[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / İnternet
|-- |-- |+ LastPass veya 1Password (veya daha niceleri?)...
Yazar RSS Konu: LastPass veya 1Password (veya daha niceleri?) {3523}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Sep 2014, 00:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anket
Sadece kayıtlı kullanıcılar oylayabilirler.
Toplam 45 oy var.
LastPass33

73%
1Password5

11%
Diğer...7

16%

Belli bir süredir LastPass kullanıyorum. Çok memnunum açıkçası. Artık heryer hack'leniyor, takibi zor oluyor şifrelerin, o yüzden iyice bütün sistemi bu iki hizmetten birine aktarmayı planlıyorum.

Premium'a geçmedim. Bir yandan 1Password'de güçleniyor. İki hizmetin de kullanıcı oranı arttı.

iOS 8.0 ile birlikte mobil üzerinden de password'lara ulaşım hızlanıyor. Safari'de LastPass ile sitelere parmak izi ile login olabiliyorum hızlıca artık.

Bilgisayarda Chrome'a extesion olarak yükledim ikisinide. LastPass daha kullanışlı gibi geldi bana. Daha derin bir entegrasyona sahip. Ama 1Password daha profesyonel hazırlanmış, daha düzenli gibi sanki.

Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Ayrıca /summon GERGE

"Everybody's talking but no one says a word."
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Sep 2014, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dashlane var ayrıca.

Lastpass kullanıyorum.

31.08.2014
Üye
ID § 18 Sep 2014, 01:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
GERGE başlığı diye girdim summonlanmış GERGE gördüm
Üye
medal 1k
ID § 18 Sep 2014, 02:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim bu tarz sistemlere yonelik tek cekincem; hesabi kaptirinca butun bilgileerinizin toplu br yerde olmasi. Adamlarin isi password oldugundan dolayi , hackerlar icin ise cekici bir hedef. Boyle bir programi kullandirdiginiz da hayati kaptirmamamk icin ne gibi onlemler var? Siz sadece onemsiz sifreler icin mi kullaniyorsunuz?
TW
ID § 18 Sep 2014, 02:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Valla ben her şifreyi, her bilgiyi gireceğim. Karar verirken aslında bu da önemli bir ayrıntı oluyor. Hangisi daha güvenilir bilemiyorum.

"Everybody's talking but no one says a word."
Yörünge Disi
ID § 18 Sep 2014, 03:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben kaada yazıyom, buruş kırış oldu gözüm gibi bakıyom

.
Üye
ID § 18 Sep 2014, 03:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2 yıldır lastpass premiumdayım çok memnunum. two step verification gelse bir de...

ukte pampa ukte
Yörünge Disi
ID § 18 Sep 2014, 03:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
beyin bedava
TW
ID § 18 Sep 2014, 07:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Lastpass kullanıyorum, two-step verification da var ayarların arasında.

Mobilde en iyi çalışan Lastpass bence. iOS ile bookmarklet kullanıyordum ama tam entegrasyon çıktı tam da dün gelen güncelleme ile, Safari'nin parçası gibi çalışıyor artık.

Güvenlik yeterince iyi bence Lastpass ile ama güvenmiyorsanı 1Password ya da KeePass kullanıp şifreleri USB'de taşıyobilirsiniz ama daha güvensiz bence kaybolmalara karşı. Sizin master password ve cep telefonu olmadan (ek güvenlik sistemleri de USB bellekler gibi) Lasspass datası açılamıyor.

Magic: The Gathering Online = GERGE

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/09/2014 07:13 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 18 Sep 2014, 12:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
uzun zamandır 1password kullanıyorum bende oldukça memnunum.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
medal 1k
ID § 18 Sep 2014, 18:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fiyatida fena degil aylik $1 dolara geliyor. Fakat dedigim gibi tirsiyorum acikcasi butun hesaplarimi tek sepette toplamaya, ama banka ve ana e-mail disinda ivir zivir hesaplar icin kullanilabilir sanirim.
Yörünge Disi
ID § 18 Sep 2014, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
la bi de para mı verecem ohhooooo, vpnsi para osu para busu para

.
Üye
medal 1k
ID § 18 Sep 2014, 18:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Freemium versiyonuda var sanirim ikisinde, fakat sinirsiz cihazda kullanmak ve ekstra guvenlik onlemleri icin premium yapmak gerekiyor.

Ayrica butun sifre ve hesap bilgilerimi girdigim yerin sadece beles opsiyonu olsa, ben daha cok killanirdim. smiling smiley

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/09/2014 18:15 tarihinde CoolRider tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 19 Sep 2014, 01:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu konuyu ben de merak etmiştim, şuna denk gelmiştim bakarken: [lifehacker.com]

belki biraz daha aydınlatır kafasında "lan ya buna girerlerse" sorusu olanları. comment'leri de okumayı ihmal etmeyin.

In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates?
Üye
medal 1k
ID § 19 Sep 2014, 03:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Birde Dashlane'ni onerdiler.
Lifehacker makalesi guzel, az cok ikna etti beni. Simdi hangisini kullansam diye dusunuyorum.
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum