[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Mobil Cihazlar
|-- |-- |+ Yurtdışından Telefon Getirmek...
Yazar RSS Konu: Yurtdışından Telefon Getirmek {710}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 05 Jan 2017, 19:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhaba,

kayınpeder umreye gitti oradan telefon getirecek konu ile alakalı çok bilgi sahibi olmadığımdan adama bir şey diyemedim. Samsung S7 Edge orada 2 sene garantisi var bu garanti Türkiye'de de geçerli midir?
Geçerli olması için orada nasıl bir fatura düzenlenmesi gerekir?
Dil sadece o bölgenin dillerini içerdiğinden Türkçe dil yüklenebilir mi?
Bir de oradaki cihazlar dual sim özellikli çift hat kullandırıyor ülkemizde ise tek hatlı bütün S7 ler bu sorun oluşturur mu?
Telefonları alacağı yer Jarir Bookstore diye bi teknoloji marketi Mekke'de başka orjinal cihaz satan dükkan bilen var mıdır?

Çok soru sordum biliyorum bilgisi olan varsa bi yardım pls.

Awakening the silhouette...

2 defa güncellendi. Son güncelleme 05/01/2017 19:34 tarihinde Letsgetthesunshine tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Jan 2017, 19:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bana da şöyle bir uyarı geldi, yurtdışından aldığım telefonla içeri girdim takıldım

... IMEI nolu cihaz KAYIT DIŞIDIR 120 içinde kapatılacaktır. Satın aldığınız yere başvurunuz veya cihazınızı kaydettiriniz.

Napıyoruz bunla?

Mobil oyun haberlerinin tek adresi!
www.mobidictum.com
Üye
ID § 05 Jan 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
jarir sağlamdır
türkiye'de 1 yıl garantisi var
macera arıyorsa extra stores var oraya baksın bide.
TW
ID § 05 Jan 2017, 19:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Garanti işi firmaya ve ülkeye göre değişir. Avrupa'dan alınan Sony'lerde TR garantisi olmadığını biliyorum kendi adıma.

Aldıktan sonra TR'ye gelindiğinde e-devlet üzerinden banka ödemesiyle pasaporta kaydettiriliyor. Pasaportun yakın dönemde yurda giriş yapmış olması lazım ve üzerinde son 2 sene içinde başka bir telefonun bu pasaporta kaydedilmemiş olması lazım. Kayıt ücreti en son 139 lira gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. e-devlet'te detaylar yazar. Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız telefon operatörü bayisine gidin yaparlar, ama çoğu ek ücret alır. E-devlet'i biraz kurcalayınca 5 dk içinde yerinden kalkmadan ödemeyi de internetten 3d security'le halledip yapabilir insan, gerek yok. IMEI no gerekiyo, onun nasıl bulunacağını google'a yazınca söyler.

Buna ek olarak yurtdışından gelecek cihazlara bu sene itibariyle ek vergi uygulanacaktı, ama kanun devreye girdi mi bilmiyorum, o da e-devlet'ten öğrenilebilir heralde.

So long, and thanks for all the fish...

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/01/2017 19:53 tarihinde Rewendor tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jan 2017, 19:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@Killer telefonu yeni mi aldın senin miydi ?
eğer yeni ise int. bank. ya da vergi dairesinden 140 tl ye yakın bi vergisi var onu yatırdıktan sonra e devletten telefonun imei numarasını kaydetmen yeterli.

@Fin abi hediye getireceği için diğer yerlerde garanti denilen bi burayı bulduk söyledik gidip baksın diye. Replika bir şeyle gelirse adam zaten normal zamanda her şeyi kafaya takıyor o kadar para verdikten sonra çok canı sıkılır.

Üye
ID § 05 Jan 2017, 19:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
jarir go o zaman.
Üye
ID § 05 Jan 2017, 20:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arabistandan S7 getirttim ben.

Garantisi Türkiyede 1 yıl oluyor, 2 yıllık seçenek bildiğim kadarıyla yok.
Dual sim özellikli. Bişey farketmiyor kullanımda. Sadece telefonun arkasında TR'de olmayan DUOS ibaresi oluyor.

İçerisinde Türkçe dil seçeneği oluyor.
Bir de içinde arapça bir kaç bloatware app oluyor, zaten açar açmaz teli kaldırabiliyorsun onları.
Telefon ilk geldiğinde üzerinde bir etiket vardı, 'Middle East and Africa Sim Card only' şeklinde. Önce bi hass çektim, lan dedim bizimki avrupa çıkmasa bari. Allahtan değilmiş, eski kartı taktım direk çalıştı. Yaşasın ortadoğu dedim sdfsdf

ExtraStore'dan aldırmıştım ben. 2400 SR'dı fiyatı, riyal kuru 0.79'du o zamanlar. 1900 TL'ye gelmişti kayıt hariç. Yanında Gear VR ve 7000lik samsung powerbank hediyeydi. Şimdi bi 700 riyal indirim yazıyor linkte, online'da mı yoksa dükkandan alırken mi geçerli bilemedim.

Elektronik biraz şans işi tabi ama ben şanslıydım, sorunsuz kullanıyorum.
Üye
ID § 05 Jan 2017, 20:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Letsgetthesunshine
@Killer telefonu yeni mi aldın senin miydi ?
eğer yeni ise int. bank. ya da vergi dairesinden 140 tl ye yakın bi vergisi var onu yatırdıktan sonra e devletten telefonun imei numarasını kaydetmen yeterli.

telefonu yırtdışında aldım kullanıyorum öyle. türkiyeye girdim 1 hafta sonra öyle mesaj geldi. 140 tl mi vercez şimdi telefon aldık diye

www.mobidictum.com
Üye
ID § 05 Jan 2017, 20:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tr de kullanmak için kayıt ettirmen gerekli yoksa kapanır
ama yabancı sim kartla kullanabilirsin

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 05 Jan 2017, 20:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ginaly

ExtraStore'dan aldırmıştım ben. 2400 SR'dı fiyatı, riyal kuru 0.79'du o zamanlar. 1900 TL'ye gelmişti kayıt hariç. Yanında Gear VR ve 7000lik samsung powerbank hediyeydi. Şimdi bi 700 riyal indirim yazıyor linkte, online'da mı yoksa dükkandan alırken mi geçerli bilemedim.

Elektronik biraz şans işi tabi ama ben şanslıydım, sorunsuz kullanıyorum.

Çok iyiye almışşın sen. Diğer forumlarda dual sim özellikli cihazların performansı daha düşük gibi bi geyik dönmüş ondan bi sorayım dedim. Bakalım umarım kazıklanmadan alabilir teknoloji ile çok da alakası yok bakalım smiling smiley

Üye
ID § 05 Jan 2017, 23:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Simdi baktim da kur 0.96 olmus. Vayargadas
Üye
ID § 06 Jan 2017, 00:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fistan
tr de kullanmak için kayıt ettirmen gerekli yoksa kapanır
ama yabancı sim kartla kullanabilirsin

kapanan ne ya tam olarak onu anlamadım? çift kartlı telefon turkcell ve yabancı hat var

www.mobidictum.com
Üye
medal 1k
ID § 06 Jan 2017, 05:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Turkcell hattını kullanamazsın, yabancı hatta bir şey olmaz demek istiyorlar sanırım da yabancı hatta burada anlaşmalı olduğu operatör üzerinden vermiyor mu şebekeyi nasıl oluyor o iş acaba =)
Üye
medal 1k
ID § 06 Jan 2017, 06:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pasaporttan telefon kaydı nasıl siliniyor peki var mı öyle bir şey
Üye
medal 1k
ID § 08 Jan 2017, 01:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
telefonu kaydettirdiğin türkiye girişini silidirttiğinde telefon kayıdı da düşüyormuş.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum