[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Ev için acces veya repeater tavsiyesi...
Yazar RSS Konu: Ev için acces veya repeater tavsiyesi {680}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 17 Nov 2018, 17:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yeni bir eve çıktık orta katta ana modem olacak diğer katların hepsine internet kablosu gidiyor fakat katların kendi içinde wifi ile kullanmamız gerekecek. Ucuz kaliteli ve mesafesi uzakları besleyebilecek bir Access point, repeater tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? 3 tane almak gerekiyor .

Kalplerdeki Kaymak آبسولوت
Üye
ID § 19 Nov 2018, 14:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tplink re210 kullanıyorum ben, aylardır bir sorun yaşamadım. Router evin tam köşesinde kaldığı için koridora koydum bütün evi rahatça kapsıyor.
TW
ID § 20 Nov 2018, 11:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Peki soruyu zorlaştırayım. Wifi olarak sinyali alıp wifi yayacak ama aynı zamanda kablo ile PCye verecek cihaz hangisi oluyor?

TW
ID § 20 Nov 2018, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.tp-link.com]

TP Link RE305

Geçen hafta araştırdığımda, fiyat/performans açısından TR'de bulunabilen en iyi ürün buydu.

Wifi sinyali yakalayıp, üzerindeki ethernet portu ile farklı bir cihaza verebiliyor.

Professional Procrastinator.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/11/2018 11:30 tarihinde Gangren tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 20 Nov 2018, 11:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O dediğin şeyin adı acess point oluyor. Ayrıca kablosuz yerine elektrik hattını kullananan powerline seçeneğini de kesin tavsiye ederim.
Üye
ID § 20 Nov 2018, 11:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynı durum bende vardı, paramecium dan şunları alarak çözdüm,

[forum.paticik.com]

Tavsiye ederim, gayet iyi çalışıyor.

Spacecake#2892
MTG Turnuvası 1.si
ID § 20 Nov 2018, 11:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben sunu aldim henuz gelmedi ama bundan kuvvetlisi yok gibi. Wifi repeater'lar da Xiaomi kadar memnun kaldigim bir marka olmadi simdiye kadar

[m.tr.aliexpress.com]
Üye
medal 1k
ID § 20 Nov 2018, 11:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim evdeki bilgisayarda sıkıntı var, bir ton repeater falan baktım bir tanesini de denedim ama fayda etmedi.

sonradan ipad ile baktım bilgisayarın olduğu yerden canavar gibi çekiyor sonradan hatırladım benim anakartta wireless olmadığı o zaman bir usd wireless alıcı almıştım meger baya dandikmış o (öyle tahmin ediyorum, wireless gücü full görünüyor, torrent falan da hızlı sayılır ama normal sitelerde falan çok yavaş binbir test yaptım)

[www.tweaktown.com]

şu bendeki zamanında en kadara almıştım hatırlamıyorum da şimdi epey ucuzlamış kaliteli bir model bilen varsa tavsiye alabilirim.

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
TW
ID § 20 Nov 2018, 12:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Gangren
[www.tp-link.com]

TP Link RE305

Wifi sinyali yakalayıp, üzerindeki ethernet portu ile farklı bir cihaza verebiliyor.
Peki aldığığı wifi sinyali hem wifi yayıp hemde ethernet portundan verebiliyor mu aynı anda?

Üye
medal 1k
ID § 20 Nov 2018, 13:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hem wifi dağıtır hem ethernetten inetrnet, hem wi-fi verir, hem gece lambası gibin.

[www.hepsiburada.com]

Buda hem ethernetten internet verir, hem wi-fi dağıtır, hem priz kaybetmen, Tv ye bağlı kullanıyorum ben bunu salonda.

[www.hepsiburada.com]

Hayatını yaşa
TW
ID § 20 Nov 2018, 13:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vaay tp-link ince dusunmus.
Üye
ID § 25 Nov 2018, 00:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Absolut
Peki soruyu zorlaştırayım. Wifi olarak sinyali alıp wifi yayacak ama aynı zamanda kablo ile PCye verecek cihaz hangisi oluyor?

ilk mesajimdakinde ethernet çıkışı mevcut abi
Üye
ID § 25 Nov 2018, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Absolut

[www.asus.com]

Praise the Sun
TW
ID § 26 Nov 2018, 17:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
AIRTIES RT 204 Evde bunu buldum hayalimi gerçekleştirmeye yeter mi? Wifi aldığı sinyali hem wifi hem kablo ile dağıtmaya.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/11/2018 17:14 tarihinde Absolut tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 27 Nov 2018, 11:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Güvenliği wpa/tkip baya eski olduğu için ama olsun bişi olmaz heralde kullanmaya başladım kablolu olarak.

Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum