[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / World Of WarCraft
|-- |-- |+ Gsync ve G502...
Yazar RSS Konu: Gsync ve G502 {2183}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Oct 2016, 12:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
goldbären
60hz monitör al kartın güçlü olsun, 60 fps sabit al, ahmet sync falan da gerekmez.

sen mezarcı bi abiye benziyosun o yüzden böyle önerdim. bugüne kadar da hep 60 oynuyorduk ne olacak diyip devam edebilirsin biraz daha standartlaşıp ucuzlayana kadar.

yani biraz mezarcı sayılabilirim çünkü en son ne zaman 120-144 hz'nin etki edeceği competitive oyun oynadım hatırlamıyorum bile.

benim için aslında film izlemek ve filmlerde gerçek siyahları ve doğru renkleri görmek daha önemli. karanlık sahnelerde gri renk görmekten çok bunaldım...
ama bu yüzden gidip VA veya AMVA alıp sonra BF1 alasım gelirse veya singleplayer herhangi bir FPS veya Witcher'da falan deli gibi ghostingle karşılaşırsam da sinirlenirim.

napacağımı bilmiyorum ya bi yol gösterin sad smiley
Üye
ID § 19 Oct 2016, 12:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
120-144 = sadece competitive için hiç değil bence. csgo refleks süremi arrtıracak diye alan gopniklerden (silfatoş vb) olmaya gerek yok. aksine en basit oyunlarda, oyunu geçtim forumu scroll ederken bile o akıcılık falan bildiğin göz yorulmasını azaltıyor. daha uzun süre daha çok keyif alıyorum. tabi 100+ fps almak lazım. e 100 fps alıyorken siksync vs olmadan da göreceğin yırtılma daha seyrek oluyor haliyle. takılmayabilirsin ona sistem güçlüyse.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/10/2016 12:20 tarihinde goldbären tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Oct 2016, 12:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
27" 1440p IPS al işte 144Hz Freesync'li. Onların fiyatı daha düşük oluyor G-sync'lilere göre.
G-sync mecburiyet diil yani, saçma sapan yüksek ücret alyıorlar.
Kapat V-sync'i takıl, zaten sadece 144 fps'nin üzerinde aldığında senkronizasyon gerekiyor, 70-80 fps'nin altına düşmüyorsan gözünü rahatsız etmez. İleride geçersen AMD karta da kullanırsın Freesync, geçmezsen kullanmazsın.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Oct 2016, 12:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
60 Hz monitör önündeki bilgisayara wireless'la bağlanmak gibi bişi
Üye
ID § 19 Oct 2016, 12:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu adam biliyor smiling smiley

Scalanova#2827

Kifflom!
Üye
ID § 19 Oct 2016, 13:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Bright
27" 1440p IPS al işte 144Hz Freesync'li. Onların fiyatı daha düşük oluyor G-sync'lilere göre.
G-sync mecburiyet diil yani, saçma sapan yüksek ücret alyıorlar.
Kapat V-sync'i takıl, zaten sadece 144 fps'nin üzerinde aldığında senkronizasyon gerekiyor, 70-80 fps'nin altına düşmüyorsan gözünü rahatsız etmez. İleride geçersen AMD karta da kullanırsın Freesync, geçmezsen kullanmazsın.

IPS de iyi güzel hoş da contrast ratio'su 1000-1200 falan civarında seyrediyor, VA'lar direk 2000'lerden başlıyor. TN'ler de 800-900 bandında genelde. TN ile IPS arasında müthiş bir renk farkı olmayabilir gibi bu rakamlara göre.

bu arada araştırırken bişi buldum lan.... VA panel gaming monitör çıkarmış Acer !! allaaaaaah
[www.tftcentral.co.uk]

tek sıkıntısı 27' 1080p olması, ki aslında o da çok büyük bir sıkıntı değil.

tr'de yok şu anda monitör sad smiley gerçi olsa da 3500 tl falan olur godumun ülkesinde grinning smiley
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Oct 2016, 13:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
27", 1080p, lag değerleri falan hoş da niye curved :/
Üye
ID § 19 Oct 2016, 13:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1080p 27 inche kucuk kalabilir birde.

Scalanova#2827

Kifflom!
Üye
ID § 19 Oct 2016, 13:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de öyle düşünüyordum hiç kalmadı. aksine 24 1080'den 27 1080'e geçip rahatladım. (35 uw ama 27 dengi yükseklik) oturma mesafene ve detay arayışına göre dğeişir.
Üye
ID § 19 Oct 2016, 13:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sabonis
VA panel gaming monitör çıkarmış Acer !! allaaaaaah
[www.tftcentral.co.uk]

en az 5 tane va panel monitör var la farklı markalarda da.
Üye
medal 1k
ID § 19 Oct 2016, 14:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ips&tn kavgası çıkmış, bir allahın kulu da gelip multi monitör setup master race, single monitör peasants dememiş.

Yazıklar olsun hepinize.

insane yet?
TW
ID § 20 Oct 2016, 14:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gsync kullananlar biraz kırık oluyomuş diye duymuştum ama dedikodudur heralde

y
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum