[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Garbage
|-- |-- |+ yurt disi kargo sorunsali...
Yazar RSS Konu: yurt disi kargo sorunsali {584}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 19 Feb 2018, 09:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya yurt disindan birsey aldim. kargo olarak da 2 secenek vardi; fedex international ve onun priority olani. aradaki fark 7 dolar oldugu icin priority sectim. urunun degeri $109, kargoya $50 odedim.

buraya kadar hersey normal. ama sanirim bu adamlar benim paketi usps'e vermisler; takip numarasi oranin cunku. bildigim kadariyla usps de turkiyeye girdikten sonra ptt'ye teslim ediyor.

urun ihtimalen gumrukte takilacak ve ben gitmek zorunda kalicam. fedex priority'de sanirim vekalet veriyorsun parayi havale ediyorsun senin yerine gumrukten cekip getiriyorlar. yani bunlarla ugrasmamak icin sectim priority.

bununla alakali detay bilen var mi? saticiya carlayim mi?
Yörünge Disi
ID § 19 Feb 2018, 09:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
satıcıya carlamada dikakt et özel kargo şirketleri fazladan masraf çıkarıyor iyi gömebilirler (depo parası falan filan) sana gümrükte ptt getiriyorsa iyi özel kargo getiriyorsa o fazla gömüyormuş he usps amerikan kargosuydu iyidir gömmezler sadece gümrük gömerler satıcıyla konuşsaydın belki fiyatını az yazdırırdın yazdırabilecek birşeyse ne aldın ?
yani özel şirketle kurtarma yok sadece ürün küçükse faln gözden kaçıyor
yalnız priortye 50 dolar fazla mı bilmiyorum sitesinden bak ben alırken tta kaç see önce 35 dolar verdiğimi hatırlıyorum

2 defa güncellendi. Son güncelleme 19/02/2018 10:01 tarihinde Chaoslord tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 19 Feb 2018, 10:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok derdim ozel kargonun fazla fiyat cekmesi degil zaten. senin adina gumruk islemlerini halledip yine kapina kadar getiriyorlar.

usps eger getirip bunu ptt'ye verirse ve gumrukte kalirsa hem dogru duzgun bilgiye ulasamayacagim hem de sahsen gitmem gerekecek gumruge.
Yörünge Disi
ID § 19 Feb 2018, 20:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok artık kapıda ödüyorsun gümrüğü ama paket büyükse belki çağırırlar
Üye
ID § 19 Feb 2018, 20:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
usps getirirse zaten ülkeye usps ile girer dolaşıma ptt ile devam etmesi sana sıkıntı olmaz bence, gümrükte bir sıkıntı çıktığında pdf atarlar imzalar geçersin fill n sign ile hani gümrüğe girmeden zaten pttye vermezler diye düşünüyorum, prioritynin bir anlamı kalmıyor o zaman

huu.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Feb 2018, 20:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
amazondan bazen usps yurtiçi kargoyla geliyor bana izmirde

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 20 Feb 2018, 14:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kutu tahminen 100x25x10 cm^3 gibi birsey, urun de 2-3 kg.
umarim getirirler kapiya, gumrugu elden odemek problem degil. beylerbeyinde oturuyorum, sirket umraniyede. basaksehire gidecegime beni opsunler(*) daha iyi yani.

ihtimalen gitmek zorunda kalacagim ama, ne boktan is ya.
bari uzun tutmasalar gumrukte. 16'sinda ucakla cikti yola; hala bir guncelleme yok. coktan girmistir bence ulkeye.
Üye
ID § 20 Feb 2018, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ups kendisi getiriyor, gerçi benim aldığım şeyler hep amazondandı, ayrı bir olayı varmıdır bilemiyorum.
gümrük olayı ise aldığın ürüne göre, mesela lityum pilli malzemeler geçemiyor. şirket adına aldıysan vekalet te versen şirket belgeleri (imza sirküsü vs) olmadan alamazsın.

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 20 Feb 2018, 15:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
öyle bişey alahım kapıya gelsin vergisini kapıda ödeyeyim diye kolay olsaydı herşey kıvranmazdık hiç yurtdışı alışverişlerinde amazon harici
ben 2. el saçmasapan bişey almıştım tenekeden, adamlar ithalat belgesi getir dedilerdi asdfg

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 20 Feb 2018, 15:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ups degil usps. baya amerikan ptt'si yani.
@fistan 3.dunya ulkelerinde boyle ne yazik ki.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/02/2018 15:20 tarihinde ucunbiri tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2018, 14:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gumrukte takildi kargo. kutu buyuk oldugu icin dikkat cekmis, fatura da kutunun icinde oldugu icin deger belirleme yapamamislar. teblig geldi. fatura ve kimlik fotokopini gonder kapina gonderelim diye. boyle gelince gumruk vergisini de nakit olarak posta memuruna veriyormussun.

ben beklemek istemedim ve sahsen gittim. bankoda kayit yaptiriyorsun, kutunu bulup seni cagiriyorlar. gidip faturayi falan gosteriyorsun. kargo haric bedel uzerinden (ibraz edebilirsen - yani hesap hareketi degil faturayla gitmek daha mantikli) vergi aliyorlar. 80 lira civari birsey odedim.
Yörünge Disi
ID § 27 Feb 2018, 01:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kutuyu açmıyorlarsa iyiymiş ben kutulu lego almıştım 3 sene önce falan evde yoktum vergi istemişler sonra pttden gidip aldım falçata atımışlar lego kutusuna (sadece kargo kutusunu açmakla kalmayıp) birde 2 3 lego kutuda geziyordu neyse ki eksik parça olmadı hepsi kutuda kalmış

neyse ucun biri bir durum olmadan kargoyu aldığına sevindim ucunbiri the finger smiley
ama kargodan kazıklandın galiba ? kaç paraymış priorty ?

6 defa güncellendi. Son güncelleme 27/02/2018 01:51 tarihinde Chaoslord tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 27 Feb 2018, 11:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok yine usps priority geldi. urun 1 haftadan kisa surede girdi turkiyeye zaten. hakkini verdiler yani kargonun. $50 dolar civari odedim. kutu buyuk, 4.5kg bir de.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum