[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Garbage
|-- |-- |+ Kolonoskopi Help...
Yazar RSS Konu: Kolonoskopi Help {1880}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2017, 19:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yarın saat 13 - 14 arası kolonoskopi olucam, yalnız olmasammı hala çok kararsızım.

Şimdi spor bölümünde midemin şiş olduğundan bahsetmiştim bende gittim genel cerrah'a sordum o gösterdiğin yer mide değil barsak dedi sana bir kolonoskopi yazalım dedi bende hayhay dedim. Ama tabi gerçeği daha sonra öğrendim.

Herneyse devlet hastanesi olduğu için 1 ay ötesine randevu verdi bende bugün yarın alırım derken reçeteyi kaybettim, dün de ilaçları almayı unutunca bugün gidip alayım dedim.

En son dün akşam 9'da yemek yemiştim. Sabah uyandım hiçbirşey yemedim, doğru eczaneye gittim, pazar olduğu için malum açık eczane yoktu, birtane nöbetçi buldum orada da X-M 20 mg Sennozid Tablet vardı ve bir tane de lavman aldım çıktım. Sonrada markete gittim elektrolit kaybını önlemek için powerade ile hazır çorbalar aldım malum sıvı diyeti eve geldim.

Sonra eve geldim baktım herkes şurup içiyormuş, içinde de 0.5 gr sennozid var ve bunu min 2 sefer içiyor. Bende oturdum hesapladım toplam kutuda 40 adet tablet var, 20x40 = 0.8 gr eder, hemen hemen aynı işlevi görür dedim ve 40 tablet içtim.

2 Kere tuvalete çıktım ama sonuncusu fazlasıyla sıvıydı ama öyle wc'de kamp kurmadım sadece karın ağrısı yapıyor.

Şimdi akşam ve yarın sabah da bir lavman yapsam kolonoskopiye girmeme yeterli olur mu? Olmaz ise boşu boşuna acı çekmek istemiyorum. Teoride olur gibime geliyor ama pratikte olmayabilirde emin değilim.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2017 19:52 tarihinde Lord_Argos tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2017, 19:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geçen ay oldum ben, 4 litrelik bidonun içinde suyla karıştırılan bir şey verdiler. Sabah ve öğlen sadece et suyu, ondan sonra sadece berrak sıvılar. Saat 6dan 10a kadan da sadece 10 dakikada bir su bardağıyla o 4 litrelik sıvıyı bitirdim. Saat 10dan kolonoskopiye kadar da su dahi içmiyorsun. Sabaha kokoreçlik oldu bağırsaklar.

Golytely imiş ismi.

akirafes:"Devlet, Hükümet farklı şeyler."

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2017 19:49 tarihinde BalisticGel tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Dec 2017, 20:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mac oldugu icin bu sahane topic kaynamis, mesajim olsun

bump
Üye
ID § 10 Dec 2017, 20:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lavman falan abboooo bu topici bok götürür
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2017, 21:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Beyfendi siz ne yapıyorsunuz?
Üye
ID § 10 Dec 2017, 22:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
xm ile kolonoskopi hazirligi..

o kadar tablet bayiltmasin diyecektim ben de..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2017 23:03 tarihinde dana22 tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 10 Dec 2017, 22:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Prospektüsünde radyolojik incelemeden 14-16 saat önce kg başı 2 mg diyor.
80 kg olsan 20mg'lık tabletten 8 tane yapıyor bu.
40 tablet biraz fazla kaçmış sanki.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2017 22:43 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 10 Dec 2017, 23:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
40 tablet nedir ya

"Beni raidden kicklediler mi yoksa raiddeki 39 kişi birden mi çıktı?" - axedice
Üye
ID § 10 Dec 2017, 23:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
BalisticGel
Geçen ay oldum ben, 4 litrelik bidonun içinde suyla karıştırılan bir şey verdiler. Sabah ve öğlen sadece et suyu, ondan sonra sadece berrak sıvılar. Saat 6dan 10a kadan da sadece 10 dakikada bir su bardağıyla o 4 litrelik sıvıyı bitirdim. Saat 10dan kolonoskopiye kadar da su dahi içmiyorsun. Sabaha kokoreçlik oldu bağırsaklar.

Golytely imiş ismi.

Abi nickin ne güzel gitmiş ya kolonoskopiyle. Allah var galiba.

Pillar of Autism.
Üye
ID § 10 Dec 2017, 23:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
rakamlara falan hiç bakmamıştım adam kolonoskopi olacam diye böbrek ve karaciğeri mi vermiş komple?
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2017, 23:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

O tabletler Golytely solüsyonu ile verilmiş ama gerçi ilk içtiğim 20 taneden sonranın haricinde hiç wc'ye çıkmadım garip bir şekilde, diğer 20 tane içtiğim bir işe yaramadı sanırım çünkü en son katı gıda 30 saat önce almıştım bugün sadece protein tozu, gainer, powerade, su ve çorba filan içtim...

2 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2017 23:49 tarihinde Lord_Argos tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 10 Dec 2017, 23:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
peki erkeklik ?

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2017, 23:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
simetrik kolonoskopiyse sıkıntı yok

dude.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2017, 23:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şunu benim de yaptırmam lazım kesin bir sıkıntı var da yemiyor işte.
Üye
ID § 10 Dec 2017, 23:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nesi yemiyor, bayıltıp hemen yapıp ayıltıyorlar
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Dec 2017, 00:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bujiler meme mi yapmış anlamadım ben

🦅
Üye
ID § 11 Dec 2017, 00:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok ona 50 den sonra bakacaklar..seninkinin enjektor hava yapmis..onu indirecekler..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 11 Dec 2017, 01:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
50'den sonra prostat kontrolünde uyutma falan yok. Eldivene kayganlaştırıcı sıkıp 2 parmak sokuveriyorlar.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/12/2017 01:55 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 11 Dec 2017, 08:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kolonoskopide korkulacak bir şey yok. Öncesindeki hazırlık sıkıntı. İşlem sırasında hiç bir şey hissetmiyorsunuz uyuşturulduğunuz için. Ben genel anestezi bile almadım.

akirafes:"Devlet, Hükümet farklı şeyler."
Üye
ID § 11 Dec 2017, 10:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
içinde gezdirmenin tıp literatüründeki adı kolonoskopi.Tavsiyem genel anestezi, lokalle fln olmaz o iş üzülme olasılığın az buz değil çünkü.Lokal anesteziyle yaptırdım hiç hoş bir anı değildi benim için =)
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum