[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / MMO Genel
|-- |-- |+ Ashes of Creation...
Yazar RSS Konu: Ashes of Creation {2268}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Apr 2017, 00:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Youtube'da lazypeon'un şu aşağıdaki videosu karşıma çıkınca oyun dikkatimi çekti, baya ilginç bir mmorpg. Node sistemini bir inceleyin. Node = zone. O zone'da yaptığın tüm aktivite zone u levellıyor ona göre content gelişiyor şehirler oluşuyor. Moblar , world bosslar, dungeonlar oluşuyor. Ama o zoneda yapılan aktiviteye göre de gelişen şehirler değişiyor (ekonomik, bilimsel, savaş , dini şeklinde) housing , crafting , open world, pvp , PK lık (belli oranda loot düşürme) caravanlarla good taşıma, şehir yönetimi, politika/seçim tüm altın kelimeler var oyunda tongue sticking out smiley

Daha oyunun çıkmasına var, 6güne kickstarter başlayacak.

[www.ashesofcreation.com]

node sistemi ile 4 videoluk serinin 2 videosu:

/人◕ ‿‿ ◕人\

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/04/2017 00:23 tarihinde Mortis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 25 Apr 2017, 00:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben de takip ediyorum bayadır, ama mmo türü öldü ya gerçekten müşteri kitlesi çok az, kar edemiyolar adam gibi ondan hypeaa gelemiyorum eskisi gibi.
Üye
ID § 25 Apr 2017, 00:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mortits'in cani sikilmis. gel hots oynayak.

Wubba lubba dub dub!
Üye
ID § 25 Apr 2017, 01:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ashes of mortis online

paraçokomel eğrisi
ED:
Cmdr Xynocide
Yörünge Disi
ID § 25 Apr 2017, 08:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oyun çıkana kadar çolul çocuğua karışmış oluruz artık das

fikir fena değil de execution tarafı baya kasar.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 25 Apr 2017, 10:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet böle nod sistemini anlatan 2. videoda anlatığı şeyler inanılmaz kağıt üstünde de

böle yok şehirler , seçimler, bir sonraki seçime kadar şehiri yönetiyorsun vergi kesiosun diğer şehirlerle ticaret bilmemne tam tükürerek anlatmalık ama böle sonra oyun çıkıyor daha baltayı sallarken buglı falan

/人◕ ‿‿ ◕人\
Yörünge Disi
ID § 25 Apr 2017, 10:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mmo 101 hehe

temeli oturtmadan bu kadar geniş kapsamı sunacağını iddia eden "ks" projelere benim inancım sıfır. phase-phase build up yapmadıkları sürece hepsi boş vaadlerden ibaret benim için. sen ilk önce base oyunu 10 numara çıkart, temeli bir 10/10 olsun onun üzerine featleri ve yeni mekanikleri ekle o koyduğun scope'u 3 yılda gerçek kılmak için bir yol haritan olsun.

şunu yapabilen mmo yok - geleceğine de ben inanmıyorum şahsen:

adamlarda gerçek anlamda scope-proje yönetimi var.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

2 defa güncellendi. Son güncelleme 25/04/2017 11:02 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 25 Apr 2017, 10:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
patladı mı

y
Üye
ID § 25 Apr 2017, 13:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Güzel oyun gibi, merak ettim
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Apr 2017, 13:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
uzun zamandır gördüğüm en güzek mmo bu gibi ama olmuyor ya biz yaşlandık. mmo kitlesi de azaldı. keşke yine wow gibi herkes ucundan tutup yaşatsa şu kültürü.

rsL#21506
Üye
ID § 25 Apr 2017, 15:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
m0rtis ciktiginda haberlesene, bakayım unutmadan ^^
Üye
ID § 01 May 2017, 22:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kickstarterı başladı

[www.kickstarter.com]

/人◕ ‿‿ ◕人\
Üye
medal 1k
ID § 02 May 2017, 18:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Unity değildir inş o. Unity diye görüp kapadım cünkü direkt videoyu.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 May 2017, 18:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
unreal engine. hala akıllanmadı millet UE'nin mmo motoru olmadığından. grafik kasarsın sonra 10 kişi bir araya geldiğinde fps de 10'a iner. archeage clone'u yapmaya kasıp, cryengine'i kullansana hypelanabilirdim ama UE, unity'den bile kötü bi engine MMO için.

node sistemini, housingi direk black desert'tan çalmışlar zuhaha. ama baya havadan satmışlar, çoğu şey hayal. daha tek düze bi sistem olarak şekillenir yoksa MMO oyunda olmaz bu kadar dinamik bi sistem.

birde kim abi bu adamlar, doğru düzgün büyük isim bile yok. millet daha ilk günden backlemiş, henüz KS'dan çıkan MMO yok doğru düzgün. o kadar hayal kırıklıkları olmasına rağmen.

videoların hepsini izledim, hiç birinde party gameplay yok lan. milletin OHA ABİ OHA dediği çoğu şey black desert'ta var şuan ahaha

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/05/2017 19:00 tarihinde Xenus tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 May 2017, 19:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şirketin en tepesindeki adam (steven sharif - düzgün bi linkedin sayfası bile yok) daha önce pyramid scheme yapmış master bir scammermış asdfg

[www.reddit.com]

bu kadar polished trailer (singleplayer oyunu olsaydı evet) koymalarından belli yani scam olduğu. too good to be true diye bi kavram var. insanların hemen atlaması inanılmaz yani. backlemeyin sakın bunu. şerefsiz lazypeon ibnesini de satın almışlar belli ki.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum