[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Bilim & Teknik
|-- |-- |+ TED (Talks) / Konferansları...
Yazar RSS Konu: TED (Talks) / Konferansları {2308}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Feb 2015, 19:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet değerli patiler, bu hafta izinliyim evde kafa dinleyeyim dedim biraz. kafa dinlemekten kasıt yatmak değil tabi. meh

din konusunda araştırmalara devam ederken uzun zamandır aklımda olan TED konferansları ile ilgili bir topik açmayı düşünüyordum, fırsattan istifade edeyim dedim ve patide TED konferanslarının topiği olması gerekir bunun yeri de Bilim & Teknik tir diye düşündüm.

Nihayet topiği ete kemiğe büründürmek bugüne nasip oldu. bu girişten sonra topiği açmanın verdiği sevinçle ilk paylaşımları ben yapayım dedim.

videodaki kadın Lesley Hazleton, araştırmacı yazar bir teyzemiz. uzun zamandır büyük hayranlıkla takip ederim kendilerini. kur an ve Muhammed Peygambere çok farklı bakış açısı bulunmakta. yabancı olmasına rağmen kur an ı bu kadar sade bir çeviri ile fikirlerinde kullanması beni çok etkiledi. bu vesile ile TED konferansından bir kaç kesit buraya ekleyeyim.

Tabi ki bu topik din topiği değil o yüzden TED konferanslarında ilginizi çeken konuşmalar olursa buradan paylaşabiliriz.

hadi başlayalım.

konferanstan bir kaç kesit

android reloaded
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 23 Feb 2015, 19:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
akıl fikir...

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 23 Feb 2015, 19:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başlık ılımlı goygoyu olarak değiştirilebilir. gerçek islam için ışid'i takip edin. en yetkili abi onlar. kafa kestikleri için de değil. dobra oldukları, öze döndükleri için.

şükür olsun allahıma bugünleri nasip etti de konuyla birebir alakalı bu vidyoyu sizlerle paylaşabildim.

vidyodaki adam islam devletinin emiri. hayatını islama adamış bir şahıs, bir mücahit. peygamberin vizyonu dışında bakış açısının oluşturduğu tezatı dünyaya anlatmayı misyon edinmiş bir şahıs. kuranı delikanlı gibi pratiğe döküşü beni çok etkiledi.

Wubba lubba dub dub!

2 defa güncellendi. Son güncelleme 23/02/2015 19:30 tarihinde arcane tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 23 Feb 2015, 19:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
videoya yazi ekleyememis, youtube cikintisi olarak koymus noob.

no woman, no megri.
Üye
ID § 23 Feb 2015, 19:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sorun değil şüphesiz bu kadar kuran aliminin olduğu forumumuzda arapça ikinci dildir.

Wubba lubba dub dub!
TW
ID § 23 Feb 2015, 20:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
inancın temeli suphemi? aboovv kac kac

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
TW
ID § 23 Feb 2015, 20:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
degil mi?

no woman, no megri.
TW
ID § 23 Feb 2015, 20:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zıt anlamlı kelimeler yah.

kacıyodum bak sırf senı bırakmamak icin durdum.
kelim olmadan asla

TW
ID § 23 Feb 2015, 20:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
inanma ihtiyaci duyuran suphelerin olabilir. olumden sonra ne oluyor mesela, hayatini bu supheyle gecirmek yerine, cennete gidiyoz olmla kapatiyo. tabi gunumuzde daha suphe duyamadan agzina sokuyolar bunlari o yuzden garip gelebilir. inanclarin baslangici olarak dusun supheyi, musluman olmak olarak degil. kadin ne anlatmis bilmiyorum asdf.

no woman, no megri.
TW
ID § 23 Feb 2015, 20:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
merakle supheyı karıstırma ama.

evet inanc merakın ıcıne ediyo, daha gokyuzu neden mavi demeden yapsırtıyolar azına adamın din kitabını.

suphe lakin baska bişi, kanıt olmadan inanmam aga demek suphe demek

Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2015, 14:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
"Yahudi kadın kuran-ı kerimi anlatıyor" FILAŞ FILAŞ

KENDİNİZİ KORKOTMADAN KORKARSANIZ GÖLGENİZ SİZE YARATIK GİBİ OLUR
Üye
ID § 26 Feb 2015, 16:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gökyüzü neden mavi ?
çünkü Zeus sıçtı
tamam tatmin oldum.

Merak yine var burda merak ediosun çünkü, açıklayamdıgında din oluyor. Açıkladığında bilim.

GERGE vakti zamanında demiş ki :
Hipster misiniz kardesim?
Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2015, 16:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şüpheye ben de katılmıyorum ama şu da olaiblir, bugün biri geliyor diyorki, niye inanıyorsun ki? yok öyle bir şey hiçlikten geldik hiçliğe gitcez, olay budur, takıl yaşa hayatı diyor, tam ikna oldun, o arada daha önceden aile veya çevreden de duymuş olduğun, inanmazsan ölümden sonra cehenneme gideceksin, falanca gün orda yakılacan,işkence görecen ve her birgün bir asır gibi gelecek, şeklinde olan söylentiler, seni şüpheye düşürür, korkarsın belki de mi? dersin, o tereddütü yaşayıp inanca kayabilrsin.
ama bunun tersi de doğru, acaba ya yoksa tanrı diyip diğer tarafa da kayabilrsin? bilemeidm.

ama inancın temeli bence korku olabilir. illa cezalandırılmak dğeil, hiçlikten geldiğini düşünmek ve bu bilgiyle yaşamak, ve belli bir insan ömrü sonra yokolup gidecğin duygusu insanı korkutabilir. ya da daha yüce bir yaratıcıya sığınma, özellikle yanlız hissettiğin,o küçük hissettiğin anlarda...

zaten en başında da korkuyla çıkmış, ateşten kork ateşe tap, şimşekten kork gökyüzü tanrısı de...tanrılar depremde yerlatı savaşı veriyor de...falan filan.
evet korkudan yana kullanıyorum.
Alinti
Cuce
merakle supheyı karıstırma ama.

evet inanc merakın ıcıne ediyo, daha gokyuzu neden mavi demeden yapsırtıyolar azına adamın din kitabını.

suphe lakin baska bişi, kanıt olmadan inanmam aga demek suphe demek

go to work,send your kids to school,
follow fashion,act normal,walk on the pavements,
watch T.V.,save for your oldage,obey the law.Repeat after me, I am free.
Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2015, 16:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

3d printing ile organ üretme ilgili bugün izlemiştim.

go to work,send your kids to school,
follow fashion,act normal,walk on the pavements,
watch T.V.,save for your oldage,obey the law.Repeat after me, I am free.
Üye
medal 1k
ID § 27 Feb 2015, 02:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Araştırırken şu listeye denk geldim daha izleyecek zamanım olmadı ama bulunsun burda.
[blog.siradisidigital.com]

༼ つ ◕_◕ ༽つ aman tanrım didim
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum