[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / MMO Genel
|-- |-- |+ Elder Scrolls Online The Alliance War...
Yazar RSS Konu: Elder Scrolls Online The Alliance War {1372}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 15 Apr 2014, 21:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]


Cyrodiil, diğer bir isimle Imperial vilayeti üç farklı gruplaşmanın savaştığı bir pvp bölgesidir.

Daggerfall Covenant: Tamriel'in kuzeybatısında yer alan bu üçlü antlaşma Bretonların ve Redguardların yaşadığı topraklar olan High Rock ve Hammerfall'dan gelmektedir. Antlaşma, Orkların anatoprağı olan Orsinium'u geri alma vaadiyle Orkları'da antlaşmaya dahil etmiştir. Bu üç ırkın amacı güçlerini birleştirerek güçlü bir imparatorluk oluşturarak Tamriel'e barış ve refahı geri getirmektir.Ebonheart Pact: Geçmişte birbirlerine düşman olan üç farklı ırkın oluşturduğu bir pakttır. Nordlar, Dark Elfler ve Skyrim-Morrowind'den gelen Argonianlar istikrarı sağlamak ve özerkliklerini sağlama almak için birleşmişlerdir.Aldmeri Dominion: Tamriel'in güneyli ırklarının oluşturduğu bir hükümdarlıktır. Valenwood'un Wood Elfleri, Elsweyr'in Khajitleri ve Summerset Adaları'nın High Elfleri insan ırkının entrikalarını sonlandırmak ve Tamriel'de Elf egemenliğini sağlamak için savaşmaktadırlar.Cyrodiil

Cyrodiil, üç grubun savaştığı büyük bir yerdir. Peki neden orada savaşıyorlar? Çünkü Yakut Taht orada yer almaktadır ve tahtı kontrol eden tüm Tamriel'i kontrol edecek gücü elde eder.

Basit olarak ESO'da diğerleriyle savaşacağınız yer burasıdır. Büyüklük olarak neredeyse 4. oyun olan Oblivion'un tüm haritası kadar var. Burada birden çok savaş alanları ve kuşatmak için kaleler, kuleler yer alıyor.

Buraya girdiğiniz zoraki olarak pvp yapmak zorunda değilsiniz. Yani PVP bir mecburiyet değil çünkü PVE sevenler için de bir sürü alternatif yer alıyor. Haritada yer alan kasabalardan çeşitli questler alınabilir, public dungeonları ziyaret edebilir, dark anchorları tamamlayabilir, Mage Guildinin kitaplarını arayabilir ve bir çok POI yi ziyaret edebilirsiniz. PVP ye tamamiyle odaklanmış olanların büyük ihtimalle hiç görmediği ama exploration u sevenlerin keşfedebileceği çok değişik mekanlar bulunuyor.

Nasıl savaşın bir parçası olabilirim?

Tüm yapmanız gereken Cyrodiil'e girmek. Bunu yapabilmek içinde level 10 olmak gerekiyor. 20-50 level aralığında herkes attribute ve gear farklılıklarına bakılmaksızın eşit güçlere sahip oluyor. Ancak class yeteneği, genel yetenek ve perk farklılıkları konusundaki farklılıklar avantaj ve dezavantaj yaratabilir.

Hedefler

Cyrodiil'de kaleler, kasabalar, madenler, karakollar, hisarlar gibi bir çok hedef yer alıyor. Ele geçirilen her bir hedef üyesi olduğunuz factionın hanesine artı puan olarak işleniyor. Campaign'in sonunda en yüksek puana sahip olan faction savaşı kazanmış sayılıyor. Her bir savaş 3 ay boyunca sürüyor.

Kalelerin etrafındaki madenleri, çiftlikleri ve lumber mill leri ele geçirmek çeşitli avantajlar sağlıyor. Mesela madeni ele geçirilmiş bir kalenin duvarlarını yıkmak daha kolay oluyor.

Kuşatma Silahları

Cyrodiil'de kuşatma esnasında kullanılabilecek çeşitli kuşatma silahları bulunuyor. Bu silahları alabilmek için hedefleri ele geçirmek veya düşmanları öldürerek puan kazanmak gerekiyor.

Battering Ram: Kapıarı yıkmak için kullanışlı.
Trebuchet: Duvarları yıkmak için en iyi kuşatma silahı.
Catapult: Geniş bir alana zarar veriyor ve çeşitli etkilere sahip versiyonları var. Kimisi yanan taşlar atarak oyunculara yüksek zarar verirken, bir diğeri donmuş kayalar atıp düşman oyuncuları yavaşlatabiliyor.
Ballistae: Düşmanın kuşatma silahlarına karşı kullanışlı bir silah.
Flaming Oil: Defans amaçlı kullanılan bir kuşatma silahı. Yerleştirilen yerin aşağısına kaynar yağ döküyor, özellikle ramlerin üstüne dökünce çok işe yarıyor.

Kuşatma silahı kullanan düşman öldürüldükten sonra yanına gidip silahı ateşe verip yakabilirsiniz.Leaderboard - Başarılar ve İmparatorlukCyrodiil'de savaş sürerken bu savaşlar devamlı olarak kayıt altına alınıyor. İki adet farklı Leaderboard bulunuyor. Bunlardan birisi faction için, birisi de genel leaderboard. Genel leaderboard üç factionu kapsıyor ve en yüksek puan toplamış olan 20 oyuncuyu gösteriyor.

Faction içinde yer alan leaderboard ise gereken hedefler ele geçirildiğinde faction içinden kimin İmparator olacağını belirliyor. Cyrodiil'in ortasında yer alan Imperial Şehri'nin etrafındaki tüm hedefleri ele geçirmiş olan factionın içerisindeki en yüksek puanı olan kişi İmparator ünvanını elde ediyor. Bir adet özel kostüm elde ediyor, title ve güçlü bufflar kazanıyor. Bu bufflar çevresindekileri de etkilediğinden ötürü İmparator ile birlikte girilen savaşlar, İmparator'un olduğu faction'ın lehine oluyor.

Easy game, easy life.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/04/2014 21:48 tarihinde Certhas tarafindan yapilmistir.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Apr 2014, 21:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Certhas
Cyrodiil, diğer bir isimle Imperial vilayeti üç farklı gruplaşmanın savaştığı bir pvp bölgesidir.

Daggerfall Covenant: Tamriel'in kuzeybatısında yer alan bu üçlü antlaşma Bretonların ve Redguardların yaşadığı topraklar olan High Rock ve Hammerfall'dan gelmektedir.

Ebonheart Pact: Geçmişte birbirlerine düşman olan üç farklı ırkın oluşturduğu bir pakttır.

Aldmeri Dominion: Tamriel'in güneyli ırklarının oluşturduğu bir hükümdarlıktır.
Alinti

p.zevenk muharrem'dir.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 15 Apr 2014, 21:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi hadi nick için ayrı topic, add-on için ayrı topic, kısa notlar için ayrı topic ok de, bu nedir smiling smiley
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2014, 22:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ana başlık dışındaki başlıklardaki toplam mesaj sayısı 40 falan asdasd

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k
ID § 15 Apr 2014, 22:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pvp sohbeti yaparız burada.

Easy game, easy life.
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2014, 23:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Özel Alan açtırmak isteniyor sanırım sdf

.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Apr 2014, 23:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tırt mmo lar diye bölüm açılsın, toplu halde oralarda yazılsın.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Apr 2014, 23:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şöyle bi baktığım kadarıyla baya baya gw2 wvw'i alıp cyrodiil ile değiştirmişler.

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Apr 2014, 00:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
RP sörvırı mı bu?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 16 Apr 2014, 00:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
server icindeki pvp zone u.

Scalanova#2827

Kifflom!
Üye
medal 1k
ID § 16 Apr 2014, 13:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gw2 deki gibi kaleler 10dk da bir el değiştiryorsa ;
3 ay fazla uzun tutmuşlar.

Timur The Lame
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum