[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Bozuk HDD'den veri kurtarma...
Yazar RSS Konu: Bozuk HDD'den veri kurtarma {274}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Nov 2018, 14:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
10 yıllık bir bozuk hdd'm var seagate marka. kronik bir sebepten bozulmuştu zamanında bi kasadan çıkartıp başka bir kasaya takarken. İçinde de bütün resim/video/müziklerimi tutuyordum. İlk bozulduğu zaman tamir ettirmeye gittiğimde çok yüksek bi ücret istemişlerdi, yaptırmamıştım.

Geçen o hdd aklıma geldi yaptırıyım dedim baya bi anım var içinde hdd'nin. Nette biraz araştırdım "pits veri" diye bi firma buldum. gittim bıraktım hdd'i 1 haftada çözeceklerini söylediler fakat 1 ay'da halledemediler. Dediklerine göre seagate ile temasa geçmişler fln, uzaktan bağlantı denemişler fakat gene de yapamamışlar.

Benim sorum bildiğiniz veri kurtarma hizmeti veren iyi bir firma var mı ? tecrübesi olanlar beni bilgilendirsin.

karaktersiz
Üye
ID § 28 Nov 2018, 16:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim de böyle bir hizmete ihtiyacım olmuştu zamanında.
Üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra kurtarılması daha da zorlaşıyor demişlerdi bana ozman. Benimki de yaklaşık 1 yıldır bozuktu mesela. Kurtaramamışlardı hiçbir şey.
Mecidiyeköyde bi firmaya göndermiştim.
Üye
ID § 28 Nov 2018, 16:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.verikurtarma.com]
Bahsettiğim firma burası olabilir.
Bayağı zaman geçti üzerinden emin olamadım.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Nov 2018, 18:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Biz de benzer bi kurtarma için firmaya yollamıştık aylarca geri gelmedi sonra saçma sapan halde dosyalar geldi bi işimize yaramadı. Eşşek gibi de para aldılar.

Kalplerdeki Kaymak آبسولوت
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Nov 2018, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende bi bilgisayarcıya verdim kurtarsın diye, adama da beceremeyeceksen elleme hiç ben uğraşırım dedim. 2 gün sonra aradı adam abi kurtaramadım ama alete format attım çalışıyor diye.

Welcome my son.Welcome to the machine.
What did you dream?It's alright we told you what to dream.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Nov 2018, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
at gitsin geçmişini düşünen kahraman olamaz

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Nov 2018, 18:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bence en temizi internetten ver 60 70 dolar al bi program kendin kurtar. Çatır çatır kurtarıyor diyorlar. Benimde elimde bi tane var şimdi bozuldu yeni, biçimlendirme istiyor sürekli ama dosyalar falan duruyor olduğu gibi. Bir iki aya girişicem programı alıp.

Welcome my son.Welcome to the machine.
What did you dream?It's alright we told you what to dream.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Nov 2018, 19:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anca poorno kurtaracaksiniz.

yenisi internette bedava.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Nov 2018, 19:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
r-studio programı fena degil gerisi işe yaramaz. diskte hasar, bad sector falan varsa ondan gümlediyse soğuk su ama.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k
ID § 29 Nov 2018, 09:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Verbatim marka hddm kutusuyla masadan düşmüştü.İçinde 2006-2010 arasında çektiğim fotoğrafların raw halleri vardı.Kurtarma maliyetleri çok yüksek olduğu için kendim kurtarayım dedim.

Bu gibi fiziksel problemlerde kurtarma için elinizdeki hddnin aynı marka modelinin aynı serisinden 1 adet daha olmalı.

Eğer hddnin içindeki kontrolcü kart yanmışsa ki bu hddnin altındaki o yeşil kart oluyor o kartı değiştirip devam edebiliyorsunuz ama bozulan kartın neredeyse aynısı olması lazım muadil kart aldığınız hdd.

Kart değiştirmeye gerek olmayan fiziksel problemler var.Mesela böyle düşme yada ani elektrik gitmelerinde falan kafa kendisini park ediyor.O park ettiği konumda sıkışıp kalabiliyor.Bu durumda da diskin tozla falan temas olmayacak kısımlarına kadar açıp oradan kafayı ufakça bir dürtmek yeterli olabiliyormuş.Bazen kafa bambaşka bi yerede gitmiş olabiliyor ani sallamalarda falan o zamanda kafayı orjinal konumuna getirmek yeterli.

Kafanın ucunda eski plakların ucundaki elmas gibi ama ondan milyon kere daha hassas osuruktan nem kapma potansiyelli bir fırça var. O fırça bazen bozulabiliyor.Onuda değiştirmek mümkün.

Kendiniz tamir etmeye çalışacaksanız eğer gözden çıkardığınız yada mutlaka bozuk olduğunu bildiğiniz bir hdd ile çalışın önce.Kafayı kontrol eden motorun arkasında muazzam kuvvetli bir neodium mıknatıs var.Bu mıknatıs tornovidayı falan tutuyor.Öte yandan kafayla çalışırken işleri zorlaştırıyor falan.Bunun için bir aparat vardı galiba.Araştırıp bulabilirsiniz.Onunla çalışmak işleri çok kolaylaştırır.

Diğer bir detay tozsuz bir ortam oluşturmanız lazım.Youtubeda var nasıl yapılacağına dair videolar.O da bu diskler çok hassas olduğu için toz moz değmemesi lazım.Onları açacağınız zaman mutlaka ve mutlaka tozsuz oda şart.Kutuyla falan yapılabiliyor bu.

Benim verbatim hdd sizlere ömür oldu içindeki gblarca raw fotografla birlikte.O yüzden bu işe girişirken mutlaka önce başka ölü yada diri hddlerle çalışmakta yarar var.Gerekli aparatları almak lazım.

Sahibindende bozuk hddler satılıyor bu arada zibilyor tane.O hddlerin bazılarının kartları yanık bazılarının kafalar takılmış bazılarının diskleri çeviren motorları ya takılmış yada arızalı.Onlardan alıp çalışmaya başlayabilirsiniz bu arada.Elinizdekinin seri numarasına uygun olan bir tane bulursanız onuda yedek parça olarak kullanabilirsiniz mesela.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/11/2018 09:35 tarihinde pulkas tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Nov 2018, 10:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sonuç raporunda şu yazıyor:

Yapılan 3 ayrı işlem sonucunda okuma-yazma kafası ve devre kartında sorun olduğu gözlemlenmiştir. Gerekli okuma-yazma kafası ve devre kartının değişmesine rağmen kurtarma işlemleri olumlu sonuç vermemiştir.

karaktersiz
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum