[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Garbage
|-- |-- |+ Sabah sabah yaptigim booking.com comarligi...
Yazar RSS Konu: Sabah sabah yaptigim booking.com comarligi {1729}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Viktor'yaaa
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Mar 2017, 14:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
okurken benim kuzen masadan dustu

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
ID § 18 Mar 2017, 14:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adam naapmış ya. Bi de direk yarına değilse rezervasyon, 24 saat ne olursa olsun iptal hakkın yok muydu?
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 14:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya sanal kart nasil kullanmiyorsunuz anlamiyorum ciplak sokaga cikmak gibi bisey. Cok garip.

Nasil guveniyorsunuz her hafta kartinizi mi kontrol ediyorsunuz tek tek transactionlari?

Bence cok buyuk mallik cabucak sanal kart acin.
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 14:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
her bankanin sanal karti calismiyor.

bazilari gercekten limit arttirsan da kabul etmiyor vs.
bekleyen odeme oluyor, sanal karta para yukledigin anda cekiyorlar vs.

onun yerine dusuk limitli kredi karti/debit kart
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 14:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
benjani
Alinti
monoscope
ben genius üyeyim bookinde aldığım çoğu oteli 24 saat içinde ücretsiz iptal edebiliyorum

genius üyeliği ne kadar sürüyor.%10 indirim geçerli mi hep, bir seferlik mi?

valla abi booking konusunda en sinir olduğum şeylerden birisi de geniusun olayını düzgünce anlatan bi guide yok. ben genius olduğumdan beri daha düşmedim açıkçası ama sık otel kiralarım bilmiyorum alakası var mı yok mu.

Bazı perkler falan oluyo işte anlaşmalı otellerde, biri free beverage diyo diğeri early check-in falan diyo, %10 yazıyosa %10 indirim oluyor falan. Bunlar kaç kerelik ayda kaç kere bu tarz limitler var mı yok mu bilmiyorum

Yazdığım herşey hayaldir, sorumluluk kabul etmiyorum.
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 14:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
booking sux expedia rulez

semt bizim ev kira
Yörünge Disi
ID § 18 Mar 2017, 14:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sen kimsin ya benden para cekiosun demiş
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 14:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Ne kadar cirkin bir hareketmis. Arayip hemen aciklayinca booking otelle iletisime gecip iptal ettiriyor boyle seyleri.
Booking'i aradigimda mesguldu. Hotel'de konustugum kisi "su an isim var bilgilerinize bakamiyorum ama normalde biz parayi tahsil etmeye calisiyoruz" diyince ben de ucarak iptal ettirdim karti. Adam isi bittiginde direk paraya bloke koyacak sandim.

Sandnigger.
Üye
ID § 18 Mar 2017, 15:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bedava rezervasyon yapabiliyorum diye rastgele rezervasyon mu yaptirdin
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2017, 15:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hayir hep kullandigim bir otelde bu sefer daha ucuz diye booking.com'dan yaptirdim. Onceden son 5 gune kadar para cekmediklerine asina oldugum icin booking.com'da "non refundable" yazmasi cok dikkatimi cekmedi. Hani parayi almadan iptal edersem bisey olmaz diye dusundum biraz da. Sonra gelen maillari daha dikkatli okuyunca rezervasyonun tam ucret karsiliginda iptal edilecegi gibi bir anlam cikarip hotelle iletisime gectim. Hakkaten de iptal olsa bile cekeceklermis parayi. Simdi isim var 2 saat sonra arayin dedi falan, o sirada booking.com'a da ulasamadim. Beklesem is cozulur mu uzar mi onu da bilmedigim icin paraya henuz dokunulmamasini firsat bilip kullandigim debit karti iptal ettirdim. Simdi yaptigim comarlik icin hoteli arayip ozur dileyecegim.

Sandnigger.
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2017, 03:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi ben öğreteyim size madem.
non-refundable olan rezervasyonları otel iyi lan hadi kırmayayım seni demediği sürece otelde kaldığınız süre boyunca tüm günlerin ücretini kartınızdan çeker. üzerine de su içersiniz. otelin insafına kaldınız kısacası.

standart rate olanlarda ise bir gün öncesine kadar iptal etme şansınız var. bu sayede hiç bir ücret ödemezsiniz. eğer rezervasyonunuzun olduğu gün içerisinde iptal ederseniz o zaman ilk gün ücretini tahsil ederler.

bazı oteller standart rate olan rezervasyonlarda ön provizyon alır ilk gün ücretini. bu hem kartın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek, hem de müşterinin uyanıklık yapıp oteli mağdur etmesine karşı yapılan önlemdir. müşteri check-in yaparsa o zaman o ön provizyon check-indeki ödeme sonrası müşterinin kartına charge back yapılır.

genius olayınınsa bildiğim kadarıyla bir limiti yok fakat her otelin farklı ekstraları oluyor. bazıları girişte ücretsiz içecek verir, bazılarında 2 saat erken check-in yapıp 2 saat geç check out yaparsınız.
normalde check out öğlen 12'dir bilirsiniz.

bazı durumlarda non refundable müşterinin verdiği kredi kartı limiti yetersiz ya da bilgiler hatalı olabiliyor. bu yüzden otel ücreti alamıyor. o yüzden booking admin panelinden kartın hatalı olduğuna dair marklama yapıyorsunuz. bu sayede müşteri checkin yapmaz, size de para ödemezse bookingin sizden komisyon almasını engellemiş oluyorsunuz.
öbür türlü parayı çekti sanıp otele yüzde 20 komisyon dayıyor booking.

böyle.

rsL#21506
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2017, 16:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok heyecanlı smiling smiley
Üye
ID § 02 Apr 2017, 05:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ispatin varmi genc? ona gore yorum aticam konuna...
Üye
medal 1k
ID § 02 Apr 2017, 14:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne ispati?

Sandnigger.
Üye
medal 1k
ID § 02 Apr 2017, 15:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sahibi geldi
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum