[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Laptop tavsiye...
Yazar RSS Konu: Laptop tavsiye {5852}
Syf: ««/ 11 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 20 Dec 2017, 03:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.hidevolution.com]

şöyle custom order msi alabiliyormuşuz ama türkiye'ye gönderiyorlar mı bilmiyorum
Üye
medal 1k
ID § 20 Dec 2017, 10:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
masaüstü zaten kendin topla daha iyi.
Üye
ID § 22 Dec 2017, 02:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Promenader

laptop kadar ince masaüstü bu. kendin toplasan oluyor mu böyle grinning smiley
Üye
ID § 22 Dec 2017, 03:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
desktop tan çok work station gibi duruyor. bunu alacağına laptop alsan daha iyi sanki? çokta pahalı değil ama monitör falan da ekleyeceksin. normal makine toplamayacaksan laptop daha iyi gibi.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2017, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
totemic
daha almadım gençler sakin akşama eve gidince alırım. tabi stok bitmezse.
aldın mı? benim kıza lebtop bakıyoruz da 256gb ssd olaydı iyiydi be
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2017, 16:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aldım memnunum bir kaç yazılımsal sorunu var onları hallettim. tavsiye ederim öyle AAA oyun oynanmıyacaksa..

o kadar salaksın ki!..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jan 2018, 20:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sıfırdan başlık atmiim araya kaynatiim dedim.

Geçenlerde yazmıştım yarın harbiden harbiden gidip alıcam laptopu.

Monsterdan alıcam biraz customlattırıp falan ama almadan evvel sizlere tekrar danışiim dedim.

10K limite kadar alınabilecek uzun süre dayanacak laptop arıyorum, oyun oynarken falan sıkıntı çıkartmasın ne istersem oynatsın bi de2-3 sene sonra hafiften bozulmalar başlamasın dayanıklı olsun. Böyle laptopların volkswagenı gibi, ne lambo olsun ne tofaş, ömrü uzun olsun derdindeyim.

Pubg kaldırabilecek düzeyde olsun üstü olmasın + uzuun yıllar dayasın kısacası.

Kimse bişi demicekse şunlardan birinden kapıp gelicem yarın
[www.monsternotebook.com.tr]
Üye
medal 1k
ID § 31 Jan 2018, 21:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1070li olanı al geç
Üye
ID § 31 Jan 2018, 21:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Bone
Alinti
Promenader

laptop kadar ince masaüstü bu. kendin toplasan oluyor mu böyle grinning smiley
oluyor
Üye
ID § 31 Jan 2018, 21:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Mithat
laptop arıyorum, oyun oynarken falan sıkıntı çıkartmasın ne istersem oynatsın bi de2-3 sene sonra hafiften bozulmalar başlamasın dayanıklı olsun. Böyle laptopların volkswagenı gibi, ne lambo olsun ne tofaş, ömrü uzun olsun derdindeyim.

İmkansız.

2-3 sene sonra 1 veya 2 nesil yeni ekran kartı çıkmış olacak o yüzden şu an aldığın laptop ekran kartı (max. 1080 olabiliyor sanırım) mid-tier'le low tier arası bir yerde olacak. Max. 10k dediğine göre 1060-1070 falan olur sanırım bu ekran kartı. 1080Ti'ı(280W) soğutması ve güç kaynağı muhtemelen kaldırmaz laptop'un ağır underclock'lanmadıkça.

Pilini 2 günde bir şarj etsen 500 cycle'ı tamamlayıp en az %30-40 kapasite kaybı yaşamış olacak.

Tabi bunların laptopun hala çalışıyor durumda olduğunu varsayarak söylüyorum. Güç dağıtım sisteminin bu süreden önce ömrünü tamamlaması da çok şaşırtıcı olmaz lakin laptop anakart/logic board çoğu zaman ilk bozulan parçası oluyor.

Ama tabi VW, lambo hayalleri kurmaya devam mobil cihazla smiling smiley

Mobil cihazlarda performans silikonun tabiatına aykırı.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jan 2018, 21:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ekran kartının ister istemez yeniler çıktıkça önce mid sonra low tiere düşmesi sorun değilde.

Şarj o kadar sorun olur mu ya grinning smiley Gerçi çoğunlukla evdeyim hep şarja takılı zaten ordan biraz puan kurtarmaz mı? Benim 6-7 senelik laptopun şarj yeri hiç bozulmadı, şarjada takılı olduğundan hep şuana kadar hiç şarj sorunu yaşamadım he ama tabii ilk aldığımda 5 saat gidiyodu şimdi 1 saat 40 dakika falan gidiyor, onu diyorsan o sorun değil.

Ekran kartı çalışır halde olsun çalışsın tier düşebilirde , anakart sıkıntı çıkartması korkutur valla , inşallah o olmaz. Anakarta bişi olmadıktan sonra diğer şeyler yine dayanılır problemler şarjdı ekran kartı low tieriydi falan katlanılırda "bozulma" temalı bişi olmasın yani tamire götürmemi gereken korkum o.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jan 2018, 21:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Promenader
1070li olanı al geç

Kanka 1070 olanlar 11.2k ile açıyor fiyatı, 1060 olandan alsam çok mu farkeder? Monster Tulpar T7 V13.1.1 var mesela 6.8k fiyatı, onun üstüne ramdi oydu buydu ben onu biraz 10kya dayatırım daha iyi olur. Şimdi 11.2k verip hem daha düşük ramlı hem daha az tırı vırısı olan almakta istemiyorum.

Fark o kadar çok diyosan bakarım ama.
Üye
ID § 31 Jan 2018, 21:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sürekli fişte tutuyorsan pili çıkartıp %60-70 civarı doluyken kenarda bir yerde saklayacan. Birkaç ay sonra da laptopa tekrar takıp şarj seviyesini aynı yere çekecen. En uzun raf ömrü o şekilde lityum pillerde.

Tabi sürekli fişte tutuyorsan desktop al rahat et, o da bir opsiyon.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jan 2018, 21:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben kafayı yicem masaüstü diye ama işte oraya buraya gidiyorum yanına + tırt bir laptop almam gerekir. Hani masaüstü alsam zaten yanına tablet falan bile iş görürde o zaman bütçeyi aşıyor işte.
Üye
ID § 31 Jan 2018, 21:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
7 kg'lık gaming laptop'u mu taşıcan her yere.
Tablet al geç abi.
Syf: ««/ 11 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum