[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Eve Online
|-- |-- |+ EVEMON & EFT Programı...
Yazar RSS Konu: EVEMON & EFT Programı {1523}
  [ A ]
Üye
ID § 06 Apr 2011, 17:31    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
EVEMON Programı Oyundaki karakterlerinizi oyunda olmadan takip etmenize olanak sağlayan,kullanımı kolay ufak boyutlu bir programdır.Program sayesinde karakterlerinizin mevcut durumda hangi skilleri kastığını,karakterlerinizin sahip olduğu ISK laraı görebilirsiniz.Çoklu karakter desteği mevcut olan programda birden fazla karakterinizi aynı anda palanlamasını yapa bilirsiniz.

Program ın sunmuş olduğu araçlar sayesinde,kartakterinize uzun vadeli Skill planları yapabilirsiniz.Başka bir oyuncunun yapmış olduğu veya size önerdiği Skill Planlarınıda bu program sayesinde paylaşa bilirsiniz.Programın orjinal dosya kayıt sistemi olan EMP veya XML yada Metin dosyası seklinde istediğiniz Planı programa ekleye bilir vey kendi programınızı bu formatlar altında diğer oyuncualrla paylaşabilirsiniz.

Programın size karakteriniz hakkında uyarı sistemleride mevcuttur,bu uyarı sistemlerini Programın içinden ayarlama imkanına sahipsiniz.Karakterinizin Skill kasma süresi dolduğunda size isterseniz mail yolu ile bile haberdar etme özellikleri mevcuttur.Pc de açık olduğu sürelerde zaten windows arka planda çalışmaya devam eden program ara ara size karakterinizin durumuyla ilgili olarak kısa bilgiler vermektedir.

EVEMON Programını buradan indirebilirsiniz :

[evemon.static.battleclinic.com]

2.Programın İndirme işlemi bitridikten sonra programımızın kurulumunu gerçekleştiriyoruz.Kurulum işlemi bitikten sonra programımız çalıştırıyoruz :

Programın ana penceresi :

1. Kurulum biitikten sonra programı çalıştırıyoruz.Öncelik olaka oyun içindeki karakterlerimizi EVEMON Programına tanıtmak için API KEY denilen karakterimizin bir nevi kimlik numarasını bu programa kaydetmemiz gerekmektedir.Bu API kEY ı aşagıdaki adresten Eve Online nın orjinal sitesinden Hesap sayfanıza giriş yaparak ulaşa bilirsiniz.

[myeve.eve-online.com]

2.Almış olduğumuz API KEY ı Programın File menusunden ADD ACCOUNT diyerek gerekli yerlere yazarak karakterimizi programa tanıtıyoruz.Bilgileri doğru girdiğiniz anda program hesabınıza bağlandığına dair bir bilgi alacaksınız.Onayladığınız anda karakteriniz programda var olan ve kasmakta olduğu bütün skilleri ile karşınızda olacaktır.

3.Programda nasıl Skill Planı yapılır :

Çalışmakta olan programın Plan sekmesine gelin açılan pencereden New sekmesinden yeni bir isim girerek bir Plan oluşturun.Önünüze açılan sayfa tamamen benbeyz bir sayfa olacaktır.Merak etmeyeni kısa zamanda o beyaz sayfadan eser kalmıyacak ve günlerin ayları kovaladığı hesap planları ortaya çıkacaktır.

Plan sayfasının en süt kısmında açılan menüler gelecek olursak :

1.Plan Quene : Uzun vadeli Skill Planlarınızı yapmanıza olanak tanıyan ve her skill inizi buradan rahat lıkla takip edebileceiğiniz sayfanızdır.

2.Skill Browser : Bu sekmeden mevcut olan skillerinizin ne durumda olduğunu,hangi skillere açmak için ne tür skillere ihtiyacınız olduğunu gösteren Skill agaçlarındna oluşan menülerdir.

3.Certificates : Oyun içindeki Gemileri ve Mödülleri en iyi verimde kullabilmek için gerekli olan Sertifikaları buradan rahatlıkla görebilirsiniz.

4.Ship Browser : Oyun içindeki mevcut tum gemilerin özelliklerine ve o gemilere binmek için sizin ne kadar skill puanına ihtayacınız olduğunu bu sekmeden çok rahatlıkla görebilirtsiniz.

5.Item Browser: Adından da anlaşılacağı gibi oyun içindeki itemlerin ve mödüllerin nelerden oluştuğunu ,kullana bilmeniz için gerekli olan skilleri bu sekmeden kolaylıkla göre bilirsiniz.

6.Blueprint Browser : Oyun içindeki üretimde kullanılan ve Asıl ve Kopya olarak üretimde kullanılan bu itemlerin üretim esnasında nelere ihtiyaç duyduğunu,sizin bu itemleri ürewtmek için ne tür skillere ihtiyacınızın olduğunu bu sekme altından çok rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.Bu Program ile neler yapabilirsiniz :

Oyun içerisinde bir gemiye binmek istiyorsunuz ama ne tür Skill kasacağınzı ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz :

Oyun içerisindeki binmek istediğiniz gemiyi açmış olduğunuz Plan adı altında Ship Browser sekmesine gelerek açın.Açılan pencerede sol tarafta bulunan sekmeden binmek istediğiniz gemiyi bulun ve geminin ismine tıklayın.

Önünüze yan taraftaki resimde açılan sekmede seçmiş olduğunuz geminin özelliklerini belirten bir sayfa açılacaktır.Bu açılan sayfayı dikkatlice incelediğinizde ;

Sol Pencere : Mevcur olan oyun içindeki gemileri görebilirsiniz:

Orta Pencere : Seçmiş olduğunuz geminin Mödülleri ve Slotları hakkında bilgileri görebileceğiniz penceredir.

Sağ Pnecere :Seçmiş olduğunuz Geminin vermiş olduğu bonusları ve gemi hakkındaki bilgileri buradan görebilirsiniz.

Açılan bu pencerede seçmiş olduğunuz gemiyi kullana bilmek için gerekli olan skilleri görebilirsiniz.Zaten program otomatik olarak size seçmiş olduğunuz gemiyi kaç gün içerisinde kullanabileceğiniz hesaplıyarak söylemektedir.

Pencerenin en alt orta kısmından bu bilgiye ulaşabilirsiniz.Örnek resimde 22 gün 2 saat 23 dakika 14 saniye sonra oyuncunun bu gemiyi kullanabileceği gözükmektedir.

Peki seçmiş olduğunuz bir geminin skillerini nasıl planlarsınız :

Yine Ship Browser sekmesinin altında sol menuden seçmiş olduğunuz Geminin skillerini önceden ayarlmaış olduğumuz Skill Planına eklemek için ; Add Skill to Plan Butob-nuna tıkjlıyoruz ve otomatik olarak seçmiş olduğunuz geminin sizden istemiş olduğu ve kasmanız gereken skilleri Karakter Planınıza eklenmiş oluyor.

Bu aşamadan sonra Gemileri ve diğer mödül benzeri itemler içinde aynı bu sekilde planımıza ekliyerek bizim için gerekli olan skillerin uzun vadeli bir planını çıkarmış oluyoruz.

Sonuç olarak bu Programı biraz kullanmay başlayıp kurcaladığınızda zaten programın neler yapabildiğini ve bu oyun için neden olmazsa olmazlardan olduğunu daha iyi anlıyacaksınız.Programın bir diğer güzelliği ise plan yapmaya başladığınız andan itibaren artık bundan 3-5 ay sonra nasıl bir karakter elde edebileceğiniz bu sayede görmüş oluyorsunuz.

Programın daha detaylı kullanım yolları-EFT Programı ile kendi arasında bilgi alış verişi şeklinde paylaşımlarıda mevcuttur.Bunları bu Programı Kullanmaya başladığınız anda zaten kendiliğinden çözülecektir.Takıldığınız veya çözemediğiniz noktalarda Eve-onlineı oynayan ve belli bir süre bu oyunda bulunmuş her oyuncuya sordupunuzda size Program hakkında geriye kalan herşeyi çok basit bir şekilde anlatacaktır.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/04/2011 20:23 tarihinde DareJedi tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Apr 2011, 17:24    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hali hazırda tamamen sosyal amaçlı kurudğum sitede yayınlamış olduğum bu tür Makaleleri, buradan oyuna yeni başlayan arkadaşlara bir nebzede yardımcı olmak amacıyla paylaşmak istedim.

Anlatımlarda olan yanlışlıklarıda belirtirseniz bu tur paylaşımlar amacına daha fazla hizmet edecektir.

EFT Programı oyundaki gemilerinize takabilceceğniz gemi mödüllerini ücretsiz olarak denemenize olanak veren bir programdır.Bu Programın esas amacı hem karakterinizin var olan skiller ile hangi tarz mödülleri kullana bildiğini görmek hemde ücretsiz bir şekilde deneme yanılma yöntemi ile kendinize ait ve oynama zevkinize göre Gemilerinizi fitlemenize olanak sağlamaktadır.

EveMon ve EFT bu oyunun olmazsa olmazlarından biridir.Oyun içerisidne harcıyacağınız yüzlerce milyondan sizi kurtaran ve bir birleri arasında veri alış verişi yapa bilen bu proglramlardan EFT Programınuın detaylı kullanımını anlatmaya çalışacağım;1. Öncelikle aşagıdaki linkten en son sürüm olana EFT programını indiriyoruz ve pc ye kururlumunu basit bir şekilde yapıyoruz.

[dl.eve-files.com]

2. Kurulum biitikten sonra programı çalıştırıyoruz.Öncelik olaka oyun içindeki karakterlerimizi EFT Programına tanıtmak için API KEY denilen karakterimizin bir nevi kimlik numarasını bu programa kaydetmemiz gerekmektedir.Bu API kEY ı aşagıdaki adresten Eve Online nın orjinal sitesinden Hesap sayfanıza giriş yaparak ulaşa bilirsiniz.

[myeve.eve-online.com]

3. Api Keyınız aldıktan sonra kendimizi yeni bir karakter ekranı açmak için programımıza geri dönüyoruz ve Wiew menusunden kendimize bir karakter yaratıyoruz.
4. Açılan sayfadan bu adaıları takip ediyoruz.Resimdeki isimler yerinie siz istediğiniz ismi verebilirsiniz.5. Yeni açmış olduğumuz karakterimizi aşağıdaki resimde gösterilen açılan menüden seçimini yapıyoruz.6 .Karakterimiizi vermiş olduğumuz ismi seçtikten sonra Konun ilk basında anlattığımız API Keyi girmenin vakti geldi.Aşağıdaki Resimde gösterilen adımları takip ederek almış olduğunuz API key ile karakterinizi programa tanıtmış olacağız.7. Yazmış olduğunuz API Key in doğru olması durumunda aşagıdaki penecer açılacaktır ve sizden karakterinize bağlanmaznı isteyecektir8. Bu Adımları başarılı bir şekilde tamamladığınız anda Programı artık kullanmaya hazırsınız demektir.Bu Programda bulunan menuler yardımı ile karakterinizin neler yapabildiğini neleri kullanıp kullanamadığını görmüş olacaksınız.Direkt hesabınızda bulunan ve şimdiye kadar kasmış olduğunuz Skillerin neler yapabildiğine bu menuleri kullnarak bakabilirsiniz.Aşağıdaki resimde Gemi Browser örneği verilmiş.9. Açılmış olan Gemi Browserında seçmiş olduğunuz bir gemiyi acaba benim karakterim kullanbilirmi veya kullanırsa neler yapabilir ve neler yapamz kısmına gelmiş bulunuyoruz.Programın en can alıcı kısmı bundna sonra başlamaktadır.

Aşağıdaki resimde anlatılan sekilde Gemi seçimini yaptıktan sonra Gemi Fiting penceresinde bulunna resimde gösterildiği sekilde Karakterimizi seçiyoruz.Seçim yaptığınız anda gemi mödüllerinin ve gereksinimlerinin değiştiğini göreceksiniz.Artık Programın menulşerini kulşlanark seçmiş olduğunuz geminize istediğiniz mödülü söküp takarak size en uygun olan mödülü bulabilirsiniz.

Karakter seçim ekranının yanıdna yanan kırmız ıskı yeşil olduğu anda o gemiye takmış olduğunuz bütün itemleri kullana biliyorsunuz demektir.Eğerki bir mödül taktığınızda yeşil ışık tekrardan Kırmızıya döndüğü anda yapmanız gereken tek şey;Kırmızı yanan ışığın üsütüne gelerek o modülün hangi Skillerinin eksik olduğunu görmektir.Programın nasıl kullanıldığını daha detaylı öğrenmek istiyorsanız biraz kurcalamanız gerekmektedir.Zaten 3-5 Kullanımdan sonra Programın gerçek amacını sizde anlıyacaksınız,Kullanımı basit ve kolay olan bu Program sayesinde hava boş yere para saçmaktan ve gereksiz sekilde Mödül takarak geminizi boş yere işe yaramıyacak mödüllerden temizlemiş oluyorsunuz.

Paylaşmak adına ne varsa...
fly safe...
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum