[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
|-- |-- |+ Staf kullanımı...
Yazar RSS Konu: Staf kullanımı {2357}
  [ A ]
Üye
ID § 13 Jun 2007, 19:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
merhabalar,

arkadaşlar oyunda yeniyim ve staff kullanımı hakkında bir şeyi merak ediyorum. Bir kaç staff kullanan arkadaşı izledim ve stafi seri kullanabilmek için durmadan sağ ve sol yapıyorlar. Hareketi daha acık anlatmaya kalkışırsam eğer, önce stafın sağ ucu ileri gidiyor, sonra sağ uc geri gelirken haliyle sol taraf öne gidiyor ve bu hareket durmadan çok hızlı bir şekilde tekrar ediyor. ...ve karakter bu hareketi yaparken iki elle tutmak zorunda kalıyor. Umarım yeterince acıklayıcı olmuştur. Acaba bu hareketi gerçekleştirebilmek için mause ve tuş konbinasyonu nasıl olması gerekiyor. bu konuda yardımcı olmanız dileği ile.. (Tron)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jun 2007, 20:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
durdugun yerde mouse un sol klickine basicaksin seri bir halde ve yon tuslariyla sag sol yapicaksin ama cok hizli bir bicimde
Üye
ID § 13 Jun 2007, 21:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok saol. bir iki denemeden sonra başardım. fakat şu an için tam olarak hakimiyet kurmakta zorlanıyorum bu hareketi yaparken, zamanla gelişirim herhalde. tekrar teşekkürler.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jun 2007, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
genelde bi strake e tuturmak gerekiyor onu arada bozuluyor zaten hep yapmak mumkun degil arada durucaksın falantongue sticking out smiley
Yörünge Disi

ID § 13 Jun 2007, 22:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Önce bir öneri ile başliyim..

Staff kullanmak yerine standartı tercih etmen senin açından daha avantajlıdır..

Neyse o dedigin bir sağ bir sol olayıda şuna yarıyor karşındaki rakibinin açık verdiği anda aynı anda en fazla damage i seri bir sekilde ki bunun en kolay yolu sağ sol dur ardarda karşındakine zaman tanımaksızın saldırmaktır..

2. Si Jump ve attack tuşlarına aynı anda basarsan special moves lardan staff için en fazla kullanılanını yapmaya başlarsın bu hareketin zamanı olarak orta ilk bölümlerini karşındakine yaklaşmaya orta bölümlerini rakibine dmg vermeye ve son kısmınıda kaçmaya kullanmalısın ..

Fakat Staff Saber defendi yüksek bir Style değildir .. o yuzden sadece karşındakinin attackını bekleyerek açık vermesi üzerine onun açıklarını doldurma üzerine kullanmalısın..


Ama tekrar tavsiyemi sorarsan Standart'a alışmaya çalış
Yörünge Disi
ID § 09 Sep 2007, 23:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Staff saber defendi en yüksek saber dır tongue sticking out smiley.Sadece standarta karşı fazla savunma yapamaz.
Üye
medal 1k
ID § 28 Sep 2007, 02:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bide bana şu ip atma nasil oluyo soylermisiiz millet havalarda ben bulamadim tuşunu.controllere baktim okadar yok bununla ilgili bişe
Yörünge Disi
ID § 28 Sep 2007, 16:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Var kontrollerde gayet.En alttaki seçenekte grapple hook diye.
Üye
medal 1k
ID § 28 Sep 2007, 18:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tmm hallettim mod yüklemek gerekiyomus yukledim
Üye
ID § 25 Oct 2007, 01:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O dediğin hareketin adı fandır alıştığında herkezin yapabilceği birşey fazla yetenek istemez ama iyi kullanıldığında feci alırsın rakibi.

Her serverın dmg ayarı aynı olmadığından hangi serverda nasıl oynayacağını önceden düşünmelisin.

Genelde serverlar üzerinde SP dmgs kullanıldığından çeşitli buglar ile rakibi kitleyebilirsin oynarken rakibin hareketlerini iyi takip etmen ve zamanlaman önemli.

Mesela SP dmgs'den standart vs staff'a örnek vereyim;

Rakip standart'da medium stil ile oynuyorsa staff ile rahatlıkla o kişiye hasar verebilirsin ama sallamasyon vuruşlarla değil bilindik buglar ile ama anlatmıcam tabi bunları, ama şuda vardi bugu kullanmanında bir becerisi vardır ne kadar lamerce olsada, eğerki rakip heavy stile geçtiyse ona göre oynayacaksın her style'a karşı farklı düşünüceksin bunları sana iyi bilen birisi öğretmeli yada oyun içinde iyi olan oyuncuları specden izleyerek nasıl oynadıklarına bakabilirsin.

Ben standart oyuncusuyum 6 senedir jk2 oynarım halada devam ediyorum ama staff kullanacaksan iyi bilmende fayda var.

Şunu unutmaki önemli olan duel içinde nası oynadığın sonuç önemli değil benim şahsi fikrim budur. Lamer stil oynayıp zafer elde etmek değil, her stilin bir becerisi ve yeteneği vardır.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/10/2007 02:27 tarihinde ostrich tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum