[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Display Port sorunu...
Yazar RSS Konu: Display Port sorunu {295}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2018, 06:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
MSI MAG27CQ aldım black friday zamanı bu güne kadar herhangi bir problemi yoktu ancak bugün birden monitör açılmasına rağmen display port tan görüntü alamamaya başladım. Monitör e hdmi filan bağlayıp kontrol ettim gayet çalışıyor sonra biraz uğraştım ve display porttan tekrar görüntü almaya başladım. Bu tarz sorun yaşayan var mı ? Eğer ki bu sorun kalıcı ise iade süresi dolmadan iade edeyim diyorum monitörü.

the instant you started smiling was when the new story began
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2018, 13:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
"biraz uğraştıktan sonra tekrar görüntü aldım" demişsin ya, o uğraş nasıl bir uğraş? portları tak çıkar itele kakala yaparak mı görüntü aldın, yoksa kasadan mı işlem yaptın. yeni bir DP kablosu ile denemeden de anlamak olmaz.

bu modelde taş gibiymiş lan. VA panel, 1440p falan tam aradığım. ne kadar saydın?
Birde önceki monitörünün TN panel olduğunu varsayıyorum, VA ile renk farkı açısından bariz anlayabildin mi? Gerçekten IPS renklerine yakın mı VA panel?

5 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2018 13:14 tarihinde stormeagle tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Dec 2018, 13:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
DisplayPort'un çeşit çeşit handshake problemi var, görüntü alamaman monitörde bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. HDMI'da sorunsuz çalışıyorsa sıkıntı yüksek ihtimal DP kablosundadır.

Handshake'in bir gün olup ertesi gün olmaması monitörde sorun olduğu hissini uyandırabilir ama kablodadır sıkıntı. Ben de çözene kadar kafayı yediydim.

Şu kabloyu tavsiye ederim, benim sorunlarımı çözdü(Vega64/MG278Q).

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2018 13:16 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2018, 14:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
stormeagle
"biraz uğraştıktan sonra tekrar görüntü aldım" demişsin ya, o uğraş nasıl bir uğraş? portları tak çıkar itele kakala yaparak mı görüntü aldın, yoksa kasadan mı işlem yaptın. yeni bir DP kablosu ile denemeden de anlamak olmaz.

bu modelde taş gibiymiş lan. VA panel, 1440p falan tam aradığım. ne kadar saydın?
Birde önceki monitörünün TN panel olduğunu varsayıyorum, VA ile renk farkı açısından bariz anlayabildin mi? Gerçekten IPS renklerine yakın mı VA panel?

O biraz uğraş hdmi taktım görüntü geliyormu gelmiyor mu diye baktım,sonra 3 tane port var hepsini gezdirdim kabloyu tam türk işi kabloyu söktüm taktım açıldı. Büyük ihtimalle kablo ile alakalı olabir ama alalı daha 17 gün oldu bu da içinden çıkan kablo.

Bir önceki monitörüm Samsung'un 5 ms 60 hz TN panel eski bir monitörü idi. Arada bariz bir fark var onu kesinlikle söyleyebilirim. IPS ile kıyaslamadım ama TN panel ile arasında ciddi farklar var yanyana koydum monitörü öyle baktım. Black Friday günü 2400 e aldıydım.

Alinti
Bright

Şu kabloyu tavsiye ederim, benim sorunlarımı çözdü(Vega64/MG278Q).

Sorun dediğin gibi kablo kaynaklı olabilir, ama işte kutu içinden çıkan içeriğin bu kadar kısa zamanda bozulmuş olmasını aklım almadı. Şu anda çalışıyor ama ekstra bir kablo alabilirim ne olur ne olmaz dursun kenarda.

Üye
ID § 10 Dec 2018, 15:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kutu içinden çıkan kabloyla yaşanıyor sorunların çoğu. Monitörle beraber geliyor olması eski ve dandik olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.
Üye
medal 1k
ID § 10 Dec 2018, 15:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
üst düzey ürünlerde o riski almaları saçma o zaman ama.

adam aldı monitörü taktı görüntü yok. ne bilsin kablodan mı neden. komple paketi iade eder. firma için boşa masraf ve internete düşecek bir sürü kötü feedback
Üye
ID § 10 Dec 2018, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Karşı argüman: $$$$

İlk başta çalışıyor kablo da sonradan saçmalıyor işte. Kablodan olduğunu da kestiremiyorsun.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2018, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Monitör den çok memnunum ama iade edesim yok sorunun kablodan olması sıkıntı değil değiştiririz olur biter

Üye
ID § 10 Dec 2018, 15:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben de kablodan sanıyordum SSD'den kaynaklı çıktı mesela

=o=
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Dec 2018, 15:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
onu deme işte o çok kötü olur m2 ssd çok pahalı

Üye
ID § 10 Dec 2018, 16:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
SSD'den olsa sistem açılmaz direk, açılıp görüntü gelmemezlik yapmaz ki. İlk boot esnasında storage'dan bir şey yüklemiyor yani sistem, driverlar falan çalışmıyor daha o noktada.
donanım gurusu
ID § 10 Dec 2018, 16:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cok sacma ya icinden cikan kablonun boyle dangalaklik yapmasi ahahah

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 10 Dec 2018, 17:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende de ölü pixel çıktı bu monitörde sdf, kalite kontrol birimi biraz tırt çalışıyor sanırım MSI'ın. Ya da black friday'de refurbished ürünleri iteledi hepsiburada bize.

Ha bu arada monitörün renk profilini güncelle mutlaka. Kendi kalibrasyonu çok tırt geliyor.

hihi

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/12/2018 17:11 tarihinde deadwoll tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum