazin.
4.d) Socks Version 5'in secili oldugundan emin olun.
4.e) Ok'e tiklayip menuyu kapatin.
4.f) Proxy Settings'de yaptiginiz ayarlarin gorunuyor olmasi lazim

...

bi de port soruyor 1080 mi olacak?

Est Sularus Oth Mithas!
Yörünge Disi
ID § 12 Oct 2009, 13:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Port orjinal sekilde kalmali, sanirim 1080 olmasi gerek defaultu.

Saat basi baglantinin kopmasini your freedom parali uyeligi ile giderebilirsiniz. 3 tane paket satiyor your freedom, biri regular (discconect olmuyorsunuz saat basi, ama belli bir hiza kadar izin veriyor), digeri hatirladigim kadariyla enchanted (4mb'a kadar hiz destegi var) ve en sonuncusunu hatirlamiyorum ama gereksiz overkill otesi. Eger maddi durumunuz uygunsa enchanted tavsiye ederim, sonucta bu sadece AION icin degil, butun mmo'ler icin kullanicaginiz bir sey, ve garanti ediyorum, her oyunda cok daha iyi ping alicaksiniz. (DFO oynarken ben 120 ping'den 55'e dustum)

Proxifier'a gelince 30 gun boyunca "butun servisleriyle" kullanabiliyorsunuz. 30 gun trial diye size servis sinirlamasi getirmiyor. Proxifier'a para vermenize bence gercekten gerek yok, 30 gunluk surenin bitiminde soyle bir yol izleyebilirsiniz;

1) Bilgisayara format atilabilir
2) Illegal yollarla cracklemeyi deneyebilirsiniz (tavsiye edilmez)
3) Baska benzer ve trial'i mevcut olan proxy programlari deneyebilirsiniz..

Eger sadece oyun oynuyorsaniz, yeni formatlanmis bir bilgisayara oyunlarinizi, YF ve Proxifier ile kurup, yedekleme yapip, her 30 gunluk sure doldugunda bu yedege recovery yapabilirsiniz.

2. Secenek icin yardimci olamiycam, cunku herhangi bir bilgim yok, zaten buraya yazmakta dogru olmaz, ama eminim arastirma yaparsaniz bir seyler bulabilirsiniz

3. Secenek icin, benim su an kullandigim ProxyCap adli program var. Proxifier ile ayni felsefede calisiyor, sadece ayarlari biraz daha cetrefilli, bu aksama onun icinde bir yazi yazicam smiling smiley

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 12 Oct 2009, 14:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
default boştu bende, 1080 koydum

Proxifier'a gelince, süresi dolunca bir başka programa geçeriz de onun da süresi dolacak sonuçta smiling smiley

sınırsız sürelik bir lisanssa ben proxifier için o ücreti vermeyi düşünüyorum, dediğin gibi bir çok şeyde kullanılacak programlar bunlar sonuçta

rehber ve cevap için teşekkürler ^_-

Est Sularus Oth Mithas!
Yörünge Disi
ID § 13 Oct 2009, 10:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Proxifier'in Trial suresi biten ve satin almak istemeyenler icin alternatif program "ProxyCap" ayarlari;

1) [www.proxycap.com] adresinden isletim sisteminize uygun versiyonunu cekin.

2) Setup'dan programi kurup, calistirin.

2.a) Programi calistirdiginizda proxifer gibi, kendini baslangic barina aticaktir.

3) Baslangic barinda programin iconunu bulup, uzerine sag tiklayip "Prefences" a basiniz.

Simdi programin ana menusu acmis bulunmaktayiz. Yapmamiz gereken iki tane ayri ayar var.

A) Proxies
cool smiley Rules

Bunlar proxifier'da settingsde yaptigimiz ayarlarin aynisi aslinda. Birine proxifierda oldugu gibi localhost yazicaz, digeri de proxy'nin hangi programlara uygulandigini belirliycek.

4) Sol menudeki, Ruleset'in altinda bulunan "Proxies" e tiklayin;

4.a) Sag tarafta menun bos olmasi gerek, menunun sag ustundeki "New Proxy Server" iconunu tiklayiniz (Ufak bir icon, karenin kenarinda yildiz isareti gibi bir sey var, X'in yaninda)

4.b) Size su bilgileri sorucak;

Type : Socks V5
Host : 127.0.0.1
Port : 1080

Bu bilgileri girdikten sonra OK'e basip kapatiyor, ilk adimi tamamlamis olduk. (Proxifier'daki settings'e "localhost" yazmakla ayni sey.

5) Sol menuden "Rules" a tiklayiniz. Proxy ayarlarinda oldugu gibi burdada sagdaki gelen listenin bos olmasi gerekiyor. Dorduncu adimda yaptigimiz gibi, listenin ustunde sag tarafta olan "New Tunneling Rule" a basiniz (X'in yaninda olan ufak imge)

5.a) Sizi soyle bir liste bekliyor olucak(olmasi gereken ayarlar ile yaziyorum, defaultu bu olmayabilir);

Rule Type : Tunnel Through Proxy

Proxy Server : Default (Zaten 1 tane proxy ayari yaptigimiz icin, default olarak onu kabul edicek, birden fazla yaparsaniz, specific olarak benim 4.b'de verdigimi sectiginizden emin olun)

Application : All Programs (isin kilit noktasi burda)

Transports : TCP / UDP (ikiside secili olmali)

Destination IP Range : Not Restirected

Destination Port Range : Not Restirected

Bu ayarlari yaptiktan sonra, OK'e basip kapatiyoruz.

6) Garanti olsun diye ProxyCap'i kapatip, yeniden aciyoruz. Ayarlarin soldaki listeden secerek aktif olduklarindan emin oluyoruz. Eger listelerde yaptigimiz ayarlar gorunuyorsa, proxycap'i test etmeye haziriz demektir.

7) Proxifierda oldugu gibi, ilk adim olarak Your Freedom'i acip, server'a baglaniyoruz. Server'a baglandiktan sonra, ProxyCap'i calistiriyoruz. Kendini baslangic barina aticaktir, merak etmeyin calisiyor, proxifier gibi acip bakmamiza gerek yok cunku o kadar komplike bir program degil, calisip calismadigini .exe'ler ile goremiyoruz. ProxyCap'in calisir vaziyette oldugunu gordukten sonra NCsoft Launcher ile tekrar oyuna giriyoruz. Oyuna girdikten sonra alt+tab yapip, your freedom'dan proxifierda yaptigimiz gibi "baglantilar" penceresine gidip, aktif olan baglantilarin olup olmadigina bakiyoruz. Eger varsa, proxycap'i basari ile kurmussunuz demektir, eger yoksa, buyuk ihtimal bir hata yapmissiniz demektir, ayarlari (4 ve 5'i) tekrar gozden gecirin.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 13 Oct 2009, 10:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
YF-Proxifier ikilisi ile oyuna girmeyi becerdim ancak şöyle şeyler oldu;

bir kere 250'lerdeki ping düşmedi, alt+tab ile dönüp baktığımda YF'de de proxifier'da da aion'un data alış verişini görebilmeme rağmen...

ayrıca 5 kere 10 ar saniye aralarla attığım pinglerden her defasında bir tanesi 400-500 gibi büyük bir rakam çıkıyordu, sürekli koşturarak lag durumunu gözlemlemeye çalıştığımda da bu yüksek ping değerine karşılık gelen anlarda rubberbanding dediğimiz olayı yaşadım yani karakterin lagden dolayı daha geriden koşmaya devam etmesi gibi...

bu windows 7/vista yönetici olarak çalıştırma hedesini aklıma getirdi ama bütün bunları XP'de yaşadım ben

daha sonra herşeyi kapatıp oyuna normal girdim ping yine 250lerdeydi ama bu lag spike mı diyelim artık her neyse o yoktu

Est Sularus Oth Mithas!
Yörünge Disi
ID § 13 Oct 2009, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
YF'da hangi serveri sectin? Almanya (DE) olduguna emin misin? Birde ctrl + alt + delete yapip, gorev yoneticisinden YourFreedom.exe'nin onceligini arttirmani tavsiye ederim, XP'de ise yariyor olmasi gerek.

Your Freedom tarafindan bir sorun yok (ben su oyundayim, 92 ms var). Proxifier tarafindada bir sorun yok gibi gorunuyor, olsa YF'de baglantilarda gorunurdu. Geriye sadece isletim sisteminden dolayi, your freedom'in duzgun calisamamasi kaliyor, onu da yukarda yazdigim yontemle duzeltmeyi deneyebilirsin...

Bunlardan baska aklima hicbir sey gelmiyor sad smiley

ps. Sectigin YF serverindada sorun olabilir tabii, ems10'dayim ben su an sorun yok orda, ona baglan en azindan serverdan olup olmadigini anlamis olursun.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2009 11:30 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 13 Oct 2009, 11:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet DE'lerden biriydi benimki de, 10 olabilir hatta

önceliğini arttırıp girdim, gerçi önceki yazdıklarım akşam için geçerliydi, şu anda 120 civarı ping alıyorum lag spike olmadan XP'de

bi de vista'da deneyecem şimdi

Est Sularus Oth Mithas!
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum