[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ MacOS - Trash / Put Back...
Yazar RSS Konu: MacOS - Trash / Put Back {958}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben sadece belirli bir klasörde çalıştığımı sanırken, meğersem finder/all my files sekmesinde çalışıyormuşum. sil dedim hepsini klasörde çalıştığımı düşünerek, başladı her şeyi silmeye tabi.

durdurdum, ULAN 32 bin dosya nereden siliyorum diye görerek. şimdi son dönem üzerinden çalıştığım 9 bin dosyayı sildim. aferin.

hepsi trash te duruyor, ama toplu olarak geri al yok. tek tek yapacaksın. time machine kurulu, ama o da klasör bazında geri alıyor galiba. iyicene karıştıramayayım diye kurcalamadım onu.

HILFE!
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 19 Dec 2017, 17:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
noob.

[apple.stackexchange.com]

edit: verilen script'ler 2013'den. kuvvetle muhtemel calisir ama 2017 versiyonunu bulmak isteyebilirsin oncesinde.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/12/2017 17:30 tarihinde Tim tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nefes alamıyorum öyle düşün.
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 19 Dec 2017, 17:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben aynisini 10bin musterinin yedeklerinin oldugu NAS'a baglanip yapmistim. Silememisti neyseki alet. Ne silecegini hesaplamasi bile saatler surunce ayiktiydim. hehe
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya altına biri Sierra için not eklemiş ;

This worked for me on macOS Sierra. FYI: key code 126 is up and key code 51 is backspace. You can modify the 3 lines key down ... key up ... to one: key code 51 using key command down. (This is adapted from another answer. Files restored to my desktop wanted my system password, which messed with this script. I cancelled those and manually restored those few.

ne diyor ki şimdi bu
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
time machine ile user klasörümün bir önceki snapshot una baktım, 200 gb fark var. sonuçta sadece benim user dosyalarını gösteriyordur bu all my files sekmesi. ordan bi deneyeceğim geri almayı.
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 19 Dec 2017, 17:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Grego
ya altına biri Sierra için not eklemiş ;

This worked for me on macOS Sierra. FYI: key code 126 is up and key code 51 is backspace. You can modify the 3 lines key down ... key up ... to one: key code 51 using key command down. (This is adapted from another answer. Files restored to my desktop wanted my system password, which messed with this script. I cancelled those and manually restored those few.

ne diyor ki şimdi bu

O script senin elle yapacagini kodla yapiyor. Arada sifre sormus macos, script sacma sapan tuslara basinca sicmis oralarda.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Dec 2017, 17:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kodu soyle kisaltabilirsin demis once, sonra da bazilari desktopa donmek icin password istemis onlari da elle hallettim demis gibi gibi.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
time machinede de yemedi aynı sebeple, user klasörümü geri alırken arada bir şeye hata verdi, kapadı direkt. ne izni vermek lazım ki, sormaması için
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
üh, çok güzel sıçtım. geri alırken desktop böyle böyle bir klasördür, bak aynısı var, ikisi de dursun mu yoksa replace mi dedi. bende niye ikisi de durcakmış yee diye replace e bastım bi güzel.

sonuç ; işlem yarıda kesildi, desktop da gitti. kjnsfgb.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Dec 2017, 17:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi bi dur bi bilene goster allah icin.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 17:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok böyle random gülmeler backup a güvenmem sebebiyle. en kötü ihtimal bugünün sabah backup ına döneceğim.

iş bilgisayarında çalıştığın son 30 bin dosyayı silip nereye gülüyorsun yoksa.

kan almazlar, direkt bana verirler kan.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 18:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
grego'ya tetris bile emanet edilmezmis.

1.618
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 18:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
backup tan yüklüyorum, 9 saat sonra bitecek.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Dec 2017, 18:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eh iyi arada cay falan icersin, misir patlatirsin gecer sdf

1.618
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum