[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / İnternet
|-- |-- |+ Imgur Mirror User Script...
Yazar RSS Konu: Imgur Mirror User Script {5830}
Syf: ««/ 11 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Jan 2018, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Diğer konuyu amacının dışına çıkartıp sahiplendiğim ve karman çorman bir hal aldığı için buradan devam edelim.

Malumunuz Imgur tamamen, Reddit ise image serverı olan i.redd.it bloklu ve internette paylaşılan imajların çok büyük kısmı bu iki sayfadan geliyor. Başta kişisel kullanım için kodladığım dandik scriptimi sonradan imgur.com? başlığı altında paylaşmaya başlamıştım.

Ne iş yapar?
* Imgur linklerini 0imgur üzerinden açar.
* Reddit medya linklerini duckduckgo'nun proxy adresinden görüntüler.
* Wikipedia linklerini wikipedia.kim üzerinden açar.
* Paticik için Youtube fullscreen seçeneği, mp4, gifv, webm linklerini direk oynatma gibi özellikler ekler.
* Google, Yandex ve Reddit sayfalarındaki linklerin tracking kodlarını kaldırır.

Nasıl Kurulur?
Öncelikle kullandığımız browser (tarayıcı) için desteklenen *monkey addonunu kurmanız gerekmektedir. Ben violentmonkey kullanıyorum bu yüzden en temiz sonuçları bununla almanız daha olası. En nihayetinde hepsi aynı amaca hizmet etmekte.

Chrome: Tampermonkey or Violentmonkey
Firefox: Greasemonkey, Tampermonkey, or Violentmonkey
Safari: Tampermonkey
Microsoft Edge: Tampermonkey
Opera: Tampermonkey or Violentmonkey

Addonu kurup aktif ettikten sonra bu link üzerinden imgur mirror user scriptini, install this script'e tıklayıp onaylayıp kuruyoruz.

Kurulum işlemi bu kadar. Buraya kadar bir hata almadıysanız script çalışıyor demektir. İlk kurulumda reddit image redirect varsayılan kapalı geliyor. Aktif etmek için :
Violentmonkey : gülen maymun iconuna tıklayıp script komutlarından (script commands) Imgur Mirror Configuration'a tıklayın.
Tampermonkey : Siyah içinde iki daire olan dörtgenimsi icona tıklayıp gelen menüden Imgur Mirror Configuration'a tıklayın.

Açılan pencerede 4 adet seçilebilir kutucuk (checkbox) olacak. Özelliğin başındaki kutucuk seçili halde iken aktif aksi takdirde kapalı olacak.

Bunların dışında hataları vs bu başlık altından paylaşın.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 22/01/2018 14:36 tarihinde CthuLhu tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 10 Jan 2018, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Babaanneye anlatır gibi anlattım okuyun canımı sıkmayın!
Öbdüm.

Alan Yetkilisi

ID § 11 Jan 2018, 09:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hadi biraz sticky kalsın. ellerine sağlık tekrardan

lel

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2018 09:52 tarihinde CthuLhu tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2018, 09:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bayadir kullaniyorum gayet temiz calisiyor thumbs up

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2018, 11:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tampermonkeyde reddit direct kısmı nerede göremiyorum ?

chrome'da [greasyfork.org] şu eklentiyi kurdum. imgurlarda sıkıntı yok.

açılmayan linkte şu :

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2018, 11:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tıklayınca açılmıyor ama mini image olarak gozuktu paticikte asd grinning smiley

karaktersiz
Üye
ID § 11 Jan 2018, 11:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben scripti kuramıyorum hata veriyor.
ha oldu taam.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2018 11:21 tarihinde Madcat tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 11 Jan 2018, 11:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Aiko
tıklayınca açılmıyor ama mini image olarak gozuktu paticikte asd grinning smiley

Babaanneye anlatır gibi anlattık yukarıda yazıyor da nasıl yapılacağı ama okuma alışkanlığımız yok......................

Reddit redirect kutucuğunu işaretle ve sonra imajın olduğu sayfayı yenile.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2018 11:32 tarihinde ad3m tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2018, 11:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 kere okudum aslında, görmemişim. şimdide save butonuna basamıyorum tik attıktan sonra.

karaktersiz
Üye
ID § 11 Jan 2018, 12:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlginç bir bug tickledikten sonra klavyeden tab ile save üstüne gelip enter ya da space tuşuna bas.

TW
ID § 11 Jan 2018, 12:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adem, reddit'de dashboard'da imgur'lar çalıyor artık fakat i.redd.it image'ları dropdown'da açılmıyor, error veriyor.

"loading of image htt p://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http s://i.redd.it/**** failed. Click to view directly" çıkıyor, tıklıyorsun post'un içinde görünüyor ama.

Muhtemelen duckduckgo proxy'sinden.

"Everybody's talking but no one says a word."

3 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2018 12:27 tarihinde LathspeLL tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2018, 12:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
save butonu hariç diğer iki buton çalışıyor.

karaktersiz
Üye
ID § 11 Jan 2018, 12:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
RES ile çalışmıyo sanırım

"Beni raidden kicklediler mi yoksa raiddeki 39 kişi birden mi çıktı?" - axedice
Üye
ID § 11 Jan 2018, 12:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@Aiko tamper problemi gibi duruyor istiyorsan violent kurup dene beni aşan bir hata o.

@Lath evet problem duckduckgo dan kaynaklı alternatif bir proxy bulana kadar yapılabilecek birşey yok malesef.

Üye
ID § 11 Jan 2018, 13:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

şu nasıl açılıyor mesela? zoomlanmıyor bende.
Syf: ««/ 11 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum