[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Nvidia kart - code 43 hatası...
Yazar RSS Konu: Nvidia kart - code 43 hatası {771}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Oct 2017, 15:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kart gtx 670
Bugün uzun zamandır oyun oynamıyorum diye bi oyuna girdim(hots) sonrasında ekran dondu. mavi ekran verdi. code 43 hatası yazıyordu. kapandı açıldı.
sonrasında aygıt yöneticisinde ekran kartıın üzerinde sarı ünlem çıktı.
2 monitör kullanıyorum mesela. sadece birisini çalıştırmaya başladı.
tabi tüm bunlar olurken ekranın heryerinde mavimsi fragmantler çıktı böyle matrix vari.

şimdi özet geçicem tabi. bun code 43 hatası ile alakalı internette 3-4 saattir yazan her şeyi denememe rağmen hiçbirisi sorunu çözmedi. in before driverı sil kur...

son çözüm -ki aklıma da yatmadı değil- fırınlamak kalıyor.

çünkü bana kalsa yazılımsal bişeye benzemiyor format dışında her boku denedim.
kartı söküp macunlayıp kapattım bile.

şimdi ben yeni kart mı alayım yoksa almadan önce fırın mı çakayım ?
ya da diyorum böyle sırf internette gezmelik kullanayım bir süre. nasıl olsa 1 aya black friday geliyor. o sıra bişeyler alayım kıçıma masraf girsin boş yere sad smiley

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Oct 2017, 17:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hots'da kaç dereceye çıktı ki kart bu artifact'leri vermeden önce veya ne zaman pastelemiştin en son vs.

Gözle de kontrol etseydin PCB'de yanık vs. var mı diye pastelerken.

CPU gibi pastelenmiyor ekran kartları. IHS olmadığı için boya/badana yapman lazm üst tarafın tamamına.

Bunlar harici DDU'yla driver'ı sil, yeniden temiz kur. Geforce Experience tarzı abzürt şeyleri kurma. Ekrandan ses almıyorsan(HDMI, DP) HD Audio Driver'ı kurma. 3D birşey yapmıyorsan veya ekran desteklemiyorsa 3D Vision vs. driver'larını kurma. Format gerekeceğini sanmıyorum ama son çare deneyebilirsin.

Bunların hiçbiri işe yaramıyorsa yanık komponent veya gidik lehim bağlantısı olabilir, o zaman fırınlamayı deneyebilirsin. Tabi fırınlamanın herhangi bir garantisi yok. Fırınlarken çıkartabildiğin bütün plastik parçaları çıkart, kalanları da eritme.

gl diyorum lakin anlattıklarına göre cozurdamışa benziyor kart.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/10/2017 17:09 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Oct 2017, 17:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O dediklerini tek tek yaptım valla çözmedi.
Şöyle bişey var. Güvenli moddan açıp driverları komple sildiğimde pc açılıyop çalışıyor baya. Hatta fragment baya azalıyor.
Driverı kurmaya çalışınca kartı tanıdığı ve ekranı siyah yapıp tekrar açtığı kısım varya orda bir daha açılmıyor hep kara kalıyor.
Misal demin zar zor windows güncellettim. Bu sefer de windowa logosundan sonra kararıp bi daha açmıyor. Hatta bi süre sonra resetliyor. Sonra güvenli modda deniyince anca açılıyor falan.

Baya ilginç ya. Driversız açması ve driverlı açmaması.
Hardware gg sanırım. İlk defa bir kart probleminde bu kadar sofware detayı denedim ve hiçbiri işe yaramadı.
Kartın biosu güncelleyebiliyo muyum ona bi bakmam lazım belki driver yükleme şeysinde bug olmuştur.
O da olmadı fırın işte.

rsL#21506
Üye
ID § 29 Oct 2017, 17:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi kartın driver cdsi mevcutsa onu kurup dener misin birde?

why, mr. anderson, why, why do you persist?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Oct 2017, 17:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
malesef o yok. çok eski kart olduğundan hangi sürümle geldiğini bile bulmam imkansız.

rsL#21506
donanım gurusu
ID § 29 Oct 2017, 17:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gg

sanssizsanssiz

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
medal 1k
ID § 29 Oct 2017, 18:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fırınla, artık olan olmuş zaten kaybedecek bir şey yok.

Hayatını yaşa
Üye
ID § 29 Oct 2017, 19:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sanssizsansli
malesef o yok. çok eski kart olduğundan hangi sürümle geldiğini bile bulmam imkansız.

kartın sitesine bak orada vardır. stock driver neyse. birde driver kaldırdıktan sonra ddu ile temizle.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Oct 2017, 19:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yaptım abi onları.
o değil de ben bu gpu biosu sıfırlamayı/güncellemeyi bi türlü beceremedim. nasıl da noobmuşum.

rsL#21506
TW
ID § 29 Oct 2017, 21:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[forum.paticik.com]

cenazeyi kaldır geç olmadan

ಥ_ಥ Сука Блять ಥ_ಥ
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Oct 2017, 08:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gece film izlerken uyuya kalmışım.
sabah kalktığımda windows onarılması gerekiyor diye uyarı vermişti. iyi dedim hadi takıl kafana göre diye tıkladım. gittim kahve suyunu koydum. geri geldim baktım açılış ekranında bişeyleri repair ediyor.
bir kaç kere reset attı sonra windows düzgün açıldı lel. şu an çalışıyor iki monitör de.
zaa

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Oct 2017, 08:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
la acaba ben dün bios güncellemesini nvflash'la yaptıktan sonra heralde olmadı diyip reset atmadan film açıp yattım. acaba o iş mi çözdü O_o

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Jan 2018, 10:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada ben bunu fırınlayıp tamir ettim.
taş gibi şu an. termali falan da yeniledim sessiz buz gibi.
bir süre daha götürsün yeter bana o zamana kadar dolar 2 lira olur belki sdfsd

rsL#21506
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum