[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Mobil Cihazlar
|-- |-- |+ Samsung Galaxy Note 7 (6)...
Yazar RSS Konu: Samsung Galaxy Note 7 (6) {10636}
Syf: ««/ 21 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Jul 2016, 02:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Note 2 ve 4 kullanmış ve bu cihazlardan oldukça memnun kalmış birisiyim. yıllardır kullanımımdaki darbelere bile dayandılar sağ salim devam ettiler. ancak son yıllarda Samsung'un takip ettiği tasarım (özellikle Galaxy serisinde) beni soğutmuştu. Note 5'i hiç beğenmedim mesela. bu yüzden Note 7 hem merak ettiğim hem de umutsuz hissettiğim bir model olmakta.

(resim Note 4 / Note 7 / iPhone 7 Pro)

bazı leaked bilgiler dolaşıyor internette. 6 veya 8 GB RAM, 3500 ya da 4000 pil, 64/128/256 GB modelleri felan söyleniyor. bunlar güzel detaylar. hele S7'nin çabuk odaklanan kamera özelliklerinin taşınması da tam istediğim bişi.

ancak, sadece "Edge" modelinin çıkacak olması bende epey bir hayal kırıklığı olduğu. bu tip Samsung cihazlarını kullanmış denemiş olan var mı ne düşünüyorlar bilmiyorum, ama Note modellerinde sağlamlık ve performans benim için daha önemli unsurlar.

2 Ağustos'ta duyurulcak tamamıyla.

[shiftdelete.net]
Üye
ID § 27 Jul 2016, 02:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
note 6 ne zaman çıktı ya ?

note 5 var bende. memnunum gayet güzel mis gibi.
Üye
ID § 27 Jul 2016, 02:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ahhaa parantez içindeki 6'yı görüntülenme sayısı sanmıştım.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jul 2016, 02:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olm düzgün yazsanıza note 7 mi bu note 6 mı?
note 6 ise niye 7 yazdın, 7 ise 6 ne ara çıktı, ya da niye öyle yazdın.

yol yakınken edit çak başlığa

😎
Üye
medal 1k
ID § 27 Jul 2016, 02:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
6'yı pas geçip 7 yapacaklar adını. S serisi ile kafa karıştırmasın falan diyeymiş
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jul 2016, 02:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
haumm şimdi oldu.

şu telefonlara numara değil de direk isim verseler ya (Her telefonun kendine has ismi olacak; Galaxy Note Bone, Galaxy Note Red, Galaxy Note Genwa gibi mesela)
ya da hiç değiştirmeler ismini (macbook gibi; Galaxy Note -satarken 2016 yazarsın- )

olmaz mıydı? Daha klas olabilirdi

😎
Üye
ID § 27 Jul 2016, 03:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
KillJoy

Düzgün yazdık yav işte. 6. Note çıkartıyorlar ama S serisi ile ortak isim gitsin diye 7 diye numaralandırmışlar
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jul 2016, 03:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
he kaçırmışım ben, vampire döndüm çalışmaktan da. sori brüder

😎
Üye
medal 1k
ID § 27 Jul 2016, 07:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sadece edge olarak cikiyor gibi dusunmeyin. S7 edge gibi olmayacak cunku bir garip yapmislar daha oturakli olacakmis. Kuzenim samsungda yetkili bir abimiz. Haziranda gostermislerdi bunlara.
Üye
ID § 27 Jul 2016, 07:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Bone
Alinti
KillJoy

Düzgün yazdık yav işte. 6. Note çıkartıyorlar ama S serisi ile ortak isim gitsin diye 7 diye numaralandırmışlar

Aslinda beraber gidiceklerdi.

Galaxy s - galaxy note
S2 - note2 seklinde ama.

S2 acayip patlayinca s3 ve s4 note3 ve note4 e gore cok cabuk geldi. Hatta s5 cikarken note4 cikiyodu. Sonra s6 - note5 oldu. Simdide s7-note6 olmasi lazimdi ama senkron gitsin diye note6 ismini skiplediler.
Üye
ID § 27 Jul 2016, 08:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
edge kullaniyorum.

cok memnunum.
(sadece bunu defalarca soyleyebilirim. Samsung Klavye cok boktan. Google kendi klavyesi ise sadece boktan. Sony Xperia abi... o guzel harbiden guzel)

Yan panel, gunluk plan takibi harici kullanmiyorum
3rd party app destegi gelmedigi surece gereksiz. (gelip gelmedigini de kontrol etmedim hani)
cabuk odaklanan kamera elbette gelecektir.
Üye
ID § 27 Jul 2016, 10:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Edge olmayan note 7 nin gorüntüleri sızmıştı bir ara

Hos ben note 4 kullanıcısı olarak daha uzun sure kullanirim hazir yeni marsmellow dagelmis nougat gelecek soylentileri var eheh

Bu mesajdaki typoların gerçek hayatla ilgisi yoktur.
Üye
medal 1k
ID § 27 Jul 2016, 21:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam Herkese,

Note 7 olmasının ve note 6'nın es geçilmesinin nedeni S serisi bir rakam önde gittiğinden daha iyi algısı yaratması, bu nedenle rakamlar eşitleniyor bu seneden itibaren.

Önemli noktalar;

* S7'den bir tık daha iyi bir kamera. HDR kayıt yapabiliyor.
* Yine su geçirmeyecek (deniz suyunun tuzlu olduğundan garantisi yok hiçbir zaman zira tuz bir süre sonra çeşitli zararlar verebilir.) istenirse su altında kalemi çıkarılıp not alınabilir, o derece su geçirmez.
* Hatları çok daha zarif eski note serilerine göre. Arkası note 5 gibi edge, ön tarafı da S7 gibi edge. İki tarafı da kısaca kıvrımlı olacak. Elde birleştirilmiş hissi vermiyor, tek bir kasaymış gibi birleştirilmiş, pürüz yok.
* Parmak izi de yerine göre taklit edilebildiğinden retina ile açılabilen bir telefon olacak. Gözünüzü öndeki retina tarayıcıya okutacaksınız açmak için kilidi. (Tabi isterseniz.)
* Onun dışında bildiğiniz performans artışları, pil ömrü, pilin daha hızlı sürede şarj olabilmesi vb.
* Kaleme de yeni özellikler getirilmiş, tuş fonksiyonları arttırılmış.
* Web'de herhangi bir yerden 15 saniyelik GIF kaydı yapıp sosyal medyada vs. paylaşabileceksiniz.
* Google ile geliştirilen ortak bir program ile herhangi bir yerdeki yabancı bir kelimeyi (web'de dolanırken vs.) 20 çeşitli dile anında çevirme özelliği vb. ilginç şeyler mevcut.

Güzel telefon olmuş kısacası, alacaklara şimdiden hayırlı olsun.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/07/2016 21:00 tarihinde Afterdeep tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 27 Jul 2016, 23:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yapma bee... note5 i beğenmemiştim de.. 7 nin şu saydığın bir kaç özelliği çok güzelmiş özellikle benim gibi kalemini her fırsatta kullanan biri için

Bu mesajdaki typoların gerçek hayatla ilgisi yoktur.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jul 2016, 00:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
whatsapp a ve google a niye gif özelliği gelmior yahu.
filetype:.gif yapınca mesela aradığımız giflerin oynaması gerek, oynamıyor.

onlar gelsin hele, daha çok işe yarayacak o gif kaydetme olayı

😎
Syf: ««/ 21 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum