[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / MMO Genel
|-- |-- |+ Final Fantasy 14 online #2...
Yazar RSS Konu: Final Fantasy 14 online #2 {19246}
Syf: ««/ 18 »»   [ A ]
Üye
ID § 03 Jul 2017, 10:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
quixef
Alinti
bingildak
paladinde leveling nasıl? ben 20 e yaklaştım ama ruhum ölmek üzere. 1 tane dot var, 1 tane dmg vuran var. dot, dmg, dmg, dmg spamlıyorum.

Arcanist te iki dot vardı başka bişi mi açtın?

Pala güzel bence ya ha bunda da 3 lü chain combolar var işte, sırayla basıyon tuşlara ama skiller vs konusunda olerde job gelince çeşitlilik baya artıyo ya benim lvl 50 kusurda 2.5 bar doldu

Gear konusunda ise, crafting düşünebilirsin hangi kombo senin işine yarayan gearı yapıyo bakıp onları kas crafterlar vs de alıyo xp buff u

Edik: ha ama dayanıp base game story i bitirirsen net oyunu bırakacağın yeri söyleyeyim: ilk expansion öncesi patch content, öyle bayık questler allaam

Ahahah bende tam olarak orada bıraktım şimdi yeni karakter açtım ninja olacam
Yörünge Disi
ID § 03 Jul 2017, 11:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
scholar olduktan sonra monk denedim, arcanistten sonra 1823012312 kat falan daha iyi geldi gameplay olarak.

yalnız bu kadar yıldır mmo oynarım, questler zorlanmış ve bu kadar kötü olan bir oyun daha hatırlamıyorum ya.

adamlar main quest serisine sadece baz oyunda 180 quest koymuşlar ve silke silke yapacaksın. hikaye korkunç kötü. karakterler korkunç kötü. questlerle etkileşim korkunç kötü. questlerin 98% i oradan bunu getir, şuraya bunu götür.

class change questinde bile getir götür yapıyoruz. tam asya kafasından çıkmış questler. esoda falan baymıştım ama en azından esoda related ırgatlık yaptırıyordu. bunda scholar olacak balık götür, çanta taşı, uniforma götür falan tarzı questler yapıyoruz. anlamak mümkün değil.

hayır questlerin kötü olması bana dert değil sonuçta leveling seni quest yapmaya zorlamıyor fakat questleri yapmadan dungeonları oyundaki temel fonksiyonları bile açamıyorsun. dungeon finder bile main scenario quest gated.

yeni exp ile HW'i tekli olarak satıştan kaldırmışlar haliyle ast, dk falan oynamak istiyorsan silke silke yeni exp'i alman gerekiyor. bende o topa hiç girmem.

akşam bir bard deniycem o da sarmazsa basıyorum uninstall'u.

pve genel olarak fena değildi, daha öyle challenging bir şey yapamadım ama mesela warrior olarak tanklmaya çalışırken baya emnity management falan vardı oyunda. eski wow gibi. o bakımdan baya güzeldi.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/07/2017 11:30 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jul 2017, 12:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dronevil

Ahahah bende tam olarak orada bıraktım şimdi yeni karakter açtım ninja olacam

Aynı karakteri ninjaya çevirseydin hocam şimdi bişileri unlock etmek için story questi baştan yaptıracak tamamen kanser

Archmemur
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jul 2017, 12:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak

pve genel olarak fena değildi, daha öyle challenging bir şey yapamadım ama mesela warrior olarak tanklmaya çalışırken baya emnity management falan vardı oyunda. eski wow gibi. o bakımdan baya güzeldi.

Ya nelere para vermiyoruz hocam al şu 21.5 euroluk item ile expansionları bence çünkü ilerlerdeki pve content baya iyi.

Enmity management biraz azalıyo belli skilleri açınca (misal paladine shield oath geliyo -dmg done -dmg taken +enmity veren) ama yine de WoW un şimdiki 3 dakikaya bir thunderclap yeter halinden fersah fersah iyi

Archmemur
Üye
medal 1k
ID § 03 Jul 2017, 14:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gecen hafta basi lvl55de biraktigim WAR ile tekrar basladim, degisiklik olsun diyip boost potion ile 60 WHM acip Heavenswardi, 2 gun once de Stormblood'i bitirebildim.

Baya iyi iki expansionda. SB'i daha cok sevdim sehir tasarimi, muzikler vs sahane. Son boss zor ama bir o kadar tatmin edici.

Yarina expansion icin ilk normal mode Raid geliyor hadi bakalim.

Samurai actim meraktan, eglenceli olmus baya, lvl50-60 arasi kasmak icin en iyi XP Palace of the Dead Floor: 51-60, sonrasi icin PvP Frontlines.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/07/2017 14:06 tarihinde mono tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 03 Jul 2017, 14:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/07/2017 14:05 tarihinde mono tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 03 Jul 2017, 15:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
quixef
Aynı karakteri ninjaya çevirseydin hocam şimdi bişileri unlock etmek için story questi baştan yaptıracak tamamen kanser

Neredeyse 2 yıldır oynamayinca sorun yaptı bende inventory karışmış fc dağılmış ev olayı sıkıntı geldi baştan başlayayım dedim kafam rahat olsun hızlı hızlı yapacaz artik. Bu arada bu omega serverinda ki duble xp ne kadar sürecek olduğu kadarıyla craft class larını çıkarayım aradan diyorum.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Jul 2017, 16:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende şu FFIV u neden bırakmıştım zamanında diye düşünürken bingildakin mesajlarını okuyup hatırladım. Evet questing çok ölümcüldü ya.

PVE contenti - boss fightları inanılmaz keyifli ve challenging gelmişti bir de sürekli levelladıkça her 10 levelda bir yepyeni bir content açılıyordu o da iyi havuç olmuştu da sanki level 48'de mi ne questingden ölüp bırakmıştım. Pek bir şey geliştirmemiş sanırım o yönde. Ama bir kaç video izlemiştim çok fazla alternatif var leveling için diye.

Hatta şuydu sanırım video:

/人◕ ‿‿ ◕人\
Üye
ID § 03 Jul 2017, 19:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
50 levelda 100 quest birden geliyor orası efsane asıl grinning smiley Bir de Titan fight öncesi banquet quest chain vardı şarap felan aradığın dünya tehdit aldındayken o da komediydi. HW ve SB'nin hikayeleri çok daha iyi ama ARR'ye göre.
TW
medal 1k medal 5k
ID § 06 Jul 2017, 14:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
red mage açıcam ben de DL bitince, 50 bard 54 machinist var ninja'ya gücüm yetmedi

elf
Üye
medal 1k
ID § 08 Jul 2017, 02:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bana bu oyun cok itici geliyor. Arkadaslar oynuyor diye aldim ama LvL kasamiyorum. Grafikleri, arayuzu, class'lar hepsi itici geliyor. Ustune Omega da acmislar bir giriyorum 2 bin kisi sira 40 dakika bekle. Cok oynayan var ama beni hic sarmadi.

O.o
TW
medal 1k medal 5k
ID § 08 Jul 2017, 15:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
asdf 45:40

elf

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/07/2017 15:26 tarihinde tunca tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Jul 2017, 02:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
hunty
Bana bu oyun cok itici geliyor. Arkadaslar oynuyor diye aldim ama LvL kasamiyorum. Grafikleri, arayuzu, class'lar hepsi itici geliyor. Ustune Omega da acmislar bir giriyorum 2 bin kisi sira 40 dakika bekle. Cok oynayan var ama beni hic sarmadi.

Queue kalmadı artık ya

Oyun da gayet güzel bence, Road to 60 buff u gitmeden bir kaç class kasayım diye uğraşıyorum şimdilik Paladin ve Ninja yı 60 ladım, şimdi Astrologian a başlıcam.

Archmemur
TW
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jul 2017, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
japonlar çalışıyo
[eu.finalfantasyxiv.com]

elf
Üye
ID § 21 Jul 2017, 13:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ilk savage contenti geldi ve ilk gunden temizlendi bazi guildlerce. O3 ve O4un epey zor oldugunu soyluyorlar. Vakit olsa da wipefestlere baslasam delicesine sad smiley
Syf: ««/ 18 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum