[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Bilim & Teknik
|-- |-- |+ Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası...
Yazar RSS Konu: Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası {31470}
Syf: ««/ 25 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 30 May 2015, 09:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Quora'da suna denk geldim:

"First, evolution isn't a theory; evolution is the observed fact that needs a theory to explain it"

Tabii terimlerde hata olabilir bunu yazan da oylesine bir adam, ama anlatmak istedigini su ornekle pekistiriyor: Yere dusen objeler teorisinde yanlislar, aciklar olmasi; objelerin birakildiginda yere dusmesini yalanlamaya yetmez. Goz gore gore canlilar evrimlesiyor, ve goz gore gore objeler yere dusuyor. Aklimizin yetmedigi, kutlecekiminin neden kaynaklandigi, fotonlara nasil isledigi OSU BUSU onemli degil.
Darwin'in teorisine istediginiz kadar sallayabilirsiniz, kisitli imkanlarla yazilmis, eski bir teori, ben deger verip okumuyorum bile. Darwinist olmak var bi de. Lan darwin kimmis darwinist olacagiz?

Benim sastigim insanlarin "objeler yere dusmez" diye tutturmasi, lan dusuyor iste birileri de bir aciklama bulmaya calismis, o aciklamadaki eksik/hatalar bu gercegi degistirmiyor. (ki eksik/hata bile olmayabilir bunca yil bilim dunyasinda ayakta kalan bir teori sonucta?)

Bir arkadas da eskiden insanlarin parmagi 2.5 metreymis artik degil AMA KESINLIKLE EVRIM DEGIL diyor, TEALLAM THATS PRECISELY AND EXACTLY EVRIM RIGHT ON SPOT.

Evrimi duyunca ocu gormus gibi oluyorlar yemin ediyorum.

O ilk proteinden ilk canli nasil olusmus benim de kafam almiyor, ama sonrasindaki evrim kadar basit biseyi de hala tartismayin gozunuzu seveyim.
Yörünge Disi
ID § 30 May 2015, 11:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yere düşen objelerle ilgili sorular sorayım o zaman.

öncelikle obje dediğin şey ne? insandan başka obje kategorisi olan bir canlı var mı? varsa bile bunu bilebilir miyiz? diyelim ki insan kendine göre bir tanım geliştirdi ve bunu kullanıyor, bu objenin yere düştüğünden nereden emin olabilirsin? daha doğrusu bu hareketi kanıtlama imkanın var mı? objenin birinci anda (yukarıdayken) ikinci ana (yere düştüğü an) geçişteki (bırakma ve düşme) neden-sonuç ilişkisini görebiliyor musun? objenin havada durmasıyla yere vurması arasında herhangi bir ilişki var mı? önceki soruya dönerek tekrar sorayım bu ilişkiyi görebildiğin ve tanımlayabildiğin bir an var mı? yoksa beynin bunu otomatik olarak mı birleştiriyor. ayrca yere düşen objeler, yere düştüğü için sen yere düşen objeler diyorsun o yere düşen objeler bilmem kaçıncı denemede yere düşmediğinde n'apacaksın? böyle bir ihtimal yok diyorsan, bunu nereden bilebilirsin?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 May 2015, 12:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Biyik
yere düşen objelerle ilgili sorular sorayım o zaman.

öncelikle obje dediğin şey ne? insandan başka obje kategorisi olan bir canlı var mı?
Bu tamamen insanın uydurduğu, bazı şeyleri kolayca anlamak için işe yarıyor. Fonksiyonel yani, bilip bilmememiz önemli değil.

Alinti
Biyik
varsa bile bunu bilebilir miyiz? diyelim ki insan kendine göre bir tanım geliştirdi ve bunu kullanıyor, bu objenin yere düştüğünden nereden emin olabilirsin?
Düşmeyi tanımlaman lazım, tanımladıktan sonra hesaplayarak bulabilirsin. Bak gözlem demiyorum, hesap.
Alinti
Biyik
daha doğrusu bu hareketi kanıtlama imkanın var mı? objenin birinci anda (yukarıdayken) ikinci ana (yere düştüğü an) geçişteki (bırakma ve düşme) neden-sonuç ilişkisini görebiliyor musun?
Evet, bknz. Matematik-fizik
Alinti
Biyik
objenin havada durmasıyla yere vurması arasında herhangi bir ilişki var mı? önceki soruya dönerek tekrar sorayım bu ilişkiyi görebildiğin ve tanımlayabildiğin bir an var mı? yoksa beynin bunu otomatik olarak mı birleştiriyor.
Beynimin nasıl davrandığı objeyi ilgilendirmez. Farketmiyor yani. Düşmeyi nasıl tanımladığın önemli burada, içine beynini koyarsan tabi farkeder ama öyle bi tanımı yok yani. Yer çekimi çekiyor işte.
Alinti
Biyik
ayrca yere düşen objeler, yere düştüğü için sen yere düşen objeler diyorsun o yere düşen objeler bilmem kaçıncı denemede yere düşmediğinde n'apacaksın? böyle bir ihtimal yok diyorsan, bunu nereden bilebilirsin?
bknz matematik.
Yörünge Disi
ID § 30 May 2015, 12:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hahaha yazdığın üç şey: matematik - fizik - beyin

tamam ikna oldum :)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 May 2015, 12:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
burda bilgisiz bilgisiz neyini tartışıyosunuz anlamadım. tam kıraatane ortamı anasını satıyım. oturup araştırsanız okusanız keşke.
Üye
ID § 30 May 2015, 14:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
goygoy yapıorz
Üye
medal 1k
ID § 03 Jun 2015, 10:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
fizikci olmayan beni boyle konularda konusturcaksinya.. abi evren bazi kurallara gore isler, biz once deney yapariz, sonra sonculara gore evreni modelleyip, o model uzerinden islemlerimizi yapariz. hic bir model 100% dogru degildir. onbinlerce fizikci gelmis gecmis, kutlecekimi kimse bozamamis. 2015'te evet her birakilan obje yere duser. zaten degisim ve gelisim esastir bilimde, o yuzden 2015'te diyorum, bunun disinda konusmak icin ya genius olmak gerekir ya da aptal. sen boyle sorularla evrimi challenge etsen amenna, oturur deneyini yaparsin bakarsin, ama cunku kitapta oyle yaziyor diye bir arguman olamaz.

dunya duz demekten farki yoktur 2015'te evrim yoktur demenin. ortadogu'da oldugumuz icin tam anlayamiyoruz ama diger ulkeler bu safsatalari coktan gecti

[www.iflscience.com]

bu (evrim yoktur diyen) insanlara gore dunya 6 bin yasinda falan yani birakin bu kafadaki insanlarla ayni dusunmeyi gozunuzu seveyim.

felsefeye gireceksek ben de matrix yapayim, bi cocugun odasindaki gameboyun icinde yasiyoruz hepimiz, tanrimiz da o, nerden biliyosun diyim. ama cok anlamli argumanlar degil bunlar felsefe disinda smiling smiley sen var misin diyim falan, bunlari ne sorcak ne cevap verecek kisi ben degilim, ama evrim bilimsel biseydir, bilim cercevesinde tartisabiliriz. tipki kutlecekim ve formulleri gibi.
Üye
ID § 03 Jun 2015, 12:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2005 postlarının tamamı efsaneymiş

LIFE IS A DAY ROOM IS TODAY
Üye
ID § 23 Sep 2017, 19:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Beyler ben twitter da Harun Yahyacılarla kapıştım ve 3-5 elemana karşı tek başıma evrimi savunuyorum. Cepten hızlı yazamadığım ve yetişemediğimden maç bakacağım diye kaçtım. Maçtan sonra sözleştik ve şu ilk sayfadaki gibi kaynaklar gösteriyorlar. Verdiğim kaynakları okuyupta " hmm tamam sen haklıymışsın diyecek tiplere benzemiyorlar ve Harun Yahya gibi adama yakın olduklarından birazda tırmıyor değilim. Arada hakaret, dine karşı bir yorum olursa affetmezler mahkeme olayları olabilir diye. Şimdi ne yapayım kara veremedim.

Ya ben yanlış biliyormuşum deyip hiç uğraşmamak en doğrusu mu ?
Üye
ID § 23 Sep 2017, 20:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
twitterda darwin bile savunmaz lan evrimi, neden uğraşıyorsun ki?

blood on her skin, dripping with sin, do it again living dead girl
Üye
ID § 23 Sep 2017, 20:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Twitter evrim savunmak issizligin nasil bir noktasi lan...

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
TW
ID § 23 Sep 2017, 21:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
fenn
Beyler ben twitter da Harun Yahyacılarla kapıştım ve 3-5 elemana karşı tek başıma evrimi savunuyorum. Cepten hızlı yazamadığım ve yetişemediğimden maç bakacağım diye kaçtım. Maçtan sonra sözleştik ve şu ilk sayfadaki gibi kaynaklar gösteriyorlar. Verdiğim kaynakları okuyupta " hmm tamam sen haklıymışsın diyecek tiplere benzemiyorlar ve Harun Yahya gibi adama yakın olduklarından birazda tırmıyor değilim. Arada hakaret, dine karşı bir yorum olursa affetmezler mahkeme olayları olabilir diye. Şimdi ne yapayım kara veremedim.

Ya ben yanlış biliyormuşum deyip hiç uğraşmamak en doğrusu mu ?

dini referanslarla evrim tartışılmaz diyeceksin. çünkü islami kaynaklara göre dünya 10 bin yaşında. dünyanın 10 bin yıldan yaşlı olmadığını tartışmak istersen bilgisayar başına yeğenimi oturtucam diyeceksin. 10 bin yıl evrim için çok çok kısa bi süre evrime teorisine konu homo sapiensin 200 bin yıl geçmişi var diyeceksin.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 23/09/2017 21:05 tarihinde imamizer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 23 Sep 2017, 21:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne gerek var abi
yapma bunlar fena davacıdır
Üye
medal 1k
ID § 01 Oct 2017, 19:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dinciler bile evrim savunmaya başladı.

[www.facebook.com] yi linkle kaç
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Oct 2017, 16:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

😎
Syf: ««/ 25 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum