[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ BenQ XL2411Z vs ASUS VG248QE...
Yazar RSS Konu: BenQ XL2411Z vs ASUS VG248QE {608}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Viktor'yaaa
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Mar 2017, 18:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben headseti amortisorun ustune koyuyorumda ekrani iyice geriye atinca takilio haliyle tongue sticking out smiley

sabit gayet, amartisorsuz versiyonlari var piyasada ama amartisor olmadan o esnekligi veremiyor. ustunde agirliga gore ayar yapiyorsun zaten, havada gayet guzel duruyor sallanmadan filan

diyorumya bilgisayar icin yaptigim en iyi yatirim benim grinning smiley koca 27 inchi cok sahane tasiyor iste, bi ufak versiyonu var o daha zarifte bu kadar esnek degil

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k
ID § 14 Mar 2017, 18:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
amortisörsüz ne ya onun olayı o uzay çağı esnekliği thumbs upthumbs up amortisör olmayacaksa git monitörün kendi aparatına tak aynı şey. monitörü hiç kullanma daha iyi. hatta at bilgisayarı çöpe.

hayatımdaki eksiklik buymuş sanırım sdgfs

keep calm and squanch on.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/03/2017 18:47 tarihinde Cokomantis tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 Mar 2017, 18:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dark baya leşo kalite marka diil mi la? ucuz diye mi onu aldın?
Üye
medal 1k
ID § 14 Mar 2017, 20:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tam başka markaları, amazon'u amazon.de'yi falan araştırıyordum ki,

benim masanın arka tarafında cable management rafı var, onun hemen önünde çekmeceler başlıyor. şu: [www.ikea.com.tr]

görüldüğü gibi arkası HAYVAN GİBİ KALIN (30cm) laurelin'e teşekkür ediyoruz durduk yere gaza getirip mutsuz ettiği için (halbuse ben kendim coşmuştum smiling smiley)

keep calm and squanch on.
Viktor'yaaa
ID § 14 Mar 2017, 20:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kosedeki deligede monte ediliyor bu grinning smiley aparati cikiyor kutudan

dark baya iyi bir marka bu arada, turk diye kucumsemeyin. bazi urunleri lesmi? les ama thermaltake kasayi kaldirip dark in kasasini kullanmisligim avr gecmiste sogutma yuzunden grinning smiley

elektronik birseyi alinmaz ancak bu tip yan urunleri guzel yapiyorlar

ucuz derken 400tl ye buldum bide, disardan cok tuzlu geliyor agirlik yuzunden

[ergotechgroup.com]

su alinabilir ama darkin bu amartisorlu modeli guzel yani kullaniyorum iste no problemo

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/03/2017 20:51 tarihinde Laurelin tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 Mar 2017, 21:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Esh
cok synclediniz bu monitörle , biraz da diğerleriyle sync leyin demişler.

sdf
Üye
medal 1k
ID § 14 Mar 2017, 21:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben cift kol olarak sunu almıstım bır sene once; baya memnunum.

[www.amazon.com]

monitorlerin birini yatay birini dikey tutuyorum, kod yazarken cok rahat ettiriyor.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/03/2017 21:45 tarihinde bombilo tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 14 Mar 2017, 22:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benq kullanıyorum. asus biraz daha ucuzdur muhtemelen.

hazır ayarları var mesela cs go gibi.

blur reduction özelliği var tek tuşla ayarlanan.
bende hep açık. flux gibi programlar kullanmana gerek kalmıyor.

sordugun modelde ki asusu kullanmadım ama benq tavsiye ederim
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Mar 2017, 00:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
blur reductionla flux ne alaka?
Üye
ID § 15 Mar 2017, 02:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hiçbir alakası yok tabii ki
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Mar 2017, 09:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
laf
Üye
medal 1k
ID § 15 Mar 2017, 11:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yani gözü rahatsız etme bakımından

Flux saate göre ekran parlaklığını ayarliyordu özellikle akşamları ise yarıyor

Blur reductionla ayar değiştirmeye gerek kalmıyor pek
Üye
ID § 15 Mar 2017, 11:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
blur reductionla ekran parlaklığı alakasız şeyler abi onu diyorlar

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k
ID § 15 Mar 2017, 11:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Monitör hangi modda olursa olsun blur reduction aktif ettiğimde bariz şekilde parlaklık azalıyo, gözü rahatsız etmiyor onu diyorum. öff amk sanki paneli baştan yapıyor dedik
Viktor'yaaa
ID § 15 Mar 2017, 11:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
blur reduction black frame insertion iste, eski CRT lerde olan ve hareket halindeki objelerin netliginin bozulmamasini saglayan bisi

flux mavi isik dusurucu, parlaklikla alakasi yok onun ama blur reductionin var. bu nvidia nin 3d gozluk hedesi icin gelistirdigi brightness standartlari sayesinde onu acilan birsey blur reduction.

bunu elimine edip CRT kalitesinde hareket eden goruntu almanin yolu iste monitor destekliyorsa strobe, brightnessdan feragat edip yapiyorsunuz bunuda ama kutudan cikma hali ile blur reduction yeterli degil, default modu hem cok ham, hem brighnessi %54 filan dusuruyor hemde ayari yapilmadigi icin esit dagilmiyor, crosstalk ayari ile blursuz bolgeyi ekranin ortasina almak lazim, custom resolution yaratip vertical pixel sayisini arttiriyorsunuz iste disari itmek icin oda 144hz den 120hz e inmeniz demek grinning smiley 100hz alti cozunurluklerde blur reduction patliyor zaten, konsolda o yuzden ayarlamasi daha zor ve default blur reduction ozelligi kapali geliyor falan filan

blur bustersdan kurcalayin iste grinning smiley

Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum