[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ 3D Yazıcı...
Yazar RSS Konu: 3D Yazıcı {1705}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 13 Nov 2017, 03:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Daha önce baskı aldıran var mı neye göre fiyat biçiyorlar ?
[www.thingiverse.com]
Bunu printlemek istiyorumda kaça patlar ?
Birde makineye göre kalitesi farklı oluyormuş galiba istanbulda bildiğiniz güzel baskı yapan kırtasiye falna var mı ?
Üye
medal 1k
ID § 13 Nov 2017, 05:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gramı 1TL den yaparıyorum ben. Genelde piyasa 1-2 TL arasında.
Üye
ID § 13 Nov 2017, 05:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gramı derken ? linke bakınca kaç gram çıkar ? 300 gram olsa 300 lira mı olacak tongue sticking out smiley bu t rex iskelet kiti netten alsak daha mı ucuz yani ? tongue sticking out smiley
Üye
medal 1k
ID § 13 Nov 2017, 05:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gramına bi 3d yazdırma programı indirip bakabiliyosun veya da online satış yapan yerler vardı yurt dışında onlara direk dosyayı yükleyince söylüyordu.
Genelde hazır yapılmışını satın alman daha hatta çok daha ucuza geliyor ama evet.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Nov 2017, 08:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
freedon_nadd
gramı derken ? linke bakınca kaç gram çıkar ? 300 gram olsa 300 lira mı olacak tongue sticking out smiley bu t rex iskelet kiti netten alsak daha mı ucuz yani ? tongue sticking out smiley

Çin'den DIY yazıcı bile getirtsen vergisiyle 1000-1100 TL arası, ucuz filamentin kilosu da 70 TL civarı, ona göre hesapla işte. 300gr bir şey bastırman için de yazıcıya sığacak kadar komple küp falan yapman lazım, yumruk kadar şey 20-25 gramdan basılıyor.

Ultimaker Cura diye bir program var, onu indirip Thingiverse'dan indireceğin STL'lerle kabaca bir tahmin görebilirsin. Yük taşıyacak vs. bir şey değilse infill (iç doluluk) %20-30 olsa yeter, o ve layer hassasiyeti değiştiriyor gramajı da süreyi de.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2017, 08:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
var mı Çin'den filan getirilecek ucuz başlangıç seviyesi yazıcı tavsiye?

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
TW
ID § 13 Nov 2017, 09:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anet A6 direkt. Her şey tamamen demonte geliyor yalnız, hem kasa hem elektronik olarak biraz DIY gelmesi gerekiyor elden.
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 13 Nov 2017, 09:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Malibu
Gramı 1TL den yaparıyorum ben. Genelde piyasa 1-2 TL arasında.

Kullandigin cihaz nedir? Ornek print fotograflari gorebilir miyiz?
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 13 Nov 2017, 09:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu arada ben de bakiyorum bi 3D printer ama ozellikle fine print yapabilsin, kure print edint yuzeyi putur putur olmasin istiyorum. Ne diye aratmak lazim boylelerini?

Baya cahilim bu arada bu konuda.
TW
ID § 13 Nov 2017, 09:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nozzle diameter ve dolayısıyla basabildiği layer height mümkün olduğunca az olacak. Bendeki 0.4mm mesela, 0.2mm olsa daha iyi. Genel build kalitesi ve stepper motorların kalitesi de kafanın daha yağ gibi akması açısından önemli. Bunlar da tabii ki fiyatı parabolik arttıran şeyler.
Üye
medal 1k
ID § 13 Nov 2017, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu konuda bir tutorial lazim.
TW
ID § 13 Nov 2017, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben de yeni sayılırım piyasada, yapmaya çalışırım bir şeyler 1-2 haftaya.
Üye
ID § 13 Nov 2017, 09:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
SainSmart x Anet A8 Prusa i3 3D Printer w/ Heatbed, Free TPU Filament [www.amazon.com]

verbum sat sapienti est
TW
ID § 13 Nov 2017, 10:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
A8 eskisi, A6 daha güncel. Sayı büyük olunca daha yeni olmuyor :p A6 daha stabil/hassas ve print alanı daha fazla.

Amazon da gereksiz, Aliex'ten alınca genelde daha düşük gümrük ödeniyor, PTT ile de vergisi kapıda ödemeli olarak ayağınıza geliyor yine. Eskisi gibi gidip gümrükten mal çekme derdi yok.

Örnek: [tr.aliexpress.com] (Almanya / A6 with 10m PLA)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/11/2017 10:12 tarihinde Baggio tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2017, 10:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bfriday'de takip edelim o zaman a6'yi.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum