[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Bilim & Teknik
|-- |-- |+ patici/k/ silah topiği...
Yazar RSS Konu: patici/k/ silah topiği {31707}
Syf: ««/ 32 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Nov 2012, 17:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
4chan'ın /k/ bölümü var, bizim niye olmasın? bir süredir düşünüyordum böyle bir şey, bilgisayar oyunları ve fps bölümlerindeki üyelerden oyun oynayarak silahlara ilgili kişiler vardır, genel olarak tartışmış oluruz. bazen konu dışında küçük küçük tartışmalar oluyor, direk kendi topiği olmuş olur.
elbette bizde üst düzey rütbeli askerler, black ops timi gibi üyeler yok, ama bizim de mühendislierimiz var, gerekirse kurşunların sapma açılarını, gidiş hızlarını felan hesaplarlar.

"size ne evladım silahtan felan, gidin kitap okuyun" diyenlere "Move Along, Nothing To See Here" diyorum.

birkaç soruyla başlayayım.
Üye
soru: filmlerde görmekten, oyunlarda kullanmaktan en çok keyif aldığınız silahlar nelerdir? klasik olarak melee-pistol-smg-rifle gibi gruplandırabilirsiniz, karışık da olabilir.

benim tercihlerim şu şekilde,

pistol/secondary: türkiye'de cs olsun mafya dizileri olsun desert eagle çok popüler. ama özellikle undying oynadıktan sonra revolverları daha çok beğenir oldum. o oyunda silahın sesi felan da çok iyiydi.
biraz makyajla futuristik bir tabanca görünümü de alıyorlar rahatça.
raging bull'ların şekilleri çok güzel

smg/pdw: oyunlarda en çok fn p90'ın şekli hoşuma gidiyor, şarjörünü üstten değiştirmesi felan... discovery'de anlatmışlar silahı: [military.discovery.com]

shotgun: benelli m4 (m1014) şekil itibariyle en sevdiğim shotgun oluyor oyunlarda. fps'lerde shotgun'ın en kötü yanı, illa dağılan buckshot koyuyor olmaları, bundan dolayı menzil çok kısıtlı oluyor. battlefield 3 gibi slug opsiyonu olan oyunlarda shotgun menzili daha uzun olduğundan kullanması da daha zevkli oluyor.

rifle/carbine: gene şekil nedeniyle g36c'ı seviyorum, birçok oyunda mevcuttu silah. saydam şarjörü de ayrı bir hava veriyor.

melee: fireaxe. l4d2'de zombi pataklamanın en zevkli yöntemi.

Üye
soru: filmlerde/dizilerde gördüğünüz en sevdiğiniz kurgusal (fictional) silah nedir?

benimki blade runner'daki tabanca.
fallout 2 ve new vegas'ta da vardı bundan. "that gun"

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/11/2012 18:03 tarihinde Bone tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
soru: neden türkiye'de askerler ve polisler halen 1960'lardan kalma silahlar kullanıyorlar? neden daha modern silahlar almıyoruz?
ya da böyle bir silah yenilemenin ülkenin güvenlik güçlerine ne gibi bir katkısı olur?

örneğin

mp5 yerine mp7

walter pp yerine p30

g3 yerine m417

Üye
medal 1k
ID § 07 Nov 2012, 18:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bir filmde-animede-oyunda silah var ama bu neydi-neyin nesiydi diye kafaya takılırsa
[www.imfdb.org]
artık bir daha film izlerken ya bu Barrett M82 diye hava atabilirsiniz

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dayım askerden taramalı getırcek o zaman koycam buraya

the devil put dinosaurs here
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hehe iyice azalım ki bilgi işlem kelsin toplasın bizi
Yörünge Disi
ID § 07 Nov 2012, 18:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
b-4-3
b-1-3
o-4
o-3
b-6

ben bunu kullanıyorum genelde 4-3 yerine 4-1 de olur tabi.
Üye
medal 1k
ID § 07 Nov 2012, 18:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
maaşallah jormunganddaki bütün silahları bölüm sayısı ile beraber yazmışlar hll olsun.
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adam adeta işsizliğin vücut bulmuş hali.

Spacecake#2892
Üye
medal 1k
ID § 07 Nov 2012, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
monsterdaki şu silah halen nası bir mantığı var çözemedim
[www.google.com.tr]

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
4chan'deki /k/ bölümünün bir anlamı var çünkü oradaki insanların çoğu tartıştıkları silahlara gerçekten sahip insanlar.

Sahip olamamanın yanısıra poligonlarda da tam otomatik silah denenemediği için (sivil olup da güvenlik şirketlerinde çalışanlar hariç) yelpaze oldukça daralıyor.

Ciddi ciddi ancak pompalılar, kısıtla miktarda yivli tüfek ve tabancalar tartışılabilir.

4 defa güncellendi. Son güncelleme 07/11/2012 18:20 tarihinde Myshkin tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başlığa bakmadım son mesaja geldim

bone mu ?
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bone

#HAYIR
Üye
ID § 07 Nov 2012, 18:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
NolaxThensbane
hehe iyice azalım ki bilgi işlem kelsin toplasın bizi

[weaponzone.tumblr.com]
Syf: ««/ 32 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum