[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ digital art amaçlı laptop...
Yazar RSS Konu: digital art amaçlı laptop {538}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 17:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
merhaba ahali. artık 1 aydır falan laptop araştırdım gına geldi. yardım isteme vakti geldi

laptopa çizim tableti bağlanıp resim yapılcak. video editing yapılacak. 3d de istenirse yapılabilir olmalı(belli değil). yani ekran çok iyi olmalı.
14 inç sweet spot ama 13 de olur max 15, 15.6 olmaz
srgb gamut %90ın üstünde en az
viewing angle iyi
pwm yok veya farkedilmeyen zarar vermeyen

bunlar en önemli kısımlarıydı. oyun olarak dandik wow hearthstone falan oynanır. öbür oyunları da lowda oynasın gerekirse. oyun işi opsiyonel, oynansa bile aşırı casual. macbook al oyun oynama derseniz oynamaz.

isterim ki 8th gen işlemcili falan olsun. minimum harici mx150 kartı olsun, ama gerek yok derseniz kabul. uzun yıllar gitsin bozulmasın eskimesin. çöp olmasın

fiyat üst limit yaklaşık 7000 tl
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 17:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
macbook al oyun oynamana engel değil. sadece para limiti engel olabilir.
hangi programları çalıştıracaksın o önemli. sürekli taşıyacağını var sayıyorum onun için ağırlık da önemlidir.
Fiyat ve ekran kalitesi olarak en fazla seçeneği 15.6 da bulursun ama onu isitemiyorum demişsin.
14lük macbook bakacaksın o zaman.

"I am Fire , I am Death."

1 defa güncellendi. Son güncelleme 16/01/2018 18:01 tarihinde Dragonfire tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 18:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dell xpslerde kalite kontrol sıkıntısı var diye duydum, amazon reviewlar hep synı şikayetlerle dolu. korktum. ne kadar doğru bilmiyorum.

asus zenbook 8th genlerde aşırı pwm var ve coil whine var.

acer spin 5 trde satılmyor. amazondan alınca trde garantisi olmuyor diye duydum.

6k’ya asus gl553ve var. 7th gen. pwm sıfır olmasa da az. ama çok büyük kaba 15.6 inç
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dragonfire
macbook al oyun oynamana engel değil. sadece para limiti engel olabilir.
intel iris olması video editingde sıkıntı yaratır mı? 3d’de yaratır sanırım. en düşük modeline para yetiyor...
8gb ram 13 inç i5, iris 640, 128 gb ssd. 1000 lira daha verince 7299’a 256 gb ssd oluyor anca...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
video edit konusunda bilgim yok, tamamı işlemcye bakmıyor olsa gerek, 4k ve 3d ler ekran kartına da bakıyor. ssd ile rahatlar aslında baya.
15.6 ların booyutundan çok ekran çözünürlüğü ve ağırlı daha önemli olacaktır senin için.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 18:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.amazon.com]

şöyle bişey

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 16/01/2018 18:38 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 16 Jan 2018, 18:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3d model falan gerekiyor mu ? öylese gpu gerekiyor iyi sanırım tam bilmiyorum ama yapacağın işler cpu mu yoksa gpu intensive mi ona göre tr mi yurtdışı mı söylersen ben de önerebilirim zira birkaç aydır laptop araştırıyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 16/01/2018 18:33 tarihinde paradoksalkedi tarafindan yapilmistir.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 16 Jan 2018, 18:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hobi olarak ugrasilacaksa Zenbook gibi bir sey al gec, ama okul, is filansa Macbook. Okul icin ise Macbook araciligiyla Unix ogrenmenin de faydasi olur.
Üye
medal 1k
ID § 16 Jan 2018, 19:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.amazon.com]

şu var mesela gayet güzel tr'ye de geliyor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 19:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3d olarak interior object design diyor. bu durumda ekran kartı gereksinimi biraz azaldı galiba. 3d video yapmıycak sonuçta. bu durumda cpu intensive oluyor. 8gb rami varsa en azından upgradable olması iyi olur.

iş olacak bu arada hobi değil
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 19:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
paradoksalkedi
[www.amazon.com]

abi sen naptın ben bunu nası gözden kaçırdım acaba? güzel duruyo baya özellikler.
derken
Coverage: 68% sRGB, 48% NTSC, 51% AdobeRGB;
yok olmadı malesef
TW
ID § 16 Jan 2018, 19:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Macbook o zaman, dusunmeyin bile. Kullanislilik ya da program performansi zaten daha iyi, sadece macOS'da calisan programlar da var. Asil olay ama bir grafik tasarimci Macbook acinca tepki almaz, Dell acinca tepki alir. Ciddiye alinma katsayisi icgudusel olarak duser. Tamamen geleneksel ve anlamsiz ama boyle.

Su anda macOS sadece typography icin tek kalmis ortam, diger tum alanlarda ya Windows'a dek, ya da Linux tarafindan (high-end islerde, animasyonlarda filan) gecildi.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 19:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
peki macbook pronun 8gb ram 13 inç i5, iris 640, 256 gb ssd olmasını napıcaz 7299tl’ye? ram ve ssd upgradable da değil o üzüyor
Üye
ID § 16 Jan 2018, 19:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi reel senaryolarda grafik tasarimci portfoyuyle degerlendiriliyor. masaya urun vurarak ciddiyet kovalayan mesguliyet baska bir sey.

Wubba lubba dub dub!
Üye
medal 1k
ID § 16 Jan 2018, 19:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
tiLi
Alinti
paradoksalkedi
[www.amazon.com]

abi sen naptın ben bunu nası gözden kaçırdım acaba? güzel duruyo baya özellikler.
derken
Coverage: 68% sRGB, 48% NTSC, 51% AdobeRGB;
yok olmadı malesef

[www.amazon.com]

şu var adobergb coveragei iyi baya notebookcheckte.

şu listeye bi göz atsana o zaman madem rgb kalibrasyonu önemli:

[www.notebookcheck.net]
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum