[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Mobil Cihazlar
|-- |-- |+ Yurtdışı iPhone almayın...
Yazar RSS Konu: Yurtdışı iPhone almayın {1934}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 15:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 gün önce akasya apple'a cihaz değişimi için iphone 6 plus'ı götürdüm.Yeni yasa nedeniyle ücretli de olsa cihaz değişimi yapamayacaklarını söylediler.Ancak yurtdışına gittiğimde değiştirebilicem telefonu sırf bu yüzden Samsung 7 edge aldım dün.Abi tam 3 kere ekran değiştirdim Iphone'da ve telefona verdiğim paranın yarısı kadar ekrana para verdim.Bir de şimdi cihaz değişimi girdi bi tarafıma.Neyse değiştirdiğim gibi sıfır şekilde satacağım telefonu
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Mar 2017, 10:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oha.. ne zaman almıştın telefonu peki?
amerikadaki yetkililere mail atsan?
yasa ile apple servis yetkileri arasında bi bağlantı olmaması gerekli yahu

😎
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 22 Mar 2017, 09:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Asriel
3 gün önce akasya apple'a cihaz değişimi için iphone 6 plus'ı götürdüm.Yeni yasa nedeniyle ücretli de olsa cihaz değişimi yapamayacaklarını söylediler.Ancak yurtdışına gittiğimde değiştirebilicem telefonu sırf bu yüzden Samsung 7 edge aldım dün.Abi tam 3 kere ekran değiştirdim Iphone'da ve telefona verdiğim paranın yarısı kadar ekrana para verdim.Bir de şimdi cihaz değişimi girdi bi tarafıma.Neyse değiştirdiğim gibi sıfır şekilde satacağım telefonu

aynen bende dün gittim zorluya. yeni çıkan yasa sebebiyle yurtdışından alınan telefonları ücretiyle olsa dahi değiştiremiyorlarmış. telefon elimde kaldı.

bana akıl verin. garantisiz yamulmuş, ekranı çatlak, bataryası ve şarj girişi bozuk 64 gb iphone 6 ile ne yapabilirim. tamir ettirsem ne kadara çıkar aşağı yukarı ?

karaktersiz
Yaz Aşkı
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 24 Mar 2017, 16:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
resmen sallamislar zorludakiler yasanın daha onceden alinan telefonlar icin gecerli olmamasi lazim gerci burasi yeni turkiye vatandas duduklencekse hersey caiz

Red : bazı sahneler var kadının her yerini yalıyosun
Esh : işin içinde aşk varsa dayınla bile sevişirsin
Rid1 : Seveni de 35 yillik vidanjor soforu gibi seviyo
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 12:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada yeni haber duydum. internette de dolasiyor. bu garanti iptali olayi iptal edilmis. bi tekrar goturun bence zorluya akasyaya deneyin.

😎
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 12:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kanıt varsa gösterinde ona göre hareket edelim.

karaktersiz
Üye
ID § 27 Mar 2017, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
apple'a yazsana abi, değiştiremiyorlarsa da ona göre bi çözüm bulmalılar. parasıyla da olsa problemini çözecek bir şey önerebilmeliler.

apple sayfasından seri numaranı kontrol edince garanti durumu ne gözüküyor?

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
ID § 27 Mar 2017, 13:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi gitmeden arayin bi telefonla sorun durumu. Ona göre gidersiniz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 13:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
xaty
apple'a yazsana abi, değiştiremiyorlarsa da ona göre bi çözüm bulmalılar. parasıyla da olsa problemini çözecek bir şey önerebilmeliler.

apple sayfasından seri numaranı kontrol edince garanti durumu ne gözüküyor?
çıkan bu

adamın dediği son çıkan yasa sebebiyle hiç bir yetkili apple servisinden hizmet alamazsınız. bunun üzerine sordum bende ücreti karşılığında da yaptıramıyor muyuz diye, yok, 3. parti teknik servisler size yardımcı olabilir fln dedi.

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 13:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekşide biri yazmış
[eksisozluk.com]

bugün söz konusu düzenlemeye bir düzenleme daha geldi. yurtdışından cihaz alan apple sahiplerine duyurulur.

türkiye dışından alınan ve değiştirilen cihazlara sahip olan türk vatandaşları türkiye'de yine cihazlarını yetkili servislerde işleme sokabilecekler. geçmişten farklı olarak yalnızca türk kimliğine sahip kişiler bunu yapabilecek.

yurtdışından gelen ve türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler ise yine türkiye'de yetkili servislerde işlem yapamayacaklar.

😎
Üye
ID § 27 Mar 2017, 13:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lan benim 6s'in hem ekrani kirik, hem de bataryasi kafayi yedi. umarim dogru degildir.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 14:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
KillJoy
ekşide biri yazmış
[eksisozluk.com]

bugün söz konusu düzenlemeye bir düzenleme daha geldi. yurtdışından cihaz alan apple sahiplerine duyurulur.

türkiye dışından alınan ve değiştirilen cihazlara sahip olan türk vatandaşları türkiye'de yine cihazlarını yetkili servislerde işleme sokabilecekler. geçmişten farklı olarak yalnızca türk kimliğine sahip kişiler bunu yapabilecek.

yurtdışından gelen ve türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler ise yine türkiye'de yetkili servislerde işlem yapamayacaklar.

doğruymuş bu olay. sohbete bağlandım apple sitesinden onay aldım. peşinden de randevu aldım. o diilde ben geçen hafta 1 gün sonraya alsaymışım randevumu problem yaşamayacakmışım meh.

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 14:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
thumbs up

😎
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Mar 2017, 11:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
app store benim tarak geçiyor arkadaşş.

Dün tekrar geri çevirildim çıkan yasa mı yürürlük mü kanun mu artık neyse app store'lar için değilde yetkili servisler için geçerliymiş app store'lar yardımcı olamıyormuş.

yazışmalarımda "Yetkili servis veya Apple Store üzerinden servis görebilir cihazınız." böyle bir cümle kurmalarına rağmen nah çektiler tekrar :/ şehir dışından fln gelsen kafayı yerdim heralde.

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Apr 2017, 09:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yetkili sevisten sıfırıyla değiştirdim cihazı kvk'da. yasal uyarı mesajı geldi telefonunuzu kaydettirin diye. Kvk telefonlarını açmıyor ne yapmak lazım ?

karaktersiz
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum