[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / İnternet
|-- |-- |+ Ttnet'in fiberde telefon kablosu kullanması...
Yazar RSS Konu: Ttnet'in fiberde telefon kablosu kullanması {1478}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 19 Jan 2017, 18:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
so?

yok be 6 ay kadar türktelekomda kurumsal satış danışmanlığı yaptım, dandik yani öyle :p
Yörünge Disi
ID § 19 Jan 2017, 18:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dreagloth
so ya mı girdin sen hayırdır

Yokki elimizden tutacak güzel, sevimli bir insan :<
Üye
ID § 20 Jan 2017, 17:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim apartmanda hem Turkcell hem Türk Telekom'un fiber kutusu var. Benim dairenin içine gelen fiber kablonun Turkcell Superonline kutusuna giden ucunu oradan çıkarıp Türk Telekom kutusunda şu anki Türk Telekom telefon kablosu bağlantımın olduğu yere bağlayamaz mıyım? Bana teknik olarak mümkün gibi geliyor, ama yanılıyor da olabilirim tabi. Yanıt hayır ise, Türk Telekom'un kuruluma gelen elemanları eve fiber kablosu istiyorsam kendilerinin yapamayacağını, kendim kablo çektirmem gerektiğini söylediler. Bu kablo çektirme işlemini kime yaptırabilirim ? Ayrıca bir soru daha; Fiber kutusundan modeme giden telefon kablosunun 300 metreyi geçmedikçe hız kaybı yaşatmayacağı bilgisiyle karşılaştım. Bu durumda fiber kablo çektirmem gereksiz mi olur ?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2017, 17:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Apartman içi fiber kabloya kesinlikle gerek yok, tabi 100 mega üstü hız istemiyorsan. Bizdeki DSL teknolojilerinde 500 metra bakır mesafesinden sonra ciddi kayıplar yaşanmaya başlıyor. Hali ile bina içi 50-100 metre Cat6 çektirsen 100 mbit dahi çatır çatır alırsın. Daha fazlasını da alırsın da kutuya gelen uplinkten ötürü her yerde vermiyorlar.

Fiber çektirmekle uğraşma boşuna yani.

İlk soruna gelirsek de tamamen bağlı olan kutunun ne kutusu olduğuna göre değişir (DSLAM, GPON, AE) mevcuttaki kablonun diğer kutuya olup olmayacağını. Ama uygun olsa dahi bunu yaptırmayabilirler. Sonuçta o kabloyu SO çekiyor.
Üye
ID § 23 Jan 2017, 03:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Teşekkürler.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 23 Jan 2017, 07:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ucanadam
Alinti
Lectre
ttnet turkcellin alt yapısını kullanamaz, o kablonun ttnet altyapısına bağlantısıda yok zaten, bölgende ttnet fiber olsa bağlarlardı, yoksa zaten adsl ya da hiper kullanacaksın.


no.

Ben Turkcell Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor diye biliyordum. Bölgemde fiber var, fibere abone oldum zaten apartmanda fiber kutusu var ama eve fiber kablo çekmiyorlar. Turkcell taahüdüm yoktu bu arada.

şuraya genel bilgilendirme yapayım:

Lectre'nin dediği gibi Türk Telekom, Turkcell altyapısı kullanmaz. Turkcell de fiber de Türk Telekom altyapısı kullanmaz. Fiber olmayan yerlerde bakır hat olarak Türk Telekom'unkini kullanıyor.

Türk Telekom fiber hat yoksa normal internet hattı bağlamışlardır. Evinin oradaki santrali fibere uyumlu hale getirmişlerse hiper internet hızı alırsın.

Apartmanda türk telekom fiber kutusu olduğuna eminsen, fiber için başvuru yap bir daha. Olmazsa özelden yardımcı olmaya çalışırım.

sahiciaraba.com // twitter.com/sahiciaraba
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum