[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Darkfall Online
|-- |-- |+ Dummies guide to Darkfall Unholy Wars...
Yazar RSS Konu: Dummies guide to Darkfall Unholy Wars {7797}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 07:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dummies guide to Darkfall Unholy Wars

no offance lan vallaİlk olarak hangi classı oynamak istediğimize net şekilde karar vermeniz gerekmekte. Neredeyse her classın değişik şekillerde oynama şekli mevcut ancak bu durum genelde classın early - mid game'de (5K - 20K PP arası ) oynanışını güçlendirip kimi durumdada eğlenceli hallere sokabilirken (terside olabiliyor) late game'de (25K+) ciddi bir güç kaybına yol açıyor ( İstisnalar kaideyi bozmaz )

** Henüz bütün role'ler gelmediği için şuanki roller için geçerli bir durum bu **


Bu sebebten ötürü karakterinizi yaratıp ismini koymadan önce oyuna saçma bir karakter açıp 1 - 2k prowess kasıp role deneyip stat verip az çok oynayacağınız karakteri denemenizi tavsiye ederim yada karakterinizi açtıktan sonra bir süre PP harcamadan stat vermeden rolleyi deneyin..Kesin kararınızı verdikten sonra PP harcamaya başlayın..

* Ya ne sen ne diyon hacı, oyunda skill & stat cap yok ilerde değiştiririm la nolcak peehhhh!?!?!
- Evet doğru oyunda bir stat ve skill cap yok ancak oyunda ''Diminishing returns'' dediğimiz olay mevcut. Buda şu demek total PP puanınız arttıkça kazandığınız PP o kadar azalıyor demek. Genelde featler ile kasılırken moblardan gelen PP farkedilmiyor ancak aslında featten aldınızın bir yarısını başlangıçta alıyorsunuz. Kısaca total PP arttıkça kasması zorlaşıyor, yapabileceğiniz featler azalıyor ve featler zorlaşıyor. PvP karakterlerinin 25k - 30k PP de olanları classlarını tam(göreceli) olarak kasmış sayılabilirken (ve baya bayada çok iş yapabilirken) yarı yolda başka bir classsa sapmış kişi 35k - 45k aralığında karakterini tamamlayamamış olabiliyor. ( 50 kere fikir değiştiren beni bir düşünün..)

6000 PP puanına ulaştığınzda normalde aldığınız prowess puanın %50 kadarını
40000 PP puanına ulaştıgınızda normalde alığınız prowess puanının %25 kadarını almaya devam ederiniz.Ve artık oynamak istediğiniz role'e karar verdiğinizi düşünerekten PP nasıl kasılırdanda önce hatta, karakter planlamamızı yapmamız gerekmekte, yani bu ne demek? İlk kazandığınız PP leri nereye vericez, nereye harcıyacağız?


Rollerin kullandıkları ana starlar söyleki:
Warrior : STR
Skirmisher : DEX
Elementalist : INT
Primalist : WIS


kullanaraktan damage alıyor ve skillerin vuruşları efektif haller alıyor..


Ve lütfen unutmayınki: Statlar > Skiller
Bunun sebebinide hasar formülünden anlayabiliriz

[ (.2*stat + .05*skill + .03*mastery) + wpn dmg - mob resist ]

10 stat=2 dmg, 20 silah skilli=1 dmg, 33 silah masterisi=1 dmgKolay ve Hızlı PP Nasıl Kasılır? Gizle Feat'ler Nedir?


Her ne kadar anlatacağım yöntemde öyle çok kolay olmasada şuan en kolay kasma yöntemi denediğim, gördüğüm araştırığım vs ettiğim kadarıyla bu...

Kararımızı verdik, karakterimizi açtık ve başladık. İlk olarak başlangıç tutoriallarını bitiriyoruz. Sonrasında ırkıma göre başladığımız başlangıç arenasında yapacaklarımız...

İlk olarak gidip şehirde ve şehir dışında gördüğümüz herşey toplamaya başlıyoruz..Nedir bunlar?
Agaç,Metal Madenleri,Cotton,Balık vs gibi şeyleri ilk boosterımızı alana kadar toparlıyoruz. Yani 200 PP olana kadar.

200PP'de ilk boosterimizi aldıktan sonra, Map'imizi açıp soldaki bütün işaretleri kapattıktan sonra Teleports and Portals'ı açıyoruz ve kendimize en yakın portala gidip giriyoruz.

Bu dungeonlar safe zone olmasının yanında, buradaki moblar 1-2 vuruşta ölüp başlangıç için güzel gold ve item drop ediyorlar, bunun yanında bu mobları skin ettiğimiz için hatırı sayılır miktarda rawhide ve çeşitli abuk subuk şey elimize geçiyor.

İçerideki bütün mobların spawn rateleri sapıkça hızlı durumda olup genelde içeride 10k,20k,30k PPli dayılar raw hide kasmak için takılıyorlar gayet utanmaz şekilde gidip onların lootlarına ve skinlerinede iş koyabilirsiniz.

Burdaki mobların yepinin 30 + 150 featleri mevcut olduğundan bunları bitirmeden burdan cıkmayın. Ha eğer skin knife bozulduysa gidip 2,3 tane yenisini alınız (moblardan 2,3 bazende 40+ gold düşüyor yeter yani), bu mobları keserken dawnblade yeterli olacaktır, arrow harcamayın bile.

Bu featleri yaparken elimize ortalama 500-1000 arasında raw hide geçecektir bunun yanında fena sayılmayacakta bir gold gelecektir elimize.(şansıza göre bir miktarda iron ore) 180 + Skin featleri çabası.


Newbie dungeon'da işimiz bittikten sonra burdan çıkıp söyle bi featlerimize bakalım, gathering featlerimizde hala abuk subuk kücük şeyler kaldıysa bunları bir güzel bitirelim.
(Örnek : 200 cotton ,200 agaç kes,200 metal(bu zor olabilir pas geçebilirsiniz) çıkar gibi )

Kalan abuk subuk kücük gatheringlerimizide bitirdikten sonra sıra biraz dolaşmaya geldi. Şehirden kendimizi dışarı atıp safe zone içerisinde biraz turlayalım ve spawnları bulalım.
Yada akıllık edip Your Mom Map adresinden spawnları göster yapıp spawnları görelim.

Mümkünse yanımıza 2 arkadaşımızıda (spawnlarda genel olarak insanlarda oluyor..Tanımadığınız adamların lootları ve killeri mübahtır) alıp gidip safe zone içerisindeki bütün spawnların 30 + 150 featlerini teker teker bitirelim, bunu yaparken skin etmeyi, yanından geçtiğiniz metal veinleri mine etmeyide unutmayın. (Iron ore her zaman para eder ve kullanılım alanı çoktur mübarek)

Eğer gerekirse üstümüzü başımızı bankaya bıraktıktan sonra diğer safe zonlara gidip kendi safe zonumuzda bulamadığımız spawnlarıda bitirebiliriz..(sanırım bütün safe zone spawnları aynı %100 elim değilim üşendim bakmadım)

Safe zone içerinde hala yapabileceğiniz milyon tane feat bulunuyor aslında. Gathering olsun, skinning olsun daha feat dolu. Eğer diyorsanızki abi ben biraz daha kasıyım, kasın anacım. Safe zone'dan cıkmadan 29k kasmış insan mevcut(gathering&crafting ftw)
*

Artık safe zone'dan çıkmaya hazır olduğunuzu düşünelim..
İlk yapmanız gereken bineğiniz dışında pılınızı pırtınızı bankaya koyduktan sonra orc landse yola çıkmanız gerekmekte.

Nedenmi? Çünkü başlangıçta kesmemiz gereken moblar yakında ve safe zona fazla uzak değil. PvP'den ve gereksiz insan kalabalığından mürkün berteme uzakta..Sonra sırasıyla kesme biçme listemiz..( 30 + 150 featleri )
Not : Bu liste kendimin kestiği en kısa olduğunu düşündüğüm listedir.. 0 PP Elementalist sonrasında STR Skirmisher olarak yaptım bu listeyi..


 1. Hags
  Not : Hags'leri oyunda gece iken kesmeye çalışmayın, çünkü o zaman night hag olarak spawn olurlar ve can yakarlar. Ha kesebiliyorsanız kesin tabi, fiend feati içinde yararlı.
 2. Ogres
 3. Earth Elementals
  Not : Earth elementaleri haritadaki işaretli yerde kesmeniz durumunda, spawn arasında neatral orb kesebilir, gizli beast featini ilerletebilirsiniz, ayrıca kendi featleride mevcut. Ayrıca hatrı sayılır derecede iron ore düşürüyorlar.
 4. Fire Elementals/b]
 5. Air Elementals
 6. Arctic Bears
  Not : Bu noktada gizli feat tamamlanacak ve 5k PP gelecek.
 7. Ice Elementals
 8. Hill Giants
  Not : Fire elemental & Air elemental & Artic Bears & İce elemental & Hill giants bölgelerinde tehlikesiz olanı resmen yok, bu bölgelere yaklaşırken sneak durumda yaklaşın ve daima tetikte olun.

* Peki abi bu iki listede birbrine benziyor? Niye illa bu sıralamada kes diyorsunuz?
- Bu sıralama gizli featlere yönelik bir kesme biçimi.
* Gizli feat ne olaki?

* Peki sonuç olarak nedir?
- Sonuç olarak şudur, kestiğiniz mobların spawnlarına haritadan bakarsanız yanların creep,fiend,terror vs. gibi şeyler yazar. Listemizdeki moblara bakarsanız bu moblar gizli featleri tamamlama üzerine kurulmuş moblardır. Böylece mobların featleri dışında gizli featleride tamamlayarak daha çok PP alırsınız.


Bu noktadan sonra biraz random'a bağladım, ve şuan Grungroc,Khamsets,Dune Shaper o bu diye gizli featlere yönelik devam etmekteyim..


*Şimdi yeterli PP kastığımızı ve kasmaya devam ettiğimizi fazederekten PPleri nasıl kullacağımıza gelelim..

Örnek olarak WARRIOR olduğumuzu düşünelim yani STR kasıcaz elimizde klasik yakın dönüş silahımız bide okumuz olsun.. Yani alacağımız boosterlar STR boosterları olacak bunuda hatırlayalım..


1. İlk boosterımız - 200 PP
2. İkinci boosterımız - 400 PP
2,5. Bu arada bir kaç stat arttımanın daha mantıklı olabileceğini düşünüyorum ancak değerleri tam ezberlemedim yeni karakterde deniyorum bilgilendircem, küçük bir matematikle kendinizde bakabilirsiniz, beyin bedava spoilerında açıklaması mevcut
3. Üçüncü boosterımız - 800 PP
4. Kullandığımız Silah, Heal self ve Transfer skillerimize : 50şer Puan. - 1000 PP
5. Base STR : 40 Puana çıkarıyoruz ( Boostersız STRmizi yani) - 1000 PP
6.
6.a) Rolümüzün ultimate olmayan bir skillini almak ( warrior için stampede, skirmisher için evade gibi ) - 1500 PP
6.b) 4. Boosterımızı almak - 1600 PP
7. 6a ve 6b'de yapmadığınızı yapmak.
9. DEX ve WIS statlarını 40 puana yükseltmek. - 2000 PP
10. Heal Mount Skillni almak - 500 PP
11. ANA rolumüzün kullandığımız skillerine 50şer puan vermek - 1000 PP / 3000 PP (ANA rol kavramını açıklıyıcam.. Ayrıca bu noktada archery skilli 25 - 50 falan olmalı)

Aşağı yukarı toplam : 10000 PP
* Buraya kadar geldiyseniz işin zor kısmı bitti ve artık bol PvPli ve daha bir grup oyuna dayanan yere geldiniz demektir, ilk olarak tebrikler..Şimdi işin zor kısmı bitti demiştik ya ha daha zoru başlıyor smiling smiley ( şaka..gibi? yani kısmen.. ) *


Not : Bu dakikadan sonraki PP miktarlarında abartı mevcuttur, amaç göz korkutmak..Niyemi? Çünkü eşşeğin...Neyse matematiğini yapmaya üşendiğimden dolayı..İlerde yapcam..

11. Class/role skillmizi ve/veya ANA rol Ultisini almak. -
1500PP / 3000 PP
12. Base STR 50 - 60 puana yükseltmek - 5000PP
13. Kullandığımız Silah Skillini 100 puana çıkarmak - 2000PP ( Bu aralarda archery en az 50 puanda olmalı..Hatta 100 olsa çok güzel olur )
14. Base STRimizi oha be buna puan dayanmıyor biraz başka birşeye veriyim sıktı lan denilen seviyeye arttırmak - 5000PP/10000PP+
15. Kullandığımız Silahın Masteryisini Almak ve Masterye 100 puan vermek - 2000 PP
16. Heal Self ve Transfer Skillerimizi 100er puana çıkarmak : 5000PP/10000PP
17. Base STRmizi 100 puana yükseltmek. - 10000PP?!?
18. ANA rol skillerimizi 100 puana çıkarmak - 5000PP/10000PP+
18. DEX ve WIS statlarımızı 50şer puana yükseltmek. - 5000PP
19.Archery mastery almak ve 100 puana çıkarmak - 2000PP
20. Dex ve WIS başta olmak üzere statları 100lemek.

21. Kalan herşeyi masterlamak ve allahsız derecede her önüne gelene dalmak? Mümkünse kesmek?
22. Profit?!?

Bu noktada bir class'ın PP dağılımları az çok nasıl olmalıdır anlamış olmalıyız diye düşünmekteyim..


* ANA Rol Kavramı? - Primary/Secondary Roles *


Oyuna başlarken bildiğiniz gibi iki rol seçiyorsunuz. Bu rollerden ilk seçtğiniz primary ikinci seçtiğinizde secondary rol oluyor. Yani ilki ANA ikincisi ikinci ulan işte??!?!

Peki bu ne olayıki?

Olayın kısa özeti şu :
1. Primay/Ana rolünüzün Ultisini ( 3000PP tutuyor bu ) alıp kullanabilirsiniz. Ancak secondary seçtğiniz rolün sadece ultisini kullanamassınız.

2. Ana rolünüzün skillerine puan verdiğiniz zaman cooldown/stam&mana cost/ casting time vs düşüyor ve bu ciddi işe yarıyor tabiki. Ancak secondary roldeki skillere puan verdiğiniz zaman bu hiç bir işe yaramıyor.

Örnek : SKIRMISHER olduğumuzu hayal edelim

Ana/Primary Rol : Deadeye
Secondary Rol : Brawler

Bu durumda Deadeye'ın ultisi Salvo'yu alıp kullabilirim ancak brawlerin ultisi HS'yi alamam.

Deadeye skillerinden: True Shot/Puncture vs skillerine puan verebilirim, puanlarım işede yarar. Cost/Casting/Cooldown düşer.

Ancak

Brawelerin, Dash/Evade vs skillerine puan verebiliirm AMA bu aptal olduğum içindir çünkü hiç bir anlam ifade etmezler..

Gene ancak..

Brawler skillerinden SADECE BRAWLER ROL skilline verdiğim puanlar işlevsellik gösterir!
(Genelde Casting Time Düşürür bu rol skilleri
)Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş
ki: 1990, daha kimselerin nicki falan yokken


6 defa güncellendi. Son güncelleme 20/05/2013 20:58 tarihinde Mortis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2013, 07:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
+rep
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2013, 07:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lan simdi ben defansif warrior oldum. stampede e skill verirsem bi boka yaramayacak mı? skillsiz ne kadar zıplıyor stampede?
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 07:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
barbu
lan simdi ben defansif warrior oldum. stampede e skill verirsem bi boka yaramayacak mı? skillsiz ne kadar zıplıyor stampede?

Yok malesef ana rol eğer battle brand ise skill vermen işe yaramaz. Skillsiz ne kadar zıplıyor malesef bilmiyorum warrior skillerini test etmedim henüz. Ama büyük bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki battle brand'de ulti stoic defense var 12 saniye immune, yerim stampete yani..

Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş
ki: 1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2013, 07:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya orası öyle. heal da çok iyi defansifte. ama merak ettim. bakabilecek durumda olan biri skill vermenin hangi noktaları arttırdığını söyleyebilir mi stampede için. işteyim bakamıyorum şuan.

ayrıca baya iyi olmuş. ileride devam ettirirsen de daha iyi olabilir. saol

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/05/2013 07:51 tarihinde barbu tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 07:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Malesef warrior skillerini almadığım için göremiyorum ben neyi artırdığını. Ayrıca her ne kadar artırmayacakta olsan kesinlikle alınması gereken skill yani stampede oda ayrı..

Ve teşekkür ederim, bakalım devamını getirmeye uğraşıyorum bir iki güne PP kasmanın yollarıyla ilk güncellemeyi yaparım diye umut ediyorum

Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş
ki: 1990, daha kimselerin nicki falan yokken
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2013, 08:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
güzel olmuş eline sağlı.

boosterların ayrıca verdiği bonuslar da var dexin yanında stamina vermesi veya str ile birlikte hp de vermesi gibi. o yüzden ilk alınması daha da önemli hale geliyor.

class skillere puan vermekte acele etmeyin. zaten versenizde aman aman bi fark yaratmayacak. biraz oynayın, pvp de dayak yiyin. sonra karar verip ona yönelirsiniz.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2013, 09:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi düşününce ilk etapta 5k ya kadar gathering+crafting ile kasmak baya mantıklı. çünkü featlerin verdiği pp zaten sabit. ama gather+craft ile alacağınız pp 5-10k dan sonra yalan oluyor.

5k alık tutma, mining, fishing vs. ile semi afk kasılabilir.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 14 May 2013, 09:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Harika olmuş, ellerine sağlık sticky yapıyorum.

/人◕ ‿‿ ◕人\
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 13:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Mortis
Harika olmuş, ellerine sağlık sticky yapıyorum.

Teşekkür ederim!

Alinti
imamizer
şimdi düşününce ilk etapta 5k ya kadar gathering+crafting ile kasmak baya mantıklı. çünkü featlerin verdiği pp zaten sabit. ama gather+craft ile alacağınız pp 5-10k dan sonra yalan oluyor.

5k alık tutma, mining, fishing vs. ile semi afk kasılabilir.

Aynen kesinlikle katılıyorum! Çünkü 6000 PP'den sonra %50 az PP alıcağımızı düşündüğümüz zaman başlarda craft ve gathering ile kasmak çok ama çok mantıklı, böylece kolay yaratık kesme featlerini ki bunlarda PP azalması olmuyor dediğin gibi, 6000PP sonrasında tamamlamlarsan bildiğin kar etmis ve kendini hızlandırmış oluyorsun.

Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş
ki: 1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 16:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Heal moutn skill'ine 500 PP harcamaya değer mi hakkaten?
Kolay yapılıyor zaten mount baya

@braveheart
Yörünge Disi
ID § 14 May 2013, 16:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
featlerin verdigi pp de sabit degil oranla carpılıyo diye biliyorum. completion of a feat 8.7pp falan aldıgım oldu yani

Intergalaktik komplolara karsı 5+0+3 luk planlar yaptım

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/05/2013 16:53 tarihinde screwy tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2013, 19:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
yunusemre
Heal moutn skill'ine 500 PP harcamaya değer mi hakkaten?
Kolay yapılıyor zaten mount baya

Değer cünkü full hp mouthla dolaşmak cidden çok önemli, bineğin çabuk yatması kadar kötü birşey yok..

Featlerin oranlanması konusunda bilgim yok, ancak 8.7 falan almanın sebebi aslında o feating 8.723232 gibi birşey vermesi durumundan ortaya cıkıyor ama genede hemen bir dene yanıl falan fişman yapıcam

Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş
ki: 1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Üye
ID § 15 May 2013, 03:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
faydalı bir eser olmuş teşekkürler.

bir sorum olucak

şimdi bu gathering skilleri işe yaramaktamı, yani 50 den fazla vermek saçmamı olur yoksa hiçmi vermeyelim? mining konusunda mesela...
Üye
ID § 15 May 2013, 05:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adam guide icin yaratilmis thumbs up
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum