[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Garbage
|-- |-- |+ Donanımhaber...
Yazar RSS Konu: Donanımhaber {5441}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Feb 2018, 14:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben bunu denemiştim ya. bir yılda elime geçen tüm 5-10 kuruşları kavanoza koydum. 17 lira falan etti.( ͡° ͜ʖ ͡°)
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 14:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
$400 kulaklik almistim ben biriken bozukluklarla.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 14:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fin
yerden alamayacagın için cool kartı oynamaya mı çalısıyosun üstüne 25kuruş daha atıp[̲̅k̲̅][̲̅e̲̅][̲̅k̲̅]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Feb 2018, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok be, aksine 25 kuruşu 5 ve 10 kuruşla aynı kefeye koyup almamazlık yapmam asla, çok para demek istemiştim.

thanks i hate it!
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 15:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bana şişko demeye çalışmışlar da şişko diyeni görseniz "aa kıvırcık saçlı piknik tüpü yürüyor lan yolda" dersiniz.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 15:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sen hakiki kivircik degilsin ki olm

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Feb 2018, 15:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
aquila
$400 kulaklik almistim ben biriken bozukluklarla.

Ben de biriken bozukluklarla Audioengine A5+ almıştım. Şimdi yine başladım biriktirmeye 250 civarında sanırım smiling smiley Bu şekilde birşey alınca insan çok mutlu oluyor çünkü para vermiyormuş hissi oluşuyor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Feb 2018, 16:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben kac yasima geldim, halen biriken bozukluklarla gidip dondurma aliyorum smiling smiley

Neyse gecende epey birikmis (artik ne kadar zaman olduysa), Turk Lirasi ile 200-300 tl gibi bir tutar cikti, birazini pizzaciya verdim, geri kalani market alisverisinde harcadim. Gerci pizzaci bozukluklari gorunce biraz soke oldu ama olsun smiling smiley
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Rewendor
Alinti
reyou
"50 lira benim için önemli" burda gecersiz bir arguman. adamin harcadigi efor/zaman oranina bakilirsa, amazon mechanical turk'de resimlere tiklayip hangisi essek, hangisi masa lambasi diye ayirsa daha cok para kazanirdi o kadar onemliyle 50 lira.

daha cok psikolojik altyapisi irdelenmesi gerek asdfasdf

yani insanlarin ederi olmayan seylere gereginden fazla rage atip, "imi binim icin 50 liri digirli" diye savunmaya gecmesi tam bir "xxx yapilirken siz neredeydiniz?" alt seviyesinde saldiriya gecenlere sekli.

hani cocugun olaya yaklasimi zikerun 50 lirasini, 5 lira da gomseler ben intikamimi alicam bilader diye girisse, dicem kendi capinda stratejik yaklasiyo ama, odedigi paranin 15 lira degilde 50 lira olmasi, yaptigi rage'in kezbanlara ders vermek icin degil, meblanin yuksekliginden dolayi yaptigini gosteriyo.

o zaman cafe sahibine giderini yapsaydin evladim lel.

gerci cocuk liseli galiba, neyini incelicen bunun da, koca koca adamlar yapiyo bunu orasi cok sacma.

kizlarin yaptigi da ta$ devrinden beri suregelen erkekleri ava gonderip kendileri sicacik magarada oturmasi iste. savunulacak bi yeri yok da, icgudu iste, unstoppable ahah.

İş paranın miktarından öte prensip meselesi. Arkadaş veya çevrendeki birisi olsa zaten peşine düşmezsin de zamanında aynı liseye gittiğin, daha da görmediğin ve hayatında olamyan birisi göstere göstere kazık atmak için sana tuzak kurduysa "meh" deyip geçene keriz gözüyle bakarım ben.

Ha, adamın yaptığı da hata, peşine düşmek falan ters hareketler, o anda mekanda karar verilmesi gereken bir durum bu. Hesapta waffleı şunu bunu görünce kararı verecekti, ya samimiyetlerine güvenip ödeyip sonra da verirlerse verirler vermezlerse de gider para diyecekti, ya da lan bunlar bana çakıyo hesabı deyip "kusra bakmayın ben kendi paramı öder kalkarım" deyip gidecekti, ki burada bariz hesap çakılmaya çalışılmış. Hatası kazık yediğini bile bile ödeyip ondan sonra da bunu yediremeyip peşine düşmek olmuş. İnsanlık hali ama, herkes arada tufaya gelebiliyor o anda düşünemiyor vereceği cevabı ya da yapacağı hareketi, sonra düşündükçe "ulan orada niye öyle yapmadım böyle demedim salaklık ettim" diye sonrasında kendini yiyor. Bir nevi Treppenwitz, bir nevi L'espirit de l'escalier.


iste olay stratejik degil. akil oyunu sifir. sirtlanin onunden akbabalar le$ini calip kacmislar, bu da harala gurele yuvalarina gidip payini geri almis. arada aslanlara denk gelip yem olacakken ucuz siyirmis balina.

yani 50 lira icin aradaki bozkurt dayidan, ve onu kafede bekleyen elemandan temiz bir sopa yicekti haberi yok.

adama helal olsun dencek bisey yok, cunku adam parasini geri almak icin yapabilecek en barzo yolla geri donmus. kizlarda fantastik bir bicimde ok diyip geri vermisler, siktiri cekip cocugu daha zor duruma da sokabilirlerdi.

cocuk, olayi kurgular, kizlar muhabbet yarim kaldi diyip mado'ya goturur orta 150 liralik hesap kitler, ordan kacar gider bak o zaman efsane olurdu da, su haliyle meh yani. ergen sansina denk gelmis.

ha serin hikaye orayi ayri tabi.
Üye
medal 1k
ID § 09 Feb 2018, 20:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Alinti
spompas
su adam toplama gelirim doverim diyenleri eriyene kadar dovesim geliyor.

adam toplayip dovsene
birinden kavga konusunda yardim dileyecegime dayak yerim daha iyi sanki.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 21:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Cokomantis
ya yok, kendi de "ekşide goylayan arkadaşlar için önemli olmayabilir ama 50 lira benim için önemli" demiş, burda herhangi bi sorun yok.

her para önemlidir neticede. bakkalda çakkalda küçük görüp "kalsın yea" dediğim 10 kuruşlara muhtaç olucam diye bi endişem var. ama böyle bi durumda "itibarda tasarruf olmaz."

hele ki böyle "ehe mehe ne güzel sapladık keke" modundakilere PARAMI VERİN diye bodoslama girmektense "meh'siniz" mesajını vermenin daha önemli olduğunu düşünüyorum.

ekşideki tiplerin umrunda değil o 50 lira. ancak burada örnekteki kız tipi zaten "itibar önemli" diye girişenleri kazıklayarak "yav nasılsa o paraya değmez diye düşünür uzak durur" diyebildikleri için erkekleri tavuk gibi söğüşlemeye devam eden tipler.

"amaan, ne olacak abicim 50 lira amma uzattın".

sonuna kadar uzatması hakkı.
ister kız tavlamak için yapmış olsun, ister iyiliğinden saflıkta bulunmuş olsun, bu tipler "mehsiniz!" mesajından değil, böyle hak aramayı anlar anca.
Üye
medal 1k
ID § 09 Feb 2018, 23:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
off hatunlar çok leşmiş ya. aferim çocuğa bence. garipsesen bile parasını isteyen birine parasını vereceksin arkadaş neyin kafası bu yok unuttum yok isteyeceksen neden ödedin bilmemne

Pew pew guns. I love pew pew guns.
Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum