[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Pinebook - $100 ARM Dizustu...
Yazar RSS Konu: Pinebook - $100 ARM Dizustu {839}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Feb 2018, 22:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.pine64.org]

Oyle ahim sahim bir sey degil. Ama retro gaming, ofis isleri, ve Prime Video, Netflix gibi seyler icin iyi is yapar. 24 saat acik tutup evde sunucu olarak da kullanilir guzelce.

Siraya girdim ben, sira geldiginde soyleyecegim bir tane.
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 10 Feb 2018, 23:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pek hos. Pili ne kadar gidiyo acaba? Alip, diski encrypt edip falan bi performansa bakmak lazim. Lightweight development icin pek hos olabilir. Bir iki haftaligina bi yerlere giderken laptop tasimak yerine cantaya atilabilir.
TW
ID § 10 Feb 2018, 23:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
10 saat diyorlar optimize edince. Duz Ubuntu ile geliyor, 7 saat kadar gidiyormus o da.
Üye
medal 1k
ID § 11 Feb 2018, 00:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cok hos duruyor, biraz daha RAM olsaydi keske

lambda is the ultimate imperative.
Üye
ID § 11 Feb 2018, 00:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nerde kullanışlı olur bilemeidm.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 11 Feb 2018, 00:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
11" olanı 89$ iyiymiş aslında. 2gb ram az geldi tek

var mı video review falan? ubuntunun arm peformansı nasıl? full ubuntu mu? yoksa kırpmalı mı

ooo 54$ kargo diyor

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık

2 defa güncellendi. Son güncelleme 11/02/2018 00:16 tarihinde Flassh tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 11 Feb 2018, 00:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Casper Nirvana CGA Celeron serisinin, Arm versiyonu gibi duruyor bu meret. Kasa bildiğin ikiz kardeş gibi bir şey.
Daha az donanım ile Arm versiyon reloaded gibi duruyor.

Hayatını yaşa

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/02/2018 00:20 tarihinde Quo-Vadis tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 11 Feb 2018, 00:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evde sunucu olur. Uzun yolda yoldas olur dizi-film-retro gaming ile. Mednafen calistirir yani rahat. Ofis isi yaparsin iste.

Full Ubuntu MATE. ARM performansi epey iyi. 2GB yeter ya bunun icin. Benim full Compiz'li, bir suru Firefox tabli, Spotify calan ve pause edilmis Prime Video olan MATE'li Solus sistemi su anda baktim 1.7GB ram kullaniyor.

$100 yahu, cok derin dusunmeye gerek yok. Dizi-Film-Retro Gaming yeterli bana, fansiz hem. Okudugum elestiriler hep parasinin karsiligini fazlasiyla veriyor ama $400-500 dizustlerine yaklasamaz tabii diyor. Hobi aleti, cidde degil o kadar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Feb 2018, 16:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
11" olanı gözüme kestirdim bende.

Her gün serviste 2 saat falan telefon ekranından internete girmektense bunu kullanırım.

Fan yok, ısınma derdi yok. Çanta'da düştü kırdım derdin yok. İyiymiş.

31.08.2014
Üye
ID § 11 Feb 2018, 17:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
raspberry pi ile arasında büyük bir fark var mı ?
Üye
ID § 11 Feb 2018, 19:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
netbook revisited, is gormez muhtemelen.

netbooklarda productive bir sey yapmak 10 dakikadan sonra insani cok yoruyor. belki sysadminlere server reboot etc. icin ise yarayabilirdi ama onlari da telefondan halledebiliyorsun. productive olmayan isler icin de tabletler is goruyor, bilemiyorum kimin isine yarar bu.

open hardware olmasi iyi tabii yine de.
TW
ID § 11 Feb 2018, 19:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sadece harcayabilecek $100i olanlara.

no woman, no megri.
Üye
ID § 12 Feb 2018, 11:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Paranız varsa bunun windows olanları pek bi güzel, bende asusun eski bi modeli var 8"lik, cayır cayır yapıyorum excelde falan (işin altını çizdim, gerçek erkek işi yapıyorum çünkü, wördde dilekçe yazıp iş yaptım demiyorum). Özellikle office 365 ve cloud sonrası tatillerde falan laptop taşımayı bıraktım artık, bi bluetooth mouse bide tablete uygun klavye ile baya çalışma ortamı oluşuyor zaten.

[www.amazon.com]

Farklı boyutlar vs

[shop.nuvision.com]

Pinebookların fiyat çok iyi tabi de browser/word processing hariç nerde kullanılır bilemedim.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
ID § 12 Feb 2018, 11:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
intel atom x86 architecture mu?

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 12 Feb 2018, 11:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet, o sayede zaten çalışabiliyorsun. Eskiden bide ARMli tablet windows8i gibi bi ucubelik vardı hiç bişey çalıştırmayan, o modellerden hiç görmedim yakın zamanda.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum