[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Monitor Tavsiyesi Vol. 1658979...
Yazar RSS Konu: Monitor Tavsiyesi Vol. 1658979 {6701}
Syf: ««/ 11 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 06 Mar 2017, 11:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aa valla mı
sdf dünyadan haberim yok lan.

y
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Mar 2017, 11:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
Alinti
samaella
ne bilyim yani hz olarak 2017 de 60 mı alınır ulan deniyor ya, aynı şekil "2017de 1080 mi alınır keko" diye bir durum var mı merak ettim.

paran varsa alınmaz tabii ki ama 1080'den 1440p'a geçiş sadece monitor ile olmuyor.

1080 alırken 60hz almak yerine 140hz almanın gpu eski değilse bir tasası yok, bir sürü artısı var.

1440p a geçeceksen onu taşıyacak high end kart gerekiyor 1080 e 140hz almak gibi değil.

msi gamex 1070 var zaten ya. Ama para yok grinning smiley
Üye
ID § 15 Mar 2017, 19:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gençler bi el atın çabuğundan benim monitör boku yemiş mi, iadeyi edeyim mi bugün son günü. 1 saat içinde çıkmam lazım iade edeceksem. Artık IPS glow mudur bleed midir nedir bilemiyorum da, gerçi çıplak gözle böyle değil tabii. foto çekince boku çıkıyor biraz.

30 brightness:
100 brightness:
Üye
ID § 17 Mar 2017, 14:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yardımlarınız için sağolun patiler hasdufhaus. verdim ips'i vatan'a geri.
düşünenler için hepsiburada indirim yapmış benq-xl2730z ips'i salladık 2350'ye aldım. baya güzel fiyatlar monitörler için, kaçırmayın derim.

yalnız bu arada benim 5-6 senelik monitörüm ile IPS yanyana durduğunda içim acıdı lan. benimki toplam 128 renk falan veriyor heralde, o derece kötü hem contrast oranı hem renk doğruluğu. TN panel bakalım ne kadar daha iyi olacak elimdekinden.
Üye
ID § 17 Mar 2017, 14:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
niye freesync model, aynı fiyata gsync i varken?

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 17 Mar 2017, 15:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bi de benq ne anasını satayım

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Mar 2017, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bıngıl herşeye karşı ya asddfdsfa

''Benim adım leş, leş kalleş ile kafiyeli..''
Üye
ID § 17 Mar 2017, 15:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya nvidia bu kadar domine ediyorken, amazon üzerinden evga bu kadar erişilebilirken, performansı bu kadar iyiyken insanın gidip amd gpu destekli monitore 2.5k vermesi bende akıl tutulmasına sebep oluyor.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Mar 2017, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi imkan meselesi bence ya. aynı fiyata gsync (yazamadım) monitör var mı bilmiyorum ama herkes ulaşamıyor aynı ürünlere..

''Benim adım leş, leş kalleş ile kafiyeli..''

2 defa güncellendi. Son güncelleme 17/03/2017 15:16 tarihinde totemic tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 17 Mar 2017, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
niye freesync model, aynı fiyata gsync i varken?

hangi model bi göster bakiim 27 inch 1440, 144 hz, gsync
Üye
ID § 17 Mar 2017, 15:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi yazdığımı parça parça mı okuyorsun? aynı fiyat gsync varken diye yazmışım zaten mesajı. biraz daha ver gsync olsun değil yani olay.

[www.hepsiburada.com]

2 saat önce vardı stokta, şansına küs. 2400 du fiyat.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

2 defa güncellendi. Son güncelleme 17/03/2017 15:18 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 17 Mar 2017, 22:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
ya nvidia bu kadar domine ediyorken, amazon üzerinden evga bu kadar erişilebilirken, performansı bu kadar iyiyken insanın gidip amd gpu destekli monitore 2.5k vermesi bende akıl tutulmasına sebep oluyor.

bende bu var

[www.hepsiburada.com]
2200 e almıştım zamanında şimdi bütün indirimlerle 2400 e düşmüş

o dell çok uzun süredir stoklarda yok hiçbir yerde ya. indirim döneminde yanlışlıkla açmışlardır büyük ihtimalle stoğu. bakarsan zaten hiçbir yerde yok monitör.

fena değil senin dell, bunun yerine onu düşünebilirdim eğer olsaydı stokta.

freesync - amd - gsync - nvidia konusunda ise, şu anda 970'im var ama kim bilir belki amd vega mı ney çıktığında ona geçerim. hangisi iyiyse onu geçeriz yani nolacak. 900 serisi ile amd'nin serisi arasında öyle manyak fark yoktu açıkçası power consumption harici. 1000 serisi ile nvidia coştu. şimdi vega ile belki de geçecek amd, ki 480'ler ile baya bi umut vaat ettiler. ryzen gibi daha ucuza aynı nvidia performansını verdiler falan.

kısacası gsync aldığında da kendini limitlemiş oluyorsun. ayrıca 100 fps'nin üstünde kaldığın sürece gsync veya freesync'in çok bi etkisi olmayacak zaten.

he bi de benq ne anasını satiim demişsin, o yukarda linklediğim monitör çok çok iyi review'lar alan bi model, benq da çok güzel oyuncu monitörleri üretiyor açıkçası. ismi kulağa tırt geliyor diye öle tepkiler verme grinning smiley

1 defa güncellendi. Son güncelleme 17/03/2017 22:53 tarihinde sabonis tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 11 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum