[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
|-- |-- |+ vak|veteran and adept knights...
Yazar RSS Konu: vak|veteran and adept knights {5209}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 19 Jan 2008, 12:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lütfen biraz kıymet bilelim elbet eleştiri yapılacak fakat. Bu şekilde "Şu küfür etti. hadi atalım" mantığıyla varacağımız yer Yine kaybetmiş bir Turkiye JK camiası ve Boş serverlar olur

Atmazsanız da boş olur . Kimse gelmez çünkü ..

Yukarda yazılanlar tamamen Matrix'in ürünüdür.
Yörünge Disi

ID § 19 Jan 2008, 21:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Reb1rth
Alinti
Lütfen biraz kıymet bilelim elbet eleştiri yapılacak fakat. Bu şekilde "Şu küfür etti. hadi atalım" mantığıyla varacağımız yer Yine kaybetmiş bir Turkiye JK camiası ve Boş serverlar olur

Atmazsanız da boş olur . Kimse gelmez çünkü ..
Hayır muhalif bi ortam yaratmaya çalışıyorsun psikolojinide anlıyorum fakat Kemik kitle bir şekilde yerinde sayar merak etme çok dha büyük zorluklar içinde Serverı sahiplenmesini bildik geçmişte. Sizde bileceksiniz..

Şurda radikal yorumlar yapmaya çalışıyorum Bu muhalif tavırlarınızla ciddi sinir bozmaya çalışıyorsunuz. Sahiplenemediğin ortamdan rahatsızlık duyuyorsan zaten sizi bi şekilde bu ortamın içinde olun diye size yalvaramayız.. Yolunuz açık olsun
Yörünge Disi
ID § 19 Jan 2008, 22:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 ay da olsa kendi klan serverımızda hiç sorun yaşadığımı hatırlamıyorum , az da olsa yetki bende de var çünkü . Sorunu anlatabildim sanırım

Yörünge Disi

ID § 19 Jan 2008, 22:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kendin çelişiyorsun kendi laflarında..

Bak 2 ayrı olaya değindin..

Biri Clan Server'ı

Biri Public Server

İkisininde kendi içinde amaçları ve geldiği noktalar çok çok ayrı
Yörünge Disi
ID § 20 Jan 2008, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
İkisininde kendi içinde amaçları ve geldiği noktalar çok çok ayrı

Çok çok ayrıdır tabii ki , bir noktası hariç , her ikisinde de eğlenilir , benim gibi birçok insan bunu publicte yapamıyor ya da yapsa bile zevk almıyor , bu güne kadar bir sürü serverdan kick yiyip , girdiği en iyi klanlardan atılan adamlar bile adminlik aldı nasıl ? Tenchu'ya girerek yada 2-3 public bindi yapıp hava atarak.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 20/01/2008 15:17 tarihinde Reb1rth tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 21 Jan 2008, 14:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hakkında haklı ya da haksız temelli ya da temelsiz kötü izlenim oluşan insanların bir şekilde serverdan uzaklaştırılmaları isteniyor. Bu kolay değil, pragmatik değil. Sürekli korunan olumsuz hava ve playerların bazılarının iki yüzlülük yapması işleri kötüleştiriyor. Admin varken serverda düzgün durup yüzüne gülen, tabiri caizse ona yalakalananlar, admin gittiğinde aslan kaplan kesilip herkesi kesmeye başlayabiliyor... İnsanlar adminin ve genel oyuncu kitlesinin gözünde bir yer edinmeye çalışıp serverdakilerin bir şekilde güvenini ve saygısını kazandığını düşünmeye başladığında server yönetiminin gizli kahramanı oluverdiklerini sanıyorlar. Hele admine karşı çok komik bir kafa tutma trendi var ki tadından yenmiyor....

Burda bir "public" server var. Paticik JA Sunucusu burda halka hizmet eden bir mekanizma. Paticik, oraya oyuncu geldiği ve asayişin çok da rezil olmadığı sürece mutludur ki vaziyet de buna yakındır.

Serverdaki insani ilişkileri çok ciddiye alanlar artık almayı bıraksınlar. Gereksiz laf dalaşına girmesinler. İki küfür yiyince hemen "adresini ver lan!!" moduna geçmektense gülüp geçmeyi denesinler. Admine söylesinler... O kişi mutlaka uyarılacaktır. Devam etme eğiliminde olduğu anlaşıldığında da bir şekilde banlanacaktır, merak etmeyiniz. Sonuçta doğal seleksiyon sonucu ya o oyuncu nickini değiştirip yeni ve düzgün bir başlangıç yapacaktır ya da özür dileyip bir şans daha isteyecektir ki her iki sonuçta da kazanan herkestir.

Şahsen, buraya çok ufak insanların da bir şekilde geliyor olmasından dolayı kick ve ban olayı bu şekilde işliyor diye tahmin ediyorum. 12 yaşındaki bir çocuğun SW sevdiği için geldiği bir serverdan kendi kendine küfür ederek çıkmasını istemem. Küfür de etse lame de yapsa her zaman bir şans daha verilir. Hem neden verilmeyecekmiş ki? Bugün az biraz prestij sahibi olup göz önündeki klanlara girebilmiş oyuncular nerede newbie görseler, kuyruk acılarından mıdır nedir bilemem hemen saldırmaya, kesmeye kısacası "artislik" yapmaya başlıyorlar. Fake girdiğim zamanlardan biliyorum. Kaç kere yakaladım. Yani artık boş boş konuşmayı bırakıp yolunuzu seçmeniz gerekiyor. Serverdaki durumdan şikayet edip bu duruma etki eden en önemli "sinsi"lerden mi olacaksın? Yoksa adam gibi oyununu oynayan, milletin arkadasından konuşmayan, saçma sapan davranmayan düzgün bir oyuncu mu.

... saçma sapan bir durum var ortada ve bunun iyileştirilmesi yönünde orda burda konuşan tiplerin aslında sinsi çıban başları olmaları ayrıca hayrete düşürüyor beni...

Saygılar..

rainarc.
Üye
medal 1k
ID § 22 Jan 2008, 18:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
+1 düşüncelerimi açıklamışsın
Üye
ID § 03 Feb 2008, 19:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
rain in lafını ettiği çıban başı, sonu olan iş değil (kimine göre ben çıban başıyım kimine göre rain öyle kimine göre A kişisi bazısına göre de kahn!). Kimse hatasız değil bu işlerde, gerçi evet, vaktan ayrıldım ve artık pek umrumda da değil patisiymiş klanıymış, biraz daha parayı ayarlayalım sonunda işi kürt yöntemi ile çözücez inşallah. Kim ne derse desin, sana ya biri olanaklar sağlar onun keyfini beklersin ya da sen o olanağı yaratan adam olursun ve insanlara oyunu eğlenebilecekleri kadar ciddiye aldırırsın, kral olabilecekleri kadar değil. İşte bu pragmatik yöntem. Ahkam kesmek değil.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum