[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / İnternet
|-- |-- |+ En iyi Türkçe YouTube kanalları...
Yazar RSS Konu: En iyi Türkçe YouTube kanalları {2665}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 09:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
YouTuber denilen şey kanser gibi bir olay. Vine'dan göç eden kendini komik sanan tipler, "bakın karım var, şirketlerle de bağlantım var, şu kocaman koleksiyon kutusunu açarken karımı öpeyim de kıskanın" şeklinde sözde oyuncu kanalları, twitch üstünde canlı yayın yaparken "abicim 10 dolar da sen atıver"cilerin özet videoları, konuştuğu konudan zerre anlamayan ama 1 milyon abonesi var diye "geek" kesilen tipler...

Amerika'da da böyle, Türkiye'de de. Amerika YouTube'unun avantajı kaliteli ve orjinal içeriklere sahip kanallara da erişimi olmaları, biz kanserden başka bir şeyi göremiyoruz.

Arada çok kaliteli kanallar var tabii ki. Ama bunlar niyeyse 50bin abone gibi küçük rakamlarda kalıyorlar. Geçenlerde ünlü kanallar "YouTube'un dibi" diye bir kampanya başlatmış, ama bu listeleri hiç beğenmedim. Herkes kankasını koymaya çalışmış, bazıları da mıymıy anlatan ve sadece sosyal medya kasmış tiplerden ibaret.

Oyunlar ile ilgili YouTube kanalları paylaşmıştık
[forum.paticik.com]
bi de Türkçe kanalları listesi olsun dedim. Sanırım buna benzer bir topic açılmadı, açıldıysa da onunla birleştirebilinir.

Olmaz Öyle Saçma Şey:
[www.youtube.com]
İki kişiyle sohbet eden bir yönetmenin, film ve ilgili konular üzerine yarı eğlence yarı ders içeriğine sahip videolarından oluşuyor. İlker Canikligil'in konuştuğu konularda iyi bilgi ve deneyim sahibi olduğu belli, film sektörüne yabancıysanız bile verdiği set arkası bilgileri ilginç geliyor. Yabancı YouTube kanallarıyla kıyaslandığında bile farklı olduğunu söylemeliyim.

Barış Özcan:
[www.youtube.com]
Konuştuğu konuların birçoğu hakkında çok çok eksik bilgiye sahip olduğu belli olan birisi. Herhangi bir konu hakkında bilgi almak için Barış'ın kanalını takip etmenizi önermem. Ancak Adobe'da çalışmış ve burada edindiği tasarım anlayışıyla seyircinin ilgisini çekmeyi başaracak videolar oluşturmuş, eh bu sayede de şimdi 1 milyon aboneye ulaşacak kadar popüler hale gelmiş. Kanalı bu kadar yermiş olmama rağmen yazma gerekçem şu, farklı ve yaratıcı düşünmeyi teşvik ediyor, bahsettiği konuları oturup kendiniz araştırmaya başlarsanız, yeni dünyaların kapılarını aralamanıza yol açıyor. Çöplüğün ortasında böyle kanalların bile önemi olduğundan takip edilmesinde yarar var.

TeknoSeyir:
[www.youtube.com]
Hem derli toplu hem de düzgün içerikli teknoloji kanalı bulmak zor. 250bin abone gibi az sayıda kalmış olsa da, TeknoSeyir'in bu işi çok iyi yaptığını düşünüyorum. Cihazların teknik detaylarına fazla girmeden, pratikte kullanımlarına odaklı anlatımları var, ama konuştukları konularla ilgili yeterli donanıma sahip olduklarını hissettiriyorlar. Murat Gamsız, Levent Pekcan ve Hamdi Kellecioğlu'nun anlatımlarını beğeniyorum. Özellikle Levent abi benim gibi Commodorecu Amigacı birisi olduğundan, bu kanal sayesinde onu çok sevdim.

iPhonedo Türkiye:
[www.youtube.com]
Amerika'da yaşan bir Türk'ün hazırladığı, orjinal iPhonedo kanalının Türkiye'ye yönelik alt kanalı. İki kanalı da takip etmekte yarar var. İlk açtığınızda çok itici gelebilir, ama espri tarzına çabuk alışıyorsunuz, ve bence ortalıkta "Teknoloji Kanalıyım" diye dolaşan kişilere kıyasla çok daha iyi ve detaylı incelemeler yapıyor. Ayrıca müziklerini de çok sevdim, bazı şarkılarını Spotify'da bulabiliyorsunuz.

Feza Gezginleri:
[www.youtube.com]
Çok fazla bahsetmeyeceğim bundan, çok taze olmasa da yeni yeni açılmaya başlayan bir kanal. Tasarım olarak güzel gidiyorlar, Star Wars hayranlarının hoşuna gidebilecek içerikler yapıyorlar. Gelecekte güzel yerlere gelebileceklerini düşünüyorum, takip etmekte yarar var.

Ünsal Ünlü:
[www.youtube.com]
Gündemdeki olayları yorumlayan bir gazeteci. Canlı yayınları var ve onları YouTube üstünde paylaşıyor. 2002'den beridir AK-Liberal medya arasında sıkıştığımız bir Türkiye'de, HaberTürk ve CNN Türk gibi kanallardaki sözde tarafsız tipleri izlemekten de keyif almıyorsanız, siyasi olarak takip edilebilecek tek tük kişilerden biri.

Bunlar benim takip ettiğim / etmekten hoşlandığım kanallar. Genelde Tom Scott, Jim Sterling, NerdSync, HardwareCanucks, LGR gibi yabancı kanallarla vakit geçirdiğim için, Türk kanallarına da pek vakit ayırmıyorum haliyle.

Hoşunuza giden kanallar varsa atın siz de ortaya
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 12:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tanımayıp etmediğim keko keko tiplerin geniş geniş boş konuşmasını izleyecek zamanım olmadıgımdan bu yutubur mevzusu bana hiç cekci gelmedi

herhangi bir konuda bilgi edinmek istediğimde en kötü reddit'e ilgili bölümde bi konu acıyorum 5 dakkada 5 geliyo en mantıklı ve dogru cvp ne bilim


lets play de cok sacma geliyo o yuzden
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 12:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yutup olayına ben çok sardım. özellikle playback speed'i 1.5 yada 2 ye alıp bazen iyi bilgi depoluyorum.
türk kanallarda
teknoseyir,
barış özcan,
iphonedo benim de radarımda

😎
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 12:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Multiplayer'dan tanıdığım Murat Sönmez kanalında Youtube'un Dibi diye bi hareket başlattı. Aptal salak tipleri ünlü etmek yerine tam aradığınız kafada fakat çok az abonesi olduğu için ön plana çıkmamış kanalları tanıtıyolar. Buradan kafanıza yatan bi sürü kanal bulabilirsiniz;


Üye
medal 1k
ID § 15 Dec 2017, 12:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Enes batur tabii ki, altın kebelek ödülünü bile. tongue sticking out smiley

♠ Ace Of Spades ♠
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 12:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu enes denen adamın videoları nasıl böyle izleniyor
konuşması peltek adamın ve iq kesin sıkıntılı çözemedim.. ödülü aldıktan sonra bi 3 video izleyim dedim de yapamadım yani

kaynak: ntvspor
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 12:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
editi guzel yapiyor editi, it's all about editing.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 13:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
zipzip
Multiplayer'dan tanıdığım Murat Sönmez kanalında Youtube'un Dibi diye bi hareket başlattı. Aptal salak tipleri ünlü etmek yerine tam aradığınız kafada fakat çok az abonesi olduğu için ön plana çıkmamış kanalları tanıtıyolar. Buradan kafanıza yatan bi sürü kanal bulabilirsiniz;


zipzip zaten yukarıda bahsettim bu yazdığın şeyden.
dediğim gibi bu youtube'un dibi listeleri de yetersiz geldi bana.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 13:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Harbiden yazmışsın, yazıklar olsun bana okumadan dalmışım. Sadece Konsol Üssü değil çoğu kanal icebucket challenge gibi birbirini önererek çekti videoyu.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 13:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
teknoseyir : ürün inceleme-haftalık programları teknoloji oyun haberleri, teknoloji-bilim gündemide var.

geekyapar : dizi-film-çizgiroman inceleme +geyik.

bobinkafa : dizi-film-çizgiroman inceleme.

Refika'nın Mutfağı : yımah.

Konsol üssü : haftalık oyun gündemi şeysi.

PopülerBilimTv : herifin sesi sizi rahatsız etmez alışabilirseniz uyumaya yardımcı olan, uzay-bilim şeysi, ninni niyetine.

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 16:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
zipzip
çoğu kanal icebucket challenge gibi birbirini önererek çekti videoyu.

aynen böyle hissettim ben de grinning smiley
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Dec 2017, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi forumda herkesin youtube vidyosu ingilizcesini anlayabileceğini düşünüyorum. belki daha çok ram yer beyinden ama anlar yani. (acg çok hızlı konuşuyor mesela bazen tongue sticking out smiley) anlamıyorsa ve başka yabancı dil(ler) bilerek sadece ingilizce bilen bizleri tokatlamıyorsa, acilen, koşarak ingilizce öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.

hal böyleyken ingilizce içeriklerde bulunmayan (sanmıyorum olduğunu ama) sadece türkçe kanallarda olan bilgi, inceleme, unboxing, zıbı vidyolarını hariç tutarsak gerek yok bence türkçe içerik kovalamaya. verdiği bilgi aynı olsa bile prodüksiyon daha kaliteli oluyor gavuristanda. tech/gaming falan kanalları için durum bu bence. bi de tr kanalları nedense hep 1-2 gün geriden geliyor gibi. çok ilgilendiğim bir konuysa vidyo çıktığı gün izliyorum çoğu zaman, yankısı gibi oluyor. bi de format hep bi 2000 senesi best tv vj'i tier benim (çok sınırlı sayıda) gördüklerimde. dandikliği gözardı edebilmem için başka kaynak olmaması veya benim o kaynağı anlamamam lazım.

"az dandik olsa da lokal olsun abi" denebilecek aklıma bir tek yemek tarifi kanalları geliyor. ona da ilgim yok. bir de tarih/politika dicem de o zaten apayrı bi konu.

"ha taam abi gerek yokmuş türklerin yutup yapmasına" demişim gibi oldu da, önce prodüksiyon abi. bilgi zaten sonsuz internet çağında bulunabiliyor bi şekilde. dolayısıyla seyirciyi cringe'lemeden ve baymadan aktarabilmen lazım. "bilader yapa yapa & eleştirile eleştirile olacak o işler. delirtme beni" derseniz de haklısınız tabi smiling smiley

thanks, i hate it!

2 defa güncellendi. Son güncelleme 15/12/2017 17:43 tarihinde Cokomantis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 19:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
su 3-5'er dakikalik hayat hikayeleri/tecrubeleri anlatan bi kanal vardi, onu bi ara tumden izlemistim, son zamanlarda o kadar cok kanala sub olmusum ki, hala hayattami onu bile bilmiyorum.
Üye
medal 1k
ID § 15 Dec 2017, 19:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ülkeleri gezen tiplere bakıyorum ben ara sıra. değişik bir yer görürsem.

♠ Ace Of Spades ♠
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Dec 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
reyou
su 3-5'er dakikalik hayat hikayeleri/tecrubeleri anlatan bi kanal vardi, onu bi ara tumden izlemistim, son zamanlarda o kadar cok kanala sub olmusum ki, hala hayattami onu bile bilmiyorum.

bumu

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum