[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / World Of WarCraft
|-- |-- |+ Catastrophe Guild Başlığı...
Yazar RSS Konu: Catastrophe Guild Başlığı {49254}
Syf: ««/ 32 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 08 Aug 2015, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eski konu çok dağıldı ve gereksiz tartışma döndüğü için, temiz bir konu ile devam etmek gerekir diye düşündüm.

Karandin'in bana gönderdiği mesajı aşağıda paylaşıyorum.

Alinti
Karandin

Selamlar,

Paticik forumuna atacağım ilk mesajın bu olduğundan dolayı, direk konuya girmeden önce kendimin sizi ilgilendiren kısmından biraz bahsetmem gerekiyor. World Of Warcraft ı Eu open betadan beri oynayan ve Catas guildinde ( Gerçi o zaman ismi GON du ) betanın ilk gününden bu yana bulunan bir Catas üyesiyim.
Catastrophe'un 1.5 yıl officerlıgını yaptım yaklaşık 8.5 yıldırda guild master ve raid liderliğini yapmaktayım.

Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve formatın net olarak farkındayım. Balonlu insanları pek sevmiyorsunuz o yüzden yazıyı elimden geldiğince kısa tutacağımı bilmenizi istiyorum. Normalde asla gelip paticik e veya başka foruma yazı yazmazdım ama işler iyice çirkinleşmeye başlamış ve buna bir dur demek gerekiyor. Burda kişisel hiçbirsey yazmıyacağım sadece birinci ağızdan son content olan olaylardan biraz bahsetmek istiyorum.

Aslında HFC contentine baya güzel hazırlandık diyebilirim. Contentten bir önceki hafta, 4 tane 30m heroic yapacak kadroyu
kurduk. Contentin ilk haftasına 4 tane 30m heroic ve 1 tane 30m normal mod raidleriyle başladık. İlk hafta gearlanma açısından baya verimli geçti diyebilirim. Mythiclerin ilk haftasına hızlı bir giriş yaparak contentin 5. bossu Kilrogg Deadeye da 19. sıraya kadar indik. Daha sonra Gorefiend le karşılaşınca sıkıntılarda başlamış oldu. Tamamıyle skill check ve koordinasyon isteyen bu bossda baya uzun bir zaman oyalandık. Bossa geçmeden önce heroiclerde full gearladığımız oyunun ilk haftası bizden 714 item level alan warlockumuz oyunu bıraktı. Daha sonra 100 try civarı bossu denedikden sonra tanklarımızdan birini kaybettik. Bossda spiritleri çıkarma görevi yapan
Hunterımız özel hayatındaki sorunlar nedeniyle oyunu bıraktı. Bu bossda kısacası 390 civarı bir wipe yedik ve daha erken
kesmemiz cidden mümkün değildi. Hani hakikaten çok zor bir boss yapmışlar ilk hafta için skill check olsada sonraki
haftalarda işler item leveller yükseldikce kolaylaşıyor tabi 390 wipe dan sonra ikinci hafta bossa tek atmamız baya ilginç oldu. Bossu rank 38 39 gibi kestik yanılmıyorsam. 20 sıraya yakın bir sıra kaybetttik. Sonraki bosslarda sırasıyla 2. warlock umuzu, 2 hunterımızı ve roguemuzu kaybettik. Sorun degil diyerek devam ettik ve Tyrant i rank 44 olarak kesmeyi başardık. Contentin 24 haziranda başladığını düsünürsek son boss olan tyranti 28 temmuzda kestik. Hali hazırda 5 hafta progress yaptığımızdan ve son iki bossun cidden zor olmasından dolayı ( Ki Method ve Paragondaki çoğu kişi Archimonde için gelmiş geçmiş en zor boss diyor. Envy dağıldı midwinter 25 gündür bossu deniyor. ) en az 1.5 ay daha progress yapmamız gerekiyordu. 1.5 ay daha progress yapıp bossu kessek bile rank 40 50 arasında biryerde bitireceğimiz bariz sekilde ortadaydı. Yani toplamda 2.5 ay raid yapıp bu seviyede contenti bitireceğimize tatile gitmeyi insanlara eziyet olacak son 1.5 ayı atlamayı tercih ettik. Ortada kiminlerine göre başarısızlık vardır ve bir bölümüde zaten doğrudur. Ama cidden yaz sıcağında kimse 2.5 ay raid yapmak istemiyor buna bende dahil.

Olay kısaca bundan ibaret hiçbir bahanemiz yoktur. Ortada olan şey net sekilde bellidir. İnsanlar sonuca bakar ve Catastrophe
bu contenti tamamlayamamıştır. ( Bizim tercihimiz olsada bu başta benim olmak üzere kimsenin sığınacagı bir bahane değildir.) çok uzun yazdığımın farkındayım kusura bakmayın ama 1.5 ayın malesef daha kısası olmuyor. Yaklaşık bir ay güzel bir tatil yaptıktan sonra eylül ilk haftası gibi tekrar ve bu sefer değişik bir kadroyla raidlere başlamak istiyoruz. Belki araya diablo girerse zaman uzayabilir veya kısalabilir tam bilmiyorum bildiğim birşey varsa oda Catastrophe un raidlere devam edeceğidir. Gidene, bize burdan veya başka forumlardan laf söyleyene, arkamızdan konuşana burdan veya başka yerden diyecek bir lafımız yok. Zaten farkettiyseniz kimsenin nickini ismini yazmadım.

Bu arada Eylül'ün ilk veya ikinci haftası gibi tekrar raidlere döneceğimizden, guilde başvuru yapacak arkadaşların buna dikkat etmesini rica ediyorum. Başvurularımız açıktır fakat şuanda 20m raidi yapmıyoruz.

Foruma verdiğimiz rahatsızlık için herkesden özür dilerim.

Karandin.

Kişisel tartışmalardan, dramadan, kötülemeden olabildiğince uzak durun lütfen.

Professional Procrastinator.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 08/08/2015 23:58 tarihinde Gangren tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Aug 2015, 22:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Rai gayet guzel yazmış. 10 senede çok adam girdi çıktı. Yine toparlanır.

ههههههه
Üye
ID § 08 Aug 2015, 23:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Uzun soluklu dramasız guild olmaz normal bu.Geçer gider unutulur ya da hatırlatılır gülünür geçilir falan fıstık.
Revodayken burda hala muhabbeti dönen down&die rocketi gördüm falan güzel örnekler misal grinning smiley
Yeni raid döneminizde de başarılar.

Yörünge Disi
ID § 08 Aug 2015, 23:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sahibi geldi kaçın lan

Battle.net: Caesar#2788
Steam: Sequoyah
Üye
ID § 08 Aug 2015, 23:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kaldırın balonu falan. hep yazsın ne güzel yazmış
Üye
medal 1k
ID § 08 Aug 2015, 23:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adem hiç konuşma sen, direk aklıma void reaver faillerin geliyo shadow pri ile adsfsggs.
Üye
ID § 08 Aug 2015, 23:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Rage gelsin warlock'un, tankın ve hunterin neden ayrıldığını yazsın drama dönsün yine.
Üye
medal 1k
ID § 08 Aug 2015, 23:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bence rage banlansın artık. Adam WA logs Spy Based oynuyo tongue sticking out smiley

Karandin le oynamışlığımız var. Deadfreak = Ragefreak ise onla da var. Drama fazla. Catas gibi guilde yakışmadı (drama anlamında), yoksa adamlar ülkemin gururu Teyyip'ten bile bir üst tierler. Sadu (Yibeni) yi de öptüm.

Sağlık olsun, Legeion conteniniz bol olsun.
Üye
ID § 08 Aug 2015, 23:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
DavidMills
Adem hiç konuşma sen, direk aklıma void reaver faillerin geliyo shadow pri ile adsfsggs.

Sen kimdin hacıt bossu bile hatırlamıyorum dsfsd

PS : Baktım ben burayı revo ile 1 kere yaptım lan oda kaelden key için alınmıştım hatırlamadım valla ama doğrudur hiçbişi gelmio aklıma doğru düzgün lel

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/08/2015 23:45 tarihinde ad3m tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Aug 2015, 23:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sen kimdin davidmills?

ههههههه
Üye
medal 1k
ID § 09 Aug 2015, 00:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Açık net.

Timur The Lame
Üye
medal 1k
ID § 09 Aug 2015, 10:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Temet Nosce zamanı Soultan.

Adem senin yerinde olsam o bossu hiç unutmadım asdadff.
Yörünge Disi
ID § 09 Aug 2015, 11:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sahibi gelince nasıl sustu buralar. Nasılsa karandin birşey yazmıyor diye atıp tutan all capsciler neredeler acaba.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Aug 2015, 12:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
karandinle ne alakası var lan. bölüm yetkilisi bi baş eski konuyu kilitleyip, yenisi açmış ve uyarısını yapmış.
senin gibi boşboğaz mı herkes, hemen gidip başka bölümlerde ss falan yetiştiren.

he who knows best knows how little he knows.
Yörünge Disi
ID § 09 Aug 2015, 12:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya bırak olm bu konu yine açılsaydı karandin yazmasaydı yine gelip sallayacaklardı buraya smiling smiley

Dramaya koyim drama konularını geç catas şöyle wipe yedi böyle wipe yedi diyenler nerede onları merak ediyorum.

Karandin harici eski tüm catas kadrosunun altında ALL Caps yazıyor şuan. Sadece karandin yok.

Ala hala;

47 CATASTROPHE (r) EU-Twisting Nether 11/13 (M)
56 ALL CAPS (r) EU-Twisting Nether 11/13 (M)

Demek ki bazı şeyler için lider vazfı gerekiyor.

Birilerinin koyunları güdmesi gerekiyor.

Syf: ««/ 32 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum