[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / MMO Genel
|-- |-- |+ Crowfall...
Yazar RSS Konu: Crowfall {20159}
Syf: ««/ 18 »»   [ A ]
Üye
ID § 25 May 2017, 11:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Bone
Alinti
omersem
Çok sıkı takip etmediğim için soruyorum KS den gerçekten ses getirmiş bir oyun çıktı mı ? Yoksa potansiyeli olupta milyon $ lar boşa gitti durumu mu var hep.

[www.kickstarter.com]

double fine adventure, torment, pillars of eternity, planetary annihilation, shadow returns, shadowrun hong kong, elite dangerous, hyper light drifter, dreamfall chapters, divinity original sin, satellite reign, shovel knight, leisure suit larry, broken sword, superhot, republique, dead state, darkest dungeons, ftl, rimworld, we happy few, project fedora, chaos reborn, benim bildiğim kadarıyla başarıyla tamamlanan oyunlar.

Sanırım benim bakış açım farklı. Iş dünyasıyla fazla yüz gözüm ondan herhalde.

Bu yapımlar iyi mi % 50 sini oynamışımdır az ya da çok evet iyi. Bu yapımlara KS den toplanan bağışların toplamı güçlü bir kadro ile büyük bir yapımcı tarafından harcansa evet bu oyunların % 50 si çıkar piyasaya ama sadece şahsi düşüncem olarak belirtiyorum pillars of eternity yi oynamaya başladığımda hey gidi baulders gate ya da ya bunu ice wind dale deki gibi landan oynamak lazım demezdikte .
Aha aga bu ne ya iy olmus hakkaten derdik.
2 seçenek var;
Ya türevlerden çok sıkıldım artık ilk diabloyu kurduğumda aldığım heyecanı arıyorum. POE diablo kıyaslamalarını okumaktan yoruldum.

ya da diiceksiniz ki abi snein yaş 37 büyüdün bırak bu işleri.

Özgün oyun yapıp bombayı patlatan adamların hepsi 1975 doğumlu ve bu sektörden çıktılar mı merak ediyorum.

Herkese selamlar

You can not judge me. I am the justice itself.
Yörünge Disi
ID § 25 May 2017, 11:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sektörün gölgesinde yaşadığı memberberries sendromuna yakalanmışsın

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

Üye
ID § 25 May 2017, 15:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynen şerefffsiz üzümler smiling smiley Bahsettiğim tamda bu zaten bıngıl SP kafası 2 bilemedin 3 bölümde bir literatüre giren ossuruktan berriesler bile yapabiliyolar olay süper grafikler mega yüksek bütceler değil ki olay berries aslında. thumbs upthumbs up

You can not judge me. I am the justice itself.
Üye
medal 1k
ID § 25 May 2017, 19:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Xenus
Alinti
paradoksalkedi
GW2 için: WvWvW'de 50 kişi aynı grupta pvp yaparsan braindead zaten (coordinated 10-15 kişilik grupları saymıyorum, 15 kişi 40 kişiyi bile indirebilirsin). 5v5 ranked ayrı olay veya solo roam yapıp 1v3 yapmaya çalışmak farklı bir şey. Her classı iyi bilmen, classların önemli skillerini interruptlaman lazım.

şu kısımı sağlamayan piyasada MMO kaldı mı abi? tabi ki open world pvp, battleground pvp, duel pvp'nin farklı dinamikleri olacak. GW2'yi oynadım işte ama öyle ahım şahım hatırlamıyorum açıkçası. 2h warrior oynadım belki ondandır. seçim meselesi ben fast paced combat tab target olmayan combat seviyorum. TERA, BDO hatta BnS'in combatı daha iyi geliyor benim için. BnS'de zaten otistik derecede tryhard oynaman gerekiyor 1v1 arena'da. o yüzden kore'de e-sport oldu zaten. her class'a ayrı gameplay tarzı hatta maç başlamadan skill build respec yapmak gerekiyor.

shooter'da bile fast paced daha iyi bana göre. zamanında crimecraft diye tırto bi tps'i oynuyordum sonra APB çıkınca, onu beğenmemiştim mesela. keza m&b'i de çok severim.
abi gw2 alabildiğince fast paced zaten, tab targetting de değil? oyun çok değişti ve farklı da hatırlıyor olabilirsin. gw2'nin combatına yakın herhangi bir mmo yok şu an, tera biraz yakın ama mekanik olarak çok daha farklı. crowfall'ı bayadır takip ediyorum ben ama hala combatı o kadar hoş gelmiyor bana, bir çıkışa yaklaşsın da göreceğiz. visual update güzel olmuş ama.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/05/2017 19:12 tarihinde paradoksalkedi tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 May 2017, 19:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

gw2 fast paced evet nasıl tab targetin değil abi, adam target'a kitleniyor işte, target reticle de yok. ha son expansionlarda değiştiyse bilemem. ben gw2'i oynarken sürekli target nearest player tuşuna bastığımı hatırlıyorum.

olay şu tab target olunca, adam fov'unda olduğu sürece miss atma olasılığın yok, adam kitelamak falan da çocuk oyuncağı oluyor. aksiyon combatta sen skilli atana kadar adam ordan oraya dodge roll yapıyor, skilli kaçırabiliyorsun. target olmayınca karambolde adamı kaybediyorsun mesela.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/05/2017 19:39 tarihinde Xenus tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 25 May 2017, 20:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
değil işte öyle. auto attack chain target rangeinde çalışıyor mesela doğru, ama bütün combo skillerin, tüm güçlü skiller aoe mantığında çalışıyor gw2de. adam dodgelarsa gg yiyorsun, adamın movementını ve skillerini düşünüp ona göre "oturtman" lazım skilleri. target'a vuran wow misali skill çok az gw2de. veya atıyorum thiefin bir buildi ona odaklı, diğer bulti tamamen aoe targeting üstüne kurulu.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 May 2017, 02:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
omersem
Sanırım benim bakış açım farklı. Iş dünyasıyla fazla yüz gözüm ondan herhalde.

Bu yapımlar iyi mi % 50 sini oynamışımdır az ya da çok evet iyi. Bu yapımlara KS den toplanan bağışların toplamı güçlü bir kadro ile büyük bir yapımcı tarafından harcansa evet bu oyunların % 50 si çıkar piyasaya ama sadece şahsi düşüncem olarak belirtiyorum pillars of eternity yi oynamaya başladığımda hey gidi baulders gate ya da ya bunu ice wind dale deki gibi landan oynamak lazım demezdikte .
Aha aga bu ne ya iy olmus hakkaten derdik.
2 seçenek var;
Ya türevlerden çok sıkıldım artık ilk diabloyu kurduğumda aldığım heyecanı arıyorum. POE diablo kıyaslamalarını okumaktan yoruldum.

ya da diiceksiniz ki abi snein yaş 37 büyüdün bırak bu işleri.

Özgün oyun yapıp bombayı patlatan adamların hepsi 1975 doğumlu ve bu sektörden çıktılar mı merak ediyorum.

Herkese selamlar

sorduğun soru başarılı sonuç veren bir proje olup olmadığıylaydı.

bu oyunları beğenmiyorsan o senin bileceğin iş. ben de futbol oyunlarını hiç sevmiyorum ama yıllardır deli gibi tutuyor, başarılı işler çıkıyor.

bunun yaşla, iş dünyasıyla felan alakası yok.

baldur's gate, o yıllarda yeni sayılacak bir grafik tarzıyla çıkan ilk oyunlardan olmuştu. hayallerimizde canlandırdığımız dünyaları, elle tutulabilecekmiş gibi sunmuştu.
hatta türkiye'de çoook geniş bir kitlenin ilk oyunlarından biridir bu.
ancak herkes "ah baldur's gate, oh baldur's gate, seni seviyorum, sen neydin baldur's gate" diye konuşsa da, aslında çok kötü bir oyundur. özellikle ilki.
torment ve fallout gibi oyunlara kıyasladığında, narrative olarak, gameplay olarak ve karakterler olarak çok zayıf bir oyundu. ikinci çıkan oyun, birçok şeyde kendini geliştirmişse de yine de kısmen kuru bir oyun olarak kaldı.

eğer pillars of eternity gibi oyunları "bg1'in bana verdiği hissi versin" diyerek oynuyorsan, zaten boşa zaman kaybı. bu oyunların amacı piyasada yeni bir soluk yaratmak değil, bg1 ve bg2'i halen oynayan kişilere yeni bir hikaye sunabilmek.

Path of Exile konusunda da öyle. yorumları okumaktan sıkıldıysan okuma? aç oyunu oyna. yorumlardan sana ne? sonuçta o yorumlar olmasa da oyundan alacağın zevk değişmeyecek.

kickstarter için yazdığım diğer oyunların bu tartışmayla da alakası yok sanırım.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 May 2017, 06:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yılın sonuna doğru live serverlar launch olacakmış.

[twitter.com]

character customization hakkında bilgi.

[crowfall.com]
[community.crowfall.com]

teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k
ID § 31 May 2017, 10:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
open beta falan mı release mi

Battletag: Oberyn#2694
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 May 2017, 20:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
early access falan olacak herhalde.

Syf: ««/ 18 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum