[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Aion
|-- |-- |+ Aion Your-Freedom Rehberi...
Yazar RSS Konu: Aion Your-Freedom Rehberi {8331}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 28 Sep 2009, 16:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gangren arkadaşımız kendi bölümünden, kendinin hazırlamadığı tuto yu koydum diye kıskanmış tongue sticking out smiley , buyrun:

YF TUTO

2 defa güncellendi. Son güncelleme 28/09/2009 19:10 tarihinde dreagloth tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Sep 2009, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sockscap ve ya freecap aion.exe istiyor fakat hiçbir klasörün içinde bulamadımsad smiley

Aslında ben senin bana borç verebilme ihtimalini sevdim.
Alan Yetkilisi

ID § 28 Sep 2009, 17:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
launcher exe sini göstermeyi dene.
TW
ID § 28 Sep 2009, 18:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu başlığı verseydin link olarak keşke :p

Professional Procrastinator.
Alan Yetkilisi
medal 1k

ID § 28 Sep 2009, 19:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben yourfreedom yerine lowerping i oneririm, su an aion icin ucretsiz olarak kullanilabiliyor. [www.lowerping.com]

Tecrübe; yediğin kazıkların bileşkesidir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Oct 2009, 14:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yf de hangi serverları kullanıyosunuz almanya denedim verim alamadım suan ingiltereyi deniyorum.

Üye
ID § 04 Oct 2009, 13:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Freecap'te aion.exe olmadıgı için, launcher'ı gösterdim fakat launcher'dan çalışmıyor aion.

Your Freedom kullanmak istiyorum çok memnundum wow'da kullanırken. Aion'da YF kullanan varmı arkadaşlar lütfen yardım

Estelio
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Oct 2009, 20:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
harbiden birisi aydınlatsa bizi çok güzel olursmiling smiley

Üye
ID § 07 Oct 2009, 13:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaşlar yokmu bilen bu işi ? Lütfen yardım bekliyoruz

Estelio
Yörünge Disi
ID § 11 Oct 2009, 01:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1) Your Freedom programini indirin. Your Freedom

1.a) Eger imkaniniz varsa parali uyelik alin web sitesinden, eger bedava versiyonu kullanirsaniz saat basi disconnect olmanin yaninda cok bir performans artisi gormiyceksinizdir.

2) Proxifier programini indirin. Proxifier

3) Proxifier programini kurun, 30 gunluk trial paket vericektir size.

4) Proxifier'i calistirin, ve ust menude 4. olan secenege "Options"'a tiklayin.

4.a) Proxy Settings'i secin
4.b) Add'e basin (Bende direk liste gelmisti sanirim)
4.c) Adress'e "localhost" yazin.
4.d) Socks Version 5'in secili oldugundan emin olun.
4.e) Ok'e tiklayip menuyu kapatin.
4.f) Proxy Settings'de yaptiginiz ayarlarin gorunuyor olmasi lazim

5) Your Freedom'i calistirin.

5.a) Komutlar modumunden (ortada) "Ayarlar" a basin.
5.b) Sihirbazi kullanin'a basin.
5.c) 1 kez next'e basip, "Proxy Sunucu" baslikli yaziyi gorunce, "Otomatik Algila" bastiktan sonra, tekrar Next'e basin.
5.d) Protokol Secminde tekrar ellemeden next'e basin.
5.e) Tarama bittikten sonra size en uygun (puanlama listesiyle) serverlarin listesi cikarilicaktir. Serverlarin notlari kadar hangi ulkede olduklari da onemlidir. Mesela AION serverlari almanyada oldugu icin, ben en iyi performasi DE serverlarinda aliyorum. Son 2 gundur, ems02 serveri ornek olarak. Serverinizi listeden secin, ve Next'e basin.
5.f) Kullanici Adi ve sifresinizi girin, burda sizin accountunuzun access kuvvetine gore size baglanti hizi verilicektir, ucretsiz olanlara verilen hizmet hic ic acici degil.
5.g) Save and Exit'a basarak kapatin. Sonra, acik kalan "Ayarlar" ekranina da "Kaydet ve Cik" a basin.

Su an itibariyle ayarlariniz yapildi Your Freedom icin, Baglan'a bastiginiz anda listeden sectiginiz servera, 1-2 saniyelik "account verification" gecikmeden sonra baglanicaktir. Ne zaman ki kapi isareti acildi, ve ordaki unlem kayboldu bilin ki your freedom serverina baglandiniz.

6) Your Freedom serverini kapatmadan, arka planda tutun ve proxifier'i calistirin. Proxifier'a onceden ayar yaptiginiz icin baska hicbir sey yapmaniza gerek yok.. Proxifier direk kendini baslat barina atabilir, ordaysa tiklayarak yukari alin ki neler olup bittigini gorebilin...

7) NCsoft Launcher'a tiklayarak launcheri normal exesinden acin. Dikkat etmeniz gereken seyler su ikisi;

- Proxifier'da exe'nin baglantisi goruldu mu..
- Your Freedomda en tepedeki, 2. tab olan "Baglantilarda" herhangi bir baglanti kuruldu mu..

Bunu bazi durumlarda -eger launcherin auto update'ini kapadiysaniz- goremeyebilirsiniz. Eger emin olmadiysaniz oyunu launcherdan baslatin, karakterinizle oyuna girip alt-tab ile windows'a girin.

Eger Your Freedom "Baglantilar" bolumunde hicbir sey gorunmuyorsa bir seyleri yanlis yaptiniz, veya ben proxifier'i unuttum ve bir ayari yanlis yazdim demektir.

Eger ki orda giden ve gelen datalarini goruyorsaniz, your freedom ile almanya serverlari uzerinden oyuna girdiniz demektir.

ONEMLI P.S:

Ben windows 7 kullanmaya basladigimdan beri, ne your freedom'i ne de proxifier'i yonetici olarak (run as administrator) calistirmiyorum*. Eger oyle calistirirsam oyun icinde garip garip lag spikelar oluyor.. Neden oldugundan emin degilim, ama oyunda inanilmaz uzun lag spieklar yiyorsaniz, programi yonetici olarak baslatmadiginizdan emin olun (hicbirini, ne yf, ne proxifier, ne de launcher).

Windows 7'in tam zitti Vista izin vermeyebilir, bu durumda yonetici hakli vermeniz gerekebilir.

XP'de baglanti kurulmasina ragmen hicbir pingte gelisme olmazsa deneyebiliceginiz bir yontemde ctrl+alt+delete ile programlardan YourFreedom.exe'nin onceligini arttirmak olabilir. Ben bu ayarlarla oynamayi sevmiyorum, pek tavsiye etmem ama fark ettigini soyluyorlar.

Uykum geldi, yarin proxifier'a alternatif olarak Proxycap ayarlarini da yazicam..

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/10/2009 01:33 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 11 Oct 2009, 08:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok teşekkürler, evde hasta kedin varken yorduk seni smiling smiley
Alan Yetkilisi
medal 1k

ID § 11 Oct 2009, 08:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Valla iyi rehber olmus, emegine saglik smiling smiley

Tecrübe; yediğin kazıkların bileşkesidir.
Yörünge Disi
ID § 11 Oct 2009, 10:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yardimci olabildiysem ne mutlu bana..

Resimli bir sekilde oncesi ve sonrasini gostermek istersek;

Your Freedom'siz baglanildiginda (pazar gunu, 10 am)

Your Freedom ve Proxifier kullanildiginda soyle bir listeleme olmasi gerekiyor eger calisiyorsa;

(Bu baglantilar launcher calisirken ortaya cikmistir, oyuna girdiginzde bunlar 1 yada 2'ye inicektir)

Ve basarili bir YF baglantisindan sonra ki halimiz;

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Oct 2009, 20:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tesekkürler bilgiler için yalnız bişi soracam 1 saat sonra baglantı bitiyo ya yf'nin proxifier açık olunca tekrar baglanamıyorum yani uyarıdan sonra"5 dk sonra kapanacaktır" proxifieri kapatıyorum ondan sonra sorunsuz giriyorum

Üye
ID § 11 Oct 2009, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Teşekkürler aynı yöntemle bende max 100ms goruyorum, sagolasın

Estelio
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum