[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Donanım & Yazılım
|-- |-- |+ Anneye anlatır gibi Hackintosh...
Yazar RSS Konu: Anneye anlatır gibi Hackintosh {3381}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Apr 2015, 20:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Meşakkatli iş sanırsam, öyle görüyorum hep. Lakin araştırdığım kadarıyla insanlar mac'in bütün özelliklerini kullanmak istediği için "çalışmıyo yhaa offh" diyor.

Ben ise sadece Final Cut Pro programını kullanabilmek için mac os'e ihtiyaç duyuyorum. Bu yüzden de en kolayından bi Mac OS kurmak istiyorum pc'me. Codec paketlerini kurabileyim, quicktime kurabileyim, video açabilsin, ses açabilsin, resim açabilsin bir de harici disk görebilsin benim için yeterli. İnternete girmesine bile gerek yok.

Halihazırda boş duran 250 gb'lık bi ssd'im var. Bunun içine kurmak istiyorum, mac'le ilgili ne kuracaksam hepsini bu diske kurucam. diğer diskleri görmesine de ihtiyacım yok.

O yüzden bana şöyle bi tuto çaksanız diyorum? Anakartım Asus, okuduğum kadarıyla asus'ta problem yaparmış, gigabyte daha iyiymiş. Vardır ama illa bi yolları. Ekran kartı Nvidia GTX 560 TI, işlemci de Intel i5 3570K.

Güveniyorum size gogogo

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Üye
ID § 05 Apr 2015, 20:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Final cut airde bile çöküyor paso hackintoshda nasıl olur acaba, kanser ediyor allahtan save filan derdi yok açıp devam ediyosun.

Ama premiereden filan geliyorsan abi ilaç gibi yazılım, hele multicam olayı filan çok iyi.
Üye
medal 1k
ID § 05 Apr 2015, 20:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
i5-3570K

Intel® Virtualization Technology (VT-x) ‡ Yes
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) ‡ No

Hackintosh için önce işlemcinin sanallaştırma özelliği olması lazım. Destekliyor galiba seninki.
Genel Yönetici

ID § 05 Apr 2015, 20:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anne anlatir gibi Hackintosh olmaz.

Magic: The Gathering Online = GERGE
Üye
ID § 05 Apr 2015, 20:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
reampage
Final cut airde bile çöküyor paso hackintoshda nasıl olur acaba, kanser ediyor allahtan save filan derdi yok açıp devam ediyosun.

Ama premiereden filan geliyorsan abi ilaç gibi yazılım, hele multicam olayı filan çok iyi.

Evimde premiere CC, şirkette Final cut Pro 7 kullanıyorum. 32 bit program olmasının dışında mükemmel ötesi bir program. Evimde de bunu kullanmaya ihtiyacım var, yapabilirsem mükemmel olacak. Anneye anlatır gibi olmasa da bi tuto istiyorum plzplzplzplz

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Üye
ID § 05 Apr 2015, 20:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anne denmiş
kilit

verbum sat sapienti est
Yörünge Disi
ID § 05 Apr 2015, 20:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.tonymacx86.com]

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
ID § 05 Apr 2015, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
stabil çalışmayacak ve en sonunda çakarım böyle işe diyerek mac alacaksın

FYI

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az.
TW
ID § 05 Apr 2015, 21:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O tek Parça alemenyon kasa, o ekran, o trackpad, anlayamazsınız...
Üye
ID § 06 Apr 2015, 03:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Korax kullanıyordu sanki ona bir sor
TW
ID § 06 Apr 2015, 03:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
roket adam
stabil çalışmayacak ve en sonunda çakarım böyle işe diyerek mac alacaksın

FYI

AMD ivir zivirlarin disinda intel anakartlarla herturlu hersey stabil bi sekilde calisiyo artik. Yillardir hackintosh kullaniyorum, stabilite sorunu bikere bile yasamadim smiling smiley

Detaylica yazicam tam anakart marka model yazarsan

Edit:
1- dual boot kurucaksan diger butun diskleri önce iptal et derim.
2- kurulum usb'si icin mac'e ihtiyacin var

👀

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/04/2015 04:00 tarihinde Korax tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Apr 2015, 09:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kurulum usb'sini hazırladım, diğer tüm diskleri çıkararak kurulum yaptım. technopat isimli bi siteden tuto videosu izleyerek yaptım ancak USB'siz boot etme kısmını halledemedim. Şu anda USB takılı iken mac os mavericks bootlayabiliyorum, clover configurator kullanarak boot dosyalarını tuto'daki gibi sabit diske aktardım lakin olmuyor.

fikri olan?

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
TW
ID § 06 Apr 2015, 09:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben 2009 yılında sinema ile yan dal yapmaya kalkıp epey bir final cut ile haşır neşir olmuştum okulun bilgisayarlarında. mac kullanıyorduk biz, bir sıkıntı olmamıştı o dönem.

bence Bilgi'ye git, lab'lere sız, bedavadan işini gör orda.

97 defa güncellendi. Son güncelleme 11/10/2018 10:03 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.

twitch.tv/denoran
Üye
medal 1k
ID § 06 Apr 2015, 11:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anakartin asusta hangi asus?sittirilyon tane asus anakart var piyasada.

ankartin versiyon farki bile etkiliyo asagida anlatacagim seyleri.neredeyse bir birinin ayni 2 anakart arasindaki ufak bi degisiklik yuzunden bulacagin multi beast sablonlari yada dsdtler sende calismayabilir.

mesela lnx2mac teki rtl81xx icin [lnx2mac.blogspot.com.tr] featuresda 8111E icin destek varken yeni versiyonda sandybridge icin 8111E destegi gelmis.ben 8111E nin kextini kurdum caslimasi lazim derken sistem acilmazsa sebebi boyle ufak tefek hayatta gozune carpmayacak seylerden dolayi olabilir.o yuzden bulacagin multibeast sablonlari yada dsdt patchleri icin elindekiyle bire bir mi degil mi diye iyice bi kontrol etmen lazim.sonra gunlerce ugrasirsin.

anakarttaki bilesenlere bagli olarak kextlerle bu bilesenlerin tanitimi yapman lazim.lompcuk gibi gomduysen clover i bootloader a calismamasi cok dogal.clover donanimlari algilayan terane.

' technopat isimli bi sitede' neyle anlatmislar kurulumu.Orjinal osx indirdin mi?iatkos ideneb niresh mi denedin naaptin?

neyse, bildigim gibi anlatayim ben.iatkos ve ideneb i denedim.bunlarla basarili bi kurulum yapamadim.donanim kaynakliydi.sonra tonymacosx le giristim.asagida kabaca neler yaptigimi anlattim.mountain liondan bu yana hackintosh kullaniyorum.en son yosemiteyi kurdum.maverickse geri donmek istiyorum ama asagidaki surecten dolayi useniyorum.kurulum bittikten sonra sistemi update etmek gibi bir sansin yok.0dan kuruluma esdeger bir ugrasi soz konusu.multibeastle ugrastigin buldugun butun kextleri tekrar sisteme tanitman lazim...update kextleri overwrite ediyor.sistem acilmiyor.kurulum yaparken kullandigin usbyi o yuzden kaybetme olurda update yaparsan hot smiley

bir native osx makina bul.bu makinada eger kurmak istedigin osx versiyonunun dmgsi varsi varsa ala yoksa, appstorea gidip purchases OS X Mavericks i bulup oradan indiriyosun(mavericks app storeda direk indirme olarak yok.purchases sekmesinin altinda bulabilirsin belki.buyuk ihtimalle bulursun.untouched torrent olarak bulabilirsin belki ama unibeast illa app storedan indirilmis olsun istiyo kuracagin sistemi.ben untouched mountain lionla mavericks denemistim unibeast calismamisti).indirme bittiginde kurulum yapmaya kalkabilir o noktada mudahale edip kurulumu iptal ediyosun.Sonra

[www.unibeast.com]

i indiriyosun.Unibeastle usbye yazmadan once usbyi osx extended olarak formatliyosun
[www.tonymacx86.com]

sonra usbyi hazirliyosun.

bios ayarlarini yapiyosun.(elzem bir ayar yok bildigim kadariyla.yapmadim calismadi diyecegin.ama genede bi ustunden gec.)
[www.tonymacx86.com]

usbyi takiyosun.kurulumu yapiyosun.Bu arada ben sadece kurulum yapacagim harddiski takili birakmistim.

sonra usb ile sistemi boot edip mavericks/yosemite artik ne kurduysan aciyosun aleti.

[sourceforge.net] indiriyosun baska bi alette.az once usb hazirladigin alette indirip direk hpfs formatli usbye atip yeni bilgisayarda calistirabilirsin.

buyuk ihtimalle internetin calismiyo su anda.multibeast indiriyosun.
[www.multibeast.com]

multibeasti kurulum yaptigin makinede acip ethernet kartini tanitiyosun.ilgili kexti bulup secmen lazim.forumlarda kendi anakartinin aynisiyla bu isi yapmis insanlarin multibeast ayarlarini kullanabilirsin.deneme yanilma yapabilirsin.anakartinin bilesenleri konusunda hic bir fikre sahip degilsen windowsla acip everest gibi bi programla neyin var neyin yok gorebillirsin.yada linuxla boot edip lspci lsusb... gibi anakartin bilesenleri gorebilirsin.

yeni kurulum yaptigin makinada ethernet kartini calisitirip internete girebilirsen maciasl i acip anakartinin marka modeline gore bi dsdt patch olusturacaksin.sonra bu patchi multibeaste gosterip bootloaderi mbrye yazdiracaksin.dogru donanim ayalarini bulmak icin 1 hafta bunun ugrasmistim.asus anakartimla kimse kurulum yapmadigi icin deneme yanilma bulmaya calistim bu kextleri(http://www.asus.com/tr/Motherboards/P8Z77V_LE_PLUS/)

bu arada anakart p8z77v le plus ama p8z77v nin ve le dsdtsi olmadi.adamlar kurmus canavar gibi calistirmislar aleti ama sirf 1-2 ufak degisiklikle bunlari kullanamadim.neydi nasildi hatirlamiyorum cunku bunlarida sisteme yedirmek icin cok ugrasmistim.sonra maciasli nasil kullanacagimi ogrenip kendi dsdtmi hazirlayinca cozdum.

illa dsdt hazirlamak zorunda degilsin.multibeast icinde ethernet kartini tanitmak zorunda kaldiysan kurulumdan sonra o kisimda diger bilesenleride tek tek secmen gerekiyoosx mountain lionda 1 hafta kadar ugrastirmisti bu da.yosemite benim etherneti direk gormustu.mavericks de disaridan kext le tanitmistim.[lnx2mac.blogspot.com.tr] kullanmistim.bunlar patladi ama sonra heralde.

o yuzden bol bol arastirma yapman gerekiyo.forumlarin altini ustune getirmen gerekiyor.bende butun ugraslarima ragmen kalan problemler soyle(osx yosemite 10.10 update yok);

bilgisayar uyursa uyandiginda ethernet kartini ve ses kartini gormuyor.ses karti icin komut siteminde ses kartinin kextlerini unload load yapinca sesi calistiriyorum ama ethernet icin illa sistemi resetlemem lazim.ses karti ve ethernet icin kullandigim kextleri guncellersem belki bu problem ortadan kalkar.ethernet karti native osxin gordugunu kullaniyorum.ses icin patch yapmistim.

bunun disinda bir problemim yok.dota 2 oynuyorum oyun olarak cillop gibi problemsiz.(nvidia gtx 670)

hackintosh yaptigimdan bu yana windows kullanmadim bu arada.bayaa stabil ve kullanmasi keyifli bir isletim sistemi.windows da yapipta osxde yapamadigim hic bir sey yok ama osx de yapip windowsda yapamadigim seyler yuzunden windows bi makine kullanmak zorunda kalinca keyfim kaciyo acikcasi.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 06/04/2015 11:59 tarihinde pulkas tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 06 Apr 2015, 12:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
osx i kurup boot ettiginde bilgisayardaki butun harddiskleri gorebileceksin zaten.fakat ntfs formatli olanlari ready only olarak acabileceksin.tuxera yada paragon ntfs kuruyosun.acik kaynak kodlu bir alternatifi var bu isin ama ben kullanmayi beceremedim.sonra ntfs e yazma hakkin oluyo.cillop gibi kullaniyosun.

bu arada gerge nin osxde kullandigim programlar diye bi basligi vardi.alfred moom falan bazi toollar var.o postu kaybettim.son mavericks kurulumundan sonra da sisteme hic bir sey kurmadim.ise yarayan seylerdi biraz eksik kaldi alet onlarsiz.

neydi nelerdi postu bulabilecek varsa linkini verebilir mi?Yada tekrardan bi liste yapilabilirsa ala olacak.oradan bi hatirladigim xtrafinder var.bunu mutlaka kur zaten.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum