[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Her seyi ayni prize takmak...
Yazar RSS Konu: Her seyi ayni prize takmak {1733}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2018, 19:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Simdi calisma odasinda 2 tane kasa var 750serlik PSUlu. Ayrica calisma lambasi, buyuk ayakli lamba ve telefon, tablet, lap top sarj aletleri ayni prize takili. 2 750lik kasalari ayni anda calistirdigimda voltaj yetememesinden performans kaybi olur mu?

Simdiye kadar sigorta sadece her sey acikken kettle'i calistirdigimda atti, onun disinda hic atmadi pcler acikken.

Bi de odada telefon prizi var, bunu elektrik prizine cevirmek mumkun mu?

ty
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Nov 2018, 19:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2 diil 3, hatta 4 kasa da kaldırır bir priz. sorun olmaz. 3000 watt civarı olması lazım limitin.
TW
ID § 03 Nov 2018, 19:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
16 ya da 20amp filandir heralde, bisey olmamasi lazim.
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2018, 19:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende de aynı şekilde, tv, ses sistemi, digiturk, pc, monitör zart zurt her şey tek bir çoklu prize bağlı

Bir tanede wifi plug al, o prizi telden falan kapattığın anda her şey tamamen kapanıyor. Benim çok işime yarıyor, standby da duran o kadar çok şey bağlı ki elektrik tasarrufu yapmış olabilirim bilmiyorum grinning smiley Hem wifi ağına bağlı olmadan da evde yokken bile kontrol edebildiğin için acaba bir şeyi açık mı bıraktım merakı da olmuyor.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 03/11/2018 19:41 tarihinde stormeagle tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2018, 19:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Heralde kettle hayvan gibi elektrik cektiginden atti sigorta.

Korka korka aciyorum lablalari pcler acikken, ogrendigim iyi oldu sagolun

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/11/2018 19:42 tarihinde tomkat tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 03 Nov 2018, 19:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
aquila
16 ya da 20amp filandir heralde, bisey olmamasi lazim.

doğrusu bu bu arada. watt diil amper limit yani ve 16 olsa gerek aquila'nın dediği gibi. ama kabaca watt'a çevirirsek 3000-3500 civarı watt'a denk gelir.
Üye
ID § 03 Nov 2018, 20:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Prizden 220 geldigi icin farketmez amp ya da watt cinsinden ifade edilmesi.

hihi
Üye
ID § 03 Nov 2018, 20:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bulaşık makinesi + elektrikli çay makinesi ile yangın çıkıyordu 40 yıllık evde

★ ★ ★ ★
Üye
ID § 03 Nov 2018, 20:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Resistansli tum aletler sabikali o konuda. Ben evde kettle kullanmiyorum o yuzden.

hihi
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Nov 2018, 20:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlk sorun için; bir şey olmaz volt falan düşmez grinning smiley internet cafedekiler ne yapsın lel

ketılda+bulaşık makinası sigorta atıyorsa bir elektrikçi çağırıp sigortalara baktır. Pek normal değil o. Ev sizinse yeni kablolama da yaptırabilirsin.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/11/2018 20:30 tarihinde samaella tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 03 Nov 2018, 20:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sigorta atmadı yangın çıkıyordu. Ben şans eseri mutfakta olmasam ve soğukkanlılıkla prizden fişi çekmesem. Sonuçta 40 yıllık evdi ve kiralıktı. Birde ev alıp evin yapılmasını beklediğim hem kira hemde kredi ödediğim bir zamandı. O olaydan 2-3 ay sonra çıkmıştım evden. Şimdi giren ne yaparsa yapsın. Duyduğum kadarıyla alt katıma 2-3 krere hırsız girmiş. Balkon kapıları tahminen tüm katların bzuktu ve yıkılacak diye para vermek istemiyordu kimse. Öyle bir apartmandı

★ ★ ★ ★
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Nov 2018, 20:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hatlar karıştı sorry. seninki sigorta atmadığı için yanmış zaten. Daireden atmasa bile apartmanın panosundan atması lazım normalde. Dikkat edin bre oturduğunuz yere
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Nov 2018, 20:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sigorta değilde unutkanlıktan yangın çıkarmışlığım var.

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 03 Nov 2018, 23:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
deadwoll
Prizden 220 geldigi icin farketmez amp ya da watt cinsinden ifade edilmesi.

alakası yok yanlış yönlendirme.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Nov 2018, 23:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yukarda amper cinsini watta çeviren sabonisi görünce bi gülme geldi ahahahahah

3üncü değişken olmadan adam watt amp felan hesaplamış. Voltaj nerde lan?

watt/volt = amp bunun formülü.
İkisi varsa üçüncüsü bulursun.

Your visit is more than appreciated to
www.azmiallusoglu.com to get more info about me.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/11/2018 23:41 tarihinde Rotweiler tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum