[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Eğlence
|-- |-- |+ Hanım fotoğraflarını şikayet edenler burada...
Yazar RSS Konu: Hanım fotoğraflarını şikayet edenler burada {15715}
Syf: ««/ 8 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bramstoker
fistan
hamsilipilav
forgiver

1 defa güncellendi. Son güncelleme 24/12/2012 01:10 tarihinde HikmetHoroz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Expansion'ın çıkış tarihi için önce Nisan sonu - Mayıs başı gibi bir tarih verildi. Sonrasında Henrick (üretici firma SV'nin CEO'su) forumlarda evet release'e yakınız ama bu sefer adam gibi test edip herşeyin hazır olmasını beklemek istiyoruz, çıkış aylar değil haftalar içerisinde olacak dedi. Bu açıklamayı Mayıs başı gibi yaptı.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir önceki seferdeki focus grup (firma dışından gönüllü test ekibi) mantığı geliştirme sırasında kullanılıyor, bu sistemi daha da geliştirdik, çok faydasını görüyoruz diye forumlarda yazdılar. Bu test grubu developer'ların ulaşabildiği expansion'la ilgili herşeye ulaşamıyorlar, yani yeni çıkacak birçok şeyi onlar da bilmiyor, ama yeni yazılan ve test edilecek özelliklerin konulduğu server'a ulaşıp test edip bugları bildiriyorlar.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Expansion hakkında şu ana kadar yazılıp çizilen feature listesi:
Flash UI:
Oynayanlar bilir MO'nun grafik arabirimi diye bişey yoktu, oldukça leş durumdaydı. Daha sonra bir iki flash eklenti yaptılar deneme mahiyetinde. Bu yeni expansion ile UI tamamen değişiyor.
Çanta içerisinde çanta mantığı da geliyor.
Bildiğimiz bir başka şey de çantanın yine gridlere bölünmüş şekilde olacağı. Yani UO gibi çantada item altında başka bişey saklama şansı yok.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
64 bit client
İlk kez MMORPG oyunlarında 64 bit client kullanılacağını duydum. Teknik olarak bir program bilgisayarınızdaki RAM ne olursa olsun, işletim sistemi 64 bit te olsa 2GB RAM kullanabilir. RAM az olunca program (oyun) sürekli RAM'e o anda gördüğünüz objeleri doldurur boşaltır ki, özellikle ekranda kaç kişi olacağını önceden belirleyemediğiniz MMO'larda bu büyük problem.

Şimdilik testlerden gelen bilgiler umut vadeder cinsten, Henrick ve test yapanların konuyla ilgili söyledikleri ekranda hareket eden 100 guard varken bile yavaşlama olmuyor şeklinde. Tabii bilgisayarları ne, RAM'leri ne kadar bilmiyoruz.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Boyalar, Armor ve Silah
Armor ve giysilerinizi boyayabileceksiniz. Boya üretmek oyuncuların yapabileceği birşey, vendorlarda basit boyalar olacak. Renkleri bilen birisi karıştırıp yeni renkler elde edebilecek. Neyi, neresini boyayabileceğiz konusunda pek bilgi yok.

Silahların dengelenmesi konusunda oldukça çalışılıyor. İlk önce silahların vurma mesafesi, ıskalaması vs bayağı bir test edilmiş/ediliyor.
Denge olarak da yine oynayanlar bilir, oyunda herkesin ciddi anlamda kullandığı 1-2 silah vardı, iki el kılıç, mızrak ve bazen de helbert mı ne denen balta/kılıç karışımı silah. Kalanlarını kullanmak pek mantıklı değildi. Şimdi söylenen zırh tipine göre bazı silahların ciddi avantaj sağlayacağı.

Yeni armor çeşitleri ve kıyafetler gelecek. Silah kısmında belirtilen denge sistemine uygun, çeşitliliği arttırır şekilde zırhlar olacak.
Şehir kıyafetleri ise prominence denilen ne yediğinle de ilgisi olan puanlarını arttıracak. Bu konuda içerik olarak ne sağlanıyor bilmiyorum ama söylenen NPC'lerin tepkisinin değişeceği yönünde. Net bir bilgi yine yok.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 12:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Devamı gelecek.... İletecek bilgi çok smiling smiley
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 31 May 2012, 16:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
narsor
64 bit client
İlk kez MMORPG oyunlarında 64 bit client kullanılacağını duydum.

wowda wardı sanırsam
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 18:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Doorudur gözüme çarpmamış olabilir
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 20:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Haberlere devam:
AI
Bana göre en ilginç özellik bu. Path finding/AI algoritmasının oyuna entegre edilmesi. Şu ana kadar yine oynayanlar bilir, moblar karşına geçip hatur hutur ısırırlar, herhangi bir ekstra skill kullanmazlar. Ayrıca yer altında duvarın içinden saydıran mob çok görmüştüm, bu da pathfinding algoritmasını çalıştıramamalarından.

Yeni AI ile gelecek olan şey şu, aslında normal bir oyunda olması şart olan akıllı davranış, yol bulma. Artık npc'ler yer değiştirecek (saldırırsan onlar da dövüşüyor/kaçıyor). Guard'ı çağırdığında büyülü bir şekilde "lictor" çıkıp tek saydırmayacak, bunun yerine ortamda guard varsa peşine düşüyor, arkadaşlarını çağırıyor filan. Sonra sürü şeklinde seni kovalıyorlar. Ok atanlar, kılıcını çekip peşine düşenler, büyü atanları var. Guardın görüş alanındaysanız, mavi (barışcıl diyelim) oyuncuları kırmızı (katil diyelim buna da) oyunculardan koruyor.

Şehirlerde barakaları olan askerler burada belli bir hızda yeniden çıkıyorlar, yani şehre göre farklı sayıda guardla karşılaşıp farklı sürede hepsini kesmeden birilerini öldürmek kolay olmayacak gibi. Öte yandan birini guard uzaktayken öldürüp sıvışmaya çalışmak da mümkün görünüyor.

Artık npc'ler hareket halinde olacağından, şehirlerde aktif town life denilen işe yaramaz npc'lerin ortalıkta dolaşacağını düşünüyorum.

Moblar/davranışları
Moblar da guardlar gibi yeni özelliklerden faydalanıyorlar. Hem path finding (yol bulma) algoritmaları yenileniyor, hem de hepsi duruma göre davranıyor ve saldırıyor. Kimisi kılıcınıçekmeden agresifleşmeden izliyor, kimisi topukluyor filan. Uzaktan saydırıp yakınına gidince kucaklayıp sarsalayanları da olacak (minatorlar öyle olacakmış)

Ayrıca ortalıkta dolaşan moblar zamanla irileşiyor, yani gidip belli bir alandaki domuzların hepsini keserseniz, bir süre sonra ortamda bebe domuzlar peydahlanıp (yoktan mı var olacaklar onu bilmiyoruz) zamanla büyüyecekler. Aynbı şey atlar vs için de geçerli, limitsiz spawnlar yok artık.

Yine mob'ların spawnlarının dolaşacağı söyleniyordu ama bu eski ve epeydir üzerinde konuşulmamış bir bilgi.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 20:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Taming
Artık tamingde bir adetlik limit kalkıyor. Birden çok petin olabilecek, peti yetiştirmek ise ayrı bir olay. Bebekken mobları tame etmek kolay iken, yaşlandıkça zorlaşıyor. Bebek pet'in laf dinlemiyor vs, kolay ölüyor gibi bir olay var. Sanırım zamanla yaşlanıp ölmeleri de söz konusuydu, son cümle hakkında sanırım Mart aylarında konuşulmuştu, sonradan duymadım böyle birşey.

Artık petleri feed yazarak ya da butona basarak beslemek için çantanda birşeyler olmalı. Her tamelediğin petin cinsine göre farklı yemek tercihleri olacak, kimisi kimi yemi yemezken, kimisine de bayılacak ve daha iyi laf dinleyecekler(miş tongue sticking out smiley)
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 22:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Moblar devam:
64 bit client ile ekranda bi sürü mobun aynı anda sorunsuz görüntülenmesiyle adamlar yeni yaratıklar ekleyeceklerini, bunların bir kısmının da uçacağını söylediler. Bir anda kuş sürüsü saldırısına uğramak olası olacak. Üstünüze pisleyeceklermişler de... (atların işemesi gibi en gereksiz özellik bence oyundaki smiling smiley)
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 22:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yeni Şehir/Dungeon
Tindrem kapılarını açıyor. Yeni şehir büyücü okuluyla birlikte kullanıma açılıyor. Şehirde alışveriş/crafting gibi meslek bağımlı işlerle birlikte kolay erişilecek dungeon(lar) olacağı da söylendi.

Oyunda şimdiye kadar dungeon denecek bir yer yoktu, olanlardaki mobların davranışı/çeşitliliği pek bir zavallıydı. Farklı yerlerde dungeon/akıllı moblar olacak.
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2012, 22:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Devamı gelecek...
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 31 May 2012, 23:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mayısın başında ay değil haftalar içersinde çıkacak demişler

ay bitti çıkmadı galiba? smiling smiley

/人◕ ‿‿ ◕人\
Syf: ««/ 8 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum