[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / World Of WarCraft
|-- |-- |+ Gsync ve G502...
Yazar RSS Konu: Gsync ve G502 {2082}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 18 Oct 2016, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
forumda baya 502 kullanan var ve baya gsync monitor alan oldu. benim monitor bugün geldi, 2k-144hz dell'in s2716dg. her şey uberalles. akıyorum, gamingasmlar yaşıyorum falan wow'a girince bir gariplik fark ettim. micro stutter hissediliyor ama böyle neden anlayamıyorsun. fps 100+ olmasına rağmen garip garip anlık oluyor. çok enteresan bir şekilde bu olay g502 mouse'a özel bir durummuş. ben araştırdım, uğraştım siz uğraşmayın.

mouse ayarlarından polling'i 125 e düşürünce düzeliyor. 250'de geri başlıyor. 500'de anasının gözü gibi hissediliyor.

konuyla ilgili : [www.reddit.com]

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/10/2016 18:15 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Oct 2016, 18:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şair burada "monitörüm var benimmm" demiş
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Oct 2016, 18:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hayırlı olsun.

Üye
medal 1k
ID § 18 Oct 2016, 18:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Belki denemişsindir ama oyun içinde input mouse gibi bir ayar vardı. Wow un fare ayarı değil de, logitech yazılımını esas alıyordu.

Easy game, easy life.
Üye
medal 1k
ID § 18 Oct 2016, 20:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
samaella
şair burada "monitörüm var benimmm" demiş
bıngıldak iyi çocuktur yapmaz öyle.

wow harici oyunlarda da oluyor mu? g502 bende de var (da gsync yok) merak ettim.

insane yet?
Üye
ID § 18 Oct 2016, 20:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arada demis hafiften.

Scalanova#2827

Kifflom!
Yörünge Disi
ID § 18 Oct 2016, 20:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yine akşam akşam gereksizliğin sınırlarını zorlamışsınız. yeni monitor aldığında wowda götüm gibi deneyim alıp da çözümü için fellik fellik kaynak okurken, mouse'a gelene kadar saatlerini harcadığın zaman şairin paylaştığı şeyin değerini anlarsın.

wowdan başka oyunda olmuyor okuduğum kadarıyla.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Oct 2016, 20:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iste tn panel olmasa ips ve gsync olan monitorler asiri pahali. yoksa genel olarak iyi monitor.

bi de ne kadara aldin?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/10/2016 20:56 tarihinde Seru tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 18 Oct 2016, 20:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Seru
iste tn panel olmasa ips ve gsync olan monitorler asiri pahali. yoksa genel olarak iyi monitor.

bi de ne kadara aldin?

kapı gibi renkler ve özellikle de siyah görmek için VA lazım aslında da, o da baya ghosting yapıyor diyorlar genel olarak. IPS en azından TN'den daha iyi renk sunuyor ve tepki süresi de daha iyi. O yüzden zaten IPS gsync kazık sokuyor
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Oct 2016, 20:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tnnin tepki suresi daha iyi ama renk konusunda tartisma bile olamaz.

zaten tepki suresi iyi olmasa neredeyse tum gaming monitorler nasil tn panel kullansin.
Üye
ID § 18 Oct 2016, 21:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla gsync ile tn ve ips denedim tn e bir daha donmem. deli etmisti beni. renk ton farklilasmasi delirtmisti beni oturdugum sekil yuzunden ya da hareket ettikce.

ips+gsync 10 numara..

Scalanova#2827

Kifflom!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/10/2016 21:03 tarihinde Kanuni tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 18 Oct 2016, 21:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şu özellikleri barındıran bi monitor arıyorum mesela;

1080p, 144hz, 1-4ms, 24-27", IPS, G-sync

var mı? Baya bi aradım yok galiba.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Oct 2016, 23:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yoktur. 27", 144Hz IPS'leri hep 1440p iteklediler ekran kartı satmak için.
Üye
ID § 18 Oct 2016, 23:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
24 de yazmış ama 24 1080p gsync IPS de pek yok galiba ortalıkta, biraz bakındım da hep freesync var sanki bu özelliklerde.

saf amd ekran kartı alırım diye düşünüp monitörde freesync'e mi kaymak daha iyi acaba ya. ekran kartlarında genelde Nvidia ezse de, AMD illa ki ayak uydurup fiyatlarını aşağı çekmek zorunda kalıyor, gidip 970'ler 350 dolarken, AMD muadilini 500 dolara satmıyor sonuçta.

valla bana daha mantıklı gelmeye başladı
TW
ID § 18 Oct 2016, 23:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
144hz monitörde 500hz-1000hz mouse polling farkı bile baya hissediliyor 60hz'de hissetmek imkansızken. 125hz polling ile kullanmak işkence ötesi olur 60hz monitörde bile 250hz altı zaten işkence. Çok saçma bi problemmiş, diğer mouselarda da oluyor mu acaba

ಥ_ಥ Сука Блять ಥ_ಥ

2 defa güncellendi. Son güncelleme 18/10/2016 23:50 tarihinde Silphatos tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum