[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Oyun Fotoromanları
|-- |-- |+ EU 4 - Choose your story...
Yazar RSS Konu: EU 4 - Choose your story {2043}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Jan 2015, 09:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anket
Bu anket için oylama süresi bitmiş. Oylama mümkün değil.
Toplam 31 oy var.
HRE'yi kurmaya çalışan Avusturya5

16%
Ana karayı bırakıp Kuzey Amerikanın fatihi olacak çok sakallı Norveç7

23%
Köpek gibi her yere colony atan Portekiz4

13%
Sefaletten ağzı kokan bir Asya ülkesi - Hintistan ya da anakara Uzakdoğudan bir ülke5

16%
Kılınçlı felan Japonya -10

32%

Osmanlı oyunum dün bitti. İlk EU4 oynumdu. İkinciye bu akşam başlayacağım bir 4 saat oynarım sanırsam. Bu süreçte SS'lar alıp bir fotoroman oluşturacağım.
Açık söylemek gerekirse ben ilk iki fikirden tarafım çok cephe olayını Osmanlı'da yaşadım yordu bi miktar savaşmaktan çok orduları sağa sola gönderip beklemekle geçti hayatım.

HRE politikalarından hiç haberim yok. Papalığıda hiç görmedim o sebeple Avusturya olabilir.

Aynı şekilde sırf iş olsun diye 1800'de aldığım koloni techi ile attığım 3 tane sefalet koloni dışında kolonide hiç kurmadım. O sebeple birde İzlanda olduğundan erken şekilde Kuzey Amerikaya koşup Norveç üstünden bir İskandinav İmparatorluğuda olabilir.

Norveç çok zor dendi ama belki İsveçlede deneyebilirim aynı şeyi özgürlük alıp Norveçi annexleyip.
Üye
ID § 02 Jan 2015, 09:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kılınclı Japonya derım ben.

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
TW
ID § 02 Jan 2015, 09:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu bölüm yavaş yavaş neden bitmiyor

Bilemiyorum altan
TW
ID § 02 Jan 2015, 09:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Olm MMOların altında resmi olarak kapanmış warhammer direk net olarak patlamış rift felan var bu mu bitcek.
Ayrıca lets play gibi bişi işte. Video olayı zahmetli.
TW
ID § 02 Jan 2015, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
30 tane foto çekip onların altlarına teker teker bozuk klavye türkçenle yazmak mı kolay

Bilemiyorum altan
TW
ID § 02 Jan 2015, 09:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Steamin otomatik scr shot olayı var tek düğmeyle. Türkçem bozuk değil lan fazla. Çok istiyosan bi dahaki sefere video yaparım sırf senin için. asfasfa
Üye
ID § 02 Jan 2015, 10:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hre ironmode on ach kas
TW
ID § 02 Jan 2015, 10:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi Ironman bana gelmiyo. İlgisi çabuk dağılan bir insanım carpet siege bitince mesela 6 x speed yapıp alt tab yapıyorum ya da yanlışlıkla truce um olan ülkeye dalıyorum okumadığımdan mesajları.

Yoksa yaparımda dikkat gerekiyo yok bende o dikkat.
Üye
ID § 02 Jan 2015, 10:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aslinda al azteci amerikayi kendin kurtar avrupayi feth et grinning smiley
TW
ID § 02 Jan 2015, 11:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bi dahaki sefere denerik onu ama %250 tech penalty çok acıtıyor.
Üye
ID § 02 Jan 2015, 14:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aztec değil de, dlc'ler varsa kızılderililerle oyun baya keyiflidir. Bu yerlilere özel OP binaları var, karayipler çok zengin ve kuzey amerika sayıldıgından senin kendi toprağın olarak kalıyor.

Konfederasyonuydu, Diğer yerlileri fethetmesiydi, Batılılaşmasıydı, acaba bu hibne inglizler saldıracaklar mı bana falan derken, bi bakmışın world leader olmuşun, roma için sefer düzenliyorsun gg
huron ya da cherokee iyidir.
TW
ID § 02 Jan 2015, 17:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu arada açık sölemek gerekirse ben Romayı ya da Jerusalemi fethedince daha fantastik bişiler olacak diye umuyodum. Hiç bir şey olmadı lan. +1 missonary verdi o kadar. Constantinepoleyi fethetmek bile daha heyecan verici bi olaydı
Üye
medal 1k
ID § 02 Jan 2015, 17:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Almanya'yı kurmaya çalışan Brandenburg, Teutonic Order filan da epey keyifli oluyor.
TW
ID § 02 Jan 2015, 18:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Teutenic Order bishopry değil mi?Royal marriagesiz zor değil mi gereksiz?
Üye
medal 1k
ID § 02 Jan 2015, 18:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynen. Teutonic Order baya zor. Hre'ye filan katılmadan olmuyor zaten. Yoksa parçalıyo komşu devletler.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum