[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Laptop tavsiye...
Yazar RSS Konu: Laptop tavsiye {5738}
Syf: ««/ 11 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Feb 2018, 23:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Logic board'u veya şarj soketi gidiktir ya, mobil cihazların kronik sorunlarından
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Feb 2018, 23:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alalı bi hafta oldu bi zahmet olmasın öyle kronik sorunlar grinning smiley
Üye
medal 1k
ID § 12 Feb 2018, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Welcome to electronics

Olabiliyo gayet o tip seyler. Elektronik tamamen sans isine dondu artik. Sadece sarj kablo ve kutuda sorun varsa isin daha kolay en azindan. Laptopta sorun cikip servis yollarini asindirmaktan iyidir

Noone likes how they sound when they hear
Üye
medal 1k
ID § 12 Feb 2018, 01:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fişin takılı olduğunu algılıyor; ama belli bir orandan sonra (%90-%95 arası) şarjı durduruyorsa, li-on pilin ömrü hızlı bitmesin diye bir ayar o. Batarya ayarlarından değiştirebiliyor olman lazım. Aran google'da.

Eğer fiş takılı olduğu halde, takılı değilmiş gibi gösteriyosa; o zaman sıkıntı var.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Feb 2018, 01:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Buraya yazdıktan sonra bi daha olmadı grinning smiley Bi olsa bakıcam ne yazıyo diye ama denk gelemedim.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Feb 2018, 16:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet oldu sonunda, baya bildiğin şarjı görmüyormuş yok öyle battery saver falan başka bişiymiş. Çekip takınca geri geliyor mal gibi. Gidip gösteriim bari.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/02/2018 16:48 tarihinde Mithat tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 12 Feb 2018, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim evde 2 laptop şarj olmadığı için yatıyor bi köşede. Orjinal servise götürünce anakart değiştircez diyorlar. Başka servise de götüremedim fırsat bulup..

Güvenilir laptop servis önerisi olan varsa yeri gelmişken istiyim, Mithat'a da ilerde lazım olur belki

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Feb 2018, 13:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben direk adekse geri götürücem. Bi de sorun direk şarj kablosunda, çekip takınca çalışıyor.
Üye
ID § 04 Mar 2018, 21:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
topic açmayayım dedim.
Acer v3 571g var bende. Sanırım üzerine su döküldü, sabah kalktığımda nemliydi. 2-3 aydır yatıyor.
Power tuşuna basınca fan bile çalışmıyor, bugün aklıma geldi, ram'leri çıkardım bu sefer de fan çalıştı ancak yine görüntü gelmedi.
Bunun anakart mı yanmıştır? Ne yapmak lazım? 10 yıllık bi toshiba'ya kaldım. Acer'da hiç olmazsa iyi kötü bir kaç oyun oynuyordum.
Üye
ID § 04 Mar 2018, 21:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
geyming laptop ne önerirsiniz kazulet olmayanlardan. ofise bir macbook edası ile götürebileceğim kadar mobil bişi lazım.

razer blade 14 inch 1060lı olana bakıyorum güzel baya ama bunun yerine bişi yok mudur başka?

1060 yeterli olur mu bi süre?

#YENİDENFENERBAHÇE
Üye
medal 1k
ID § 04 Mar 2018, 22:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
mokoko
geyming laptop ne önerirsiniz kazulet olmayanlardan. ofise bir macbook edası ile götürebileceğim kadar mobil bişi lazım.

razer blade 14 inch 1060lı olana bakıyorum güzel baya ama bunun yerine bişi yok mudur başka?

1060 yeterli olur mu bi süre?

illa ince ve 1060 seviyesinde gpu istiyorsan razer blade yerine şunlardan birini al bence, blade baya ısınıyor diye biliyorum.

[www.amazon.com]

[www.amazon.com]

aero 15x baya tutuldu bir de ekranı falan çok güzel.
Üye
ID § 04 Mar 2018, 22:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bunu bende baya beğendim ama 1070lisi yok hiçbi yerde onu bulsam direk alırım

gigabyte'tan bahsediyodum

rog baya iyiymiş aslında 1070le ama 256gb ssd çok az onu upgrade etmek lazım mutlaka aldıktan sora. bakıyım bi buna ben.

başka öneri varsa dinlerim

#YENİDENFENERBAHÇE

2 defa güncellendi. Son güncelleme 04/03/2018 22:31 tarihinde mokoko tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 04 Mar 2018, 22:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2 ay önce falan her yerde vardı iyi sömürülmüş demek ki ben de bulamadım grinning smiley

blade o kadar ısınmıyormuş ya hatta baya iyi bile 14 inç kasaya göre:

[www.notebookcheck.net]

blade de alabilirsin aslında.

2.8k çıkarım dersen şu da var grinning smiley, liquid metal paste + overclock ile 1080 max q 1080 oluyor direkt:

[www.amazon.com]

tabii abartı biraz ama, zephyrus iyi gayet eğer 15 inç sorun değilse tavsiye ederim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/03/2018 22:33 tarihinde paradoksalkedi tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 04 Mar 2018, 22:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3000 dolar seviyeleri çok fazla abi 2000 ve civarını vermeye okeyimde 3k çok grinning smiley

#YENİDENFENERBAHÇE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Mar 2018, 16:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.amazon.com]

ofis için şu laptopu düşünüyorum. amazonda karşıma çıktı 50 100 dolar indirime girince sipariş veriyim diyorum. bu laptop beni +5 sene götürür mü ? office, 1 2 görsel olmayan program vs. kullanıyorum ofiste.

karaktersiz
Syf: ««/ 11 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum