[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Darkfall Online
|-- |-- |+ Darkfall Unholy Wars...
Yazar RSS Konu: Darkfall Unholy Wars {7647}
Syf: ««/ 8 »»   [ A ]
Üye
ID § 03 Nov 2012, 12:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oyun yakın zamanda çıkıcak ama hiçbir yerde Türkçe bilgi mevcut deil. Oyunu takip eden arkadaşlardan rica ediyorum bu başlık altında öğrendiği bilgileri bizimlede paylaşırsa sevinirim smiling smiley

Mesela oyun nedir? ne deildir?
gelicek yenilikler nelerdir?
Forumdan kimler oynamayı düşünüyo? falan filan smiling smiley
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2012, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Darkfall un eklenti paketidir kendileri.Yalnız oyunu köklü olarak değiştirecek bir paket.Oyunun grafiklerinden tutun da, class sistemine kadar her şeyi değişecek.
Bana göre en önemli değişiklik skill cap gelmesi.Yani artık herkes her şeyi yapamayacak.Örnek olarak eskiden bir player tek karakterde hem magery hem two handed sword hemde bow kullanabiliyordu.
Artık o devri kapatmışlar, class sistemi gelmiş.Anladığım kadarı ile 3 class var (mage-warrior-skirmisher)Gelecek değişikliklerin videosu


Birde bugün yarın wipe geleceğini okumuştum biryerlerde.Herkes sıfırdan başlayacak.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/11/2012 21:16 tarihinde Argoel tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2012, 22:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Guzel bisey ciksada oynasak su paketten.

O.o
Üye
medal 1k
ID § 04 Nov 2012, 12:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
taa en başında cap gerekliydi herkez hemfikirdi bu konuda, ama işte demekki oyunun bitme noktasına gelmesi gerekiyormuş bunu anlamaları için, umarım botlara göz yummazlar bu sefer, skill gain de sonradan değişikliz yapılmazsa taam dır.
Üye
ID § 04 Nov 2012, 18:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oyunun bitme noktasına geldide bu yüzden çıkardılar diye sanmıyorum, eu serverında evet populasyon baya düşüktü ama us serverı özellikle bu yaz baya kalabalıktı. Skill cap ın gelmesi güzel oldu bencede özellikle oyunun son bölümünde herkesin bütün sikillere sahip olması baya can sıkıcıydı. Bot olayına gerek kalmayabilir çünkü skill kasmak daha kolay olucak diye bişey gördüm yanlış hatırlamıyosam smiling smiley ama benim için en can sıkıcı olayı paketin tam vize haftasında çıkması angry smiley
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 04 Nov 2012, 18:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2sini de mi almak gerekio öle bidurumda yoksa sadece unholy warsı alsak oluo mu

/人◕ ‿‿ ◕人\
Üye
medal 1k
ID § 04 Nov 2012, 19:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
banana monkey coding diolardı bu oyunun kodlamasına. smiling smiley
Üye
medal 1k
ID § 05 Nov 2012, 22:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
NDA muhabbeti mi var hala hiçbir yerde içerik yok neye bakarak alacagık ? UI falan nasıl
Üye
medal 1k
ID § 06 Nov 2012, 12:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
videolarda az biraz belli oluyo yeni interface

darkfall unholy wars roles
Yörünge Disi
ID § 07 Nov 2012, 14:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bildiğim yeni bir oyun olarak çıkartıyolar zaten ek paket olarak değil haliyle sadece bunu almak yeterli olacaktır. bu arada oyun aynı oyun videolardan görüldüğü gibi ki bence oyunun değiştirilmesine de ihtiyaç yoktu bence tek sıkıntı skill cap olmamasıydı. UO'dan sonra oynadığım en iyi pvp oyunuydu ve hala da öyle yıllar oldu bırakalı, darkfall'a yaklaşabilecek önümüzdeki 5 yılda hiçbir pvp oyunu da görülmüyor tbh.

ne beklemeli :

1) daha güzel bir ambiyans
2) gelişmiş AI ve PVE (çok bir şey beklememek gerek ama)
3) daha oturaklı pvp (herkesin her şeyi yapamadığı; team playın daha değer kazandığı herkes healer, archer, warrior ve mage olmadığı)
4) azıcık daha iyi bir craft sistemi (eski hali yeterliydi ztn)

ne beklememeli:

1) O GRAFIKLER NE YAVS diyen arkadaşlar için grafikler geliştirildi ama asla grafik yönünden güçlü bir oyun olmayacak, çoğu animasyon günümüzdeki teknolojiye göre komik sayılacak düzeyde (knockback etc.). bu durum böyle de kalacak yani, eye candy bir oyun değil, pvp oyunu, aynı ekranda yüzlerce oyuncu kapışırken gw2 grafikleri olsa 5 fps ile hareket edemeyiz zaten.

2) Kolaylaştırılmış bir oyun : Hayır Darkfall asla kolay bir oyun olması, hiçbir zamanda olmayacak, full pvp, full loot ve her kombat aşırı gergin geçer. Deneyimli bir oyuncu 3 tane newbieyi yanyana ipe dizer, skillerinin yüksek olmasına gerek yok. Darkfallda beceri > herşey.

3) PVE. Oyunda PVE sadece PVP'i desteklenmek için konulmuş. Eğlenceli veya challenging olması değil, görev gibi yapmak gerekiyor. Sıkıcı ve timewasting. Olmadan olmuyor mu, oluyor.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Nov 2012, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
travel olayına çözüm bulmuşlarmıydı? abartısız yarım saat at biniyorduk be abi birini kesicez diye.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Nov 2012, 14:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
f2p olsun salça olalım

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Yörünge Disi
ID § 07 Nov 2012, 14:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
imamizer
travel olayına çözüm bulmuşlarmıydı? abartısız yarım saat at biniyorduk be abi birini kesicez diye.

player owned şehirler arası upgradeler ile portal açılabiliyordu bundan 2 yıl önce falan sanırım. denemek için bir ara baktığımda vardı. travel olayı derken başka ne olabilir ki? oyun at üzerinde geçiyor "sefere" gidiyosun savaşa giderken. düşman kalesinin önüne gate açak içeri girek tarzı bir şey olmaz bu siege mantığına aykırı. ben bilirim saatler crouch yapıp da saldırmadan önce scout yaptığımızı inanılmaz da eğlenceliydi.

Oyun f2p olmaz çünkü rakibi yok. Mortal Online'a baktığım kadarıyla ciddi anlamda yalan oldu. DF unholy warsla iyicene bitirecektir. oyun bitmedi bu arada asla, oyuncu kitlesi her zaman var, hiçbir zaman milyonluk subscribe amaçlayan bir oyun olmadı türüne aykırı. DF hardcore bir oyun ve full loot pvp oriented, 2012 yılında bu kesim mmo piyasasının 3% une falan denk geliyordur sanırım. insanlar casual oyun istiyorlar artık, kolay olsun, dungeon finder bizi dungeon a koysun, zor olmayan fightlarda semi afk boss kesip loot alalım, pvp de 3 tuşa basalım.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Nov 2012, 14:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben portal yokken denemiştim oyunu bi ara. at üstünde geçsin oyun ama az oyuncuyla devasa haritada sadece bineğe mahkum olmak inanılmaz vakit kaybettiriyordu. wow daki zeplin, gemi gibi haritada belli başlı bi kaç noktaya hızlıca erişim koysalar o bile yeter. hani kuşçu falanda olmasına gerek yok.
Yörünge Disi
ID § 07 Nov 2012, 14:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti

As far as Darkfall Online players needing to buy Darkfall Unholy Wars or not, we will keep our promise and give everyone who ever bought Darkfall Online the opportunity to get the new game just for the price of the subscription. Even though we had promised this before we decided to make a new game, it’s the least we can do for our community.

Thank you for reading

öyle bir sistemin asla geleceğine inanmıyorum şahsen. oyun community ağırlıklı, bir clana girip kendi şehri savunup savaşta olduğun adamlara saldırmaktan ibaret. düşman bölgesinde (yeri belli) her zaman adam bulursun.

sadece subs fee olacağı için 99% oynarım. özledim ne zamandır adam gibi pvp yapmayı smiling smiley

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '


1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/11/2012 15:06 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 8 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum