[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / İnternet
|-- |-- |+ Yeni bina ve internet altyapı sorunsalı...
Yazar RSS Konu: Yeni bina ve internet altyapı sorunsalı {2080}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 01 Dec 2016, 11:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam gençler simdi ben gecen hafta yeni bir eve tasindim sifir bina, zeki (!) müteahhit insaat sirasinda altyapi başvurusu yapmamis.

Bugun dilekce verdi babam su su adreste hizmet alamıyoruz alt yapı yok diye gayrettepe genel müdürlüğe.

Onlar 4-5 ayi bulabilir demis wtf ??

Simdi 4-5 ay gecmez dogal olarak. Masaustu pc kullanıyorum soyle uygun winn falan filan bisey var mi yuksek kotali ? Nasil oluyor o olaylar.

Ya da sureci hizlandirmak mumkun müdür

Help me plsssss
Üye
medal 1k
ID § 01 Dec 2016, 11:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben de geçtiğimiz mayıs ayında sıfır binaya taşındım. İlk taşınan bendim ve aynen binada alt yapı falan hiçbişey yoktu. Telekomla görüştüğümde sana dediklerinin aynısını dediler. 5-6 ayı bulabilir vs. Sonra binanın yakınlarında turksat kutusu gördüm. Aradım konuştum. 1 hafta içinde geldiler kutu koydular binaya, internet vs halloldu. Bi ara onlarla konuş eğer sokakta varsa.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Dec 2016, 11:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
VINN bildiğin 4.5G değil mi abi, tak telefonu PC'ye takıl
Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gecmis olsun abi

Turkiye gercegidir paranla razil olmak ama bu bambaskaymis.

Iskan var mi bari ona bakin

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Iskan 1-2 ay içinde cikcakmis
Dogal gaz ustume aldim su faturası falan ayri geliyor. Elektrik ortak gelcekmis 1-2 ay
Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Iskansiz dask da yapilmiyo sanirim.

Dask olmadan elektrik baglamiyo olmalari lazim falan

Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Santiye elektrigi cekiliyse bi tane ups al abi.

O bilgisayar gg olabilir asagida regulator falan yoksa

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Dec 2016, 11:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
haa yeri gelmişken sorayım bizde iskan henüz çıkmadı o yüzden elektrik ortak ve şantiye elektriği. psu hx1050 şu.

[www.amazon.com]

apartmanda asansörler çalışınca, bi buzzing sesi geliyor kasadan. sebebi bu o zaman? ama regülatör vardır herhalde aşağıda, 2 aydır böyle kullanıyorum. bir ups alayım mı hemen?

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/12/2016 11:53 tarihinde Xenus tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bana sorarsan duzgun elektrikle bile ups sart da, santiye elektriginde 2x sart.

Kimine gore hicbir fark yok santiye elektrigiyle sebeke baglantisi arasinda, kimi buzdolabi bile bozuluyo diyor.

Üye
ID § 01 Dec 2016, 11:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cidden 4-5 ayi bulur mu yani bu internet olayı sad smiley
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 01 Dec 2016, 12:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bizim arkadaşın babası apartman yaptırdı adam komple. eski apartmanı yıkıp yerine yenisini yaptılar aile apartmanı. yıkılmadan önce binada bulunan interneti bina yapıldıktan sonra geri vermedi ttnet. port yok dediler. eskisini veremeyiz başka yere atanmış mı bişey dediler. santralle araları 500m falan. port yok. welcome to turkey

hayat aslında sıkıcı değil, paran yok şevket.
Üye
ID § 01 Dec 2016, 12:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bağlanana kadar idare edecek internet şart diyorsan wifi ile dağıtan yerel firmalara bak,
hemen hepsi mahalle bilgisayarcısı aile şirketi kafasında, pingler fırlayıp durur oyun oynayamazsın ama normal surfing + torrent için yeterli geldi bana kullandığım 4 ay süresinde.

edit: hiç altyapı ihtiyacı olmaması + ucuz olması da güzel yanları işte

şehir yazmamışsın ama şurda var liste
[forum.donanimhaber.com]

2 defa güncellendi. Son güncelleme 01/12/2016 12:52 tarihinde Caladorn tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 01 Dec 2016, 12:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/12/2016 12:52 tarihinde Caladorn tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 01 Dec 2016, 12:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Guzel duruyor İstanbul'da euronet diye bi firma varmis.

Guvenilir mi nasil olayi

Wifi ustunden nasil veriyor ?
Üye
ID § 01 Dec 2016, 13:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Herhangibi bir standart bekleme tabi. Misal bu yaz aydin'da 4 mbit'e 20 lira ödedim aylık. Akk yok. Çatıya yada ev yüksekse balkona bir alıcı takıyorlar. 100-150 gibi bir kapora veriyorsun buna belli bir süre kullanırsan yarısını falan geri alıyorsun sözleşmede yazar. Bunu kendi ana cihazlarının oldugu yere ceviriyorlar oldu bitti. Btk lisansları var ama firmadan firmaya kalite
çok değişir.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum