[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Age of Conan Hyborian Adventures
|-- |-- |+ 1.05.6 Gelecek olan yama ( Test Server )...
Yazar RSS Konu: 1.05.6 Gelecek olan yama ( Test Server ) {395}
  [ A ]
Üye
ID § 12 Oct 2009, 19:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1.05.6 Yaması şu anda Test serv da kullanıma sunulmuş bulunmaktadır.Gelecek olan bu yamanın en önemli öğeside süphesizki Veteran sistemi olacaktır.Veteran sistemiyle beraber yeni 6 kişilik bir zindan olan Iron Tower da oyuncularla buluşmuş olacaktır.Burada Test servda deneme imkanı bulduğum bazı seyleride daha Oyunun içerisine gelmeden son haliyle sizlerle paylaşmak istedim.

Veteran Sistemi ve yeni gelecek olan İtemlar
Vetaran sisteminde oyunun içerisinde parayla alınamıyacak türden itemlar sunulmuştur.Bu itemları sadece Veteran punaıyla almanıza olanak sağlayan bir sistemdir.Oyun içerisndeki parayla bu itemları satın alamzsınız.İşin aslı bu oyunu 5 aydır oynıyan insanla 1,5 senedir oynayan insan ayrılmış olacaktır.

Peki veteran puanı nerden gelir :
Veteran pauanı oyunucunun oyuna ödediği ay başına firmanın oyuncuya vermiş olduğu puanların toplamından oluşmaktadır.Ödediğiniz her ay başına kazandığınız bu puanlarla belli haritalarda bulunan bu satıcılardan itemları satın alabilirsiniz. Conarch Village - Old Tarantia - Khemi Şehirlerinin merkezlerinde bulunan bu satıcıların isimleri Quartermaster dir.Bu toplamış olduğunuz pauanlarınızı başkasına veremezsiniz veya bu puanlarla aldığınız itemlarıda başkalarına veremezsiniz.
Puanlama Sistemi :

1 ila 5 ay arasına Ay Başına - 6 Veteran Puanı
6 ila 11 ay arasına Ay Başıana – 8 Vateran Puanı
12 ila 17 ay arasına Ay Başıana- 10 Veteran Puanı
18 ila 23 ay başıan Ay Başına - 12 Veteran Puanı

Bu puanlar sadece bir karakterinize özgü puanlar değildir.Her karakteriniz için bu puanlardan ayrıca almış olacaksınız.Toplam puanınız 100 Veteran puanıysa her karakteriniz için ayrı ayrı bu puanı tekrar alacaksınız.Şuan itibariyle var olan sistem ve hesaplamalar bu şekilde yapılmaktadır,Oyunun içerisine gelene kadar bazı değişikliklerde olabilir.

Satıcıların satmış oldukarı İtemlar ve İstedikerli Veteran Puanları :

[img59.imageshack.us]
[img128.imageshack.us]
[img399.imageshack.us]

Bu itemlar içerisinde benim en çok hoşuma giden özellikler ise Asura ve Karakterinizi %20 oranında büyüten İtemlardı.Bu itemları alınınca tek seferlik kullanım için olanlarıda var her zaman kullanıma açık olanlarıda.Örnek vermek gerekirse Asura,Karakter büyütme,Kasgeliştirici,Yanınızda dolaşan Petler bunlara örnektir.Birde tek seferlik kullanıma uygun itemlarda bulunmaktadır ,Örnek olarak bunlar Fazla Pve Xp almanıza,Feat parasını sıfırlamanıza olanak sağlayan itemlardır.

Size % 20 oranında büyütülmüş bir karakterin oranlarını göstermek sitiyorum :
Alttaki resimde yanımda bulunan karakter %20 oranında benden büyük durmaktadır.
[img399.imageshack.us]

Bu resimde ise bende aynı özelliği kullanarak aynı boyuta gelmiş bulunmaktayım .
[img390.imageshack.us]

Son olarak Tortage de bırakmış olduğumuz sevgili Casilda :
[img515.imageshack.us]

Buna benzer daha birçok özelliği yukarıdaki vermiş olduğum satıcı resimlerinden bakabilirsiniz.Herkezin işine yarayacak illaki birşeyler bulunmaktadır.En güzel özelliklerinden biri ise Veteran Puanıyla almış olduğunuz Asura ların diğer kullanmakta olduğunuz Asura larla çakışmaması ve bunların kullanım dolum süreleri yaklaşık olarak 4 veya 5 saat arasında olmasıdır.Nerdeyse her yöne artık atla koşa koşa değil ,Asura çeke çeke gidecek olduğumuzda bize ayrıca zaman kazandırmış olacaktır.(Gankerlar ağlasınlar smiling smiley )

Iron Tower ise 6 kişiden oluşan bir grup tarafından yapılması gerekli bir zindandır.İçeride 81 Level( Epic ) Moblar bulunmaktadır.Iron Tower girişinde 2 adette Quest bulunmaktadır.Class lar içinde bazı değişiklikler var ama onlar devamlı değiştiğinden dolayı onlara bu yazımda yer vermek istemedim.

Sonuç olarak bu yeni gelecek olan özelliklerle beraber bir nebzede olsa Monotonluğa bağlamış bir şekilde ilerleyen oyunda ,oyunculara yeni bir şeylerle eylenme ve rahatlama imkanı sunulmuş olunmaktadır.Yeni eklenen bir şeyler olduğunda bu başlık altında güncellmeye devam edeceğim taki Yama oyunun içerisine gelene kadar.

Herkeze iyi oyunlar...
Hyboriandan selamlar...
Üye
medal 1k
ID § 12 Oct 2009, 19:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iron tower da acaba epik düşecek mi
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum