[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / UO Scriptsharing
|-- |-- |+ Scripter omak istiyorum!!!!...
Yazar RSS Konu: Scripter omak istiyorum!!!! {2902}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
scrioter olma konusunda bana yardımcı olabilecek baba yiğit arıyorum ciddi anlamda düşünyorum bu olayı[signature][hline]Forever Rock
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
paticik.com/scripts deki dökümanları incele daha sonra scriptleri incele daha sonra hafif hafif script yazmaya başlarsın...[signature][hline]
Yörünge Disi
ID § 22 Nov 2004, 15:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
en baba yardımcı her zaman arama'dır hem çook geniş hemde her kitleye hitap ediyor winking smiley[signature][hline]deviL|may|Cry
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tama aramalara giriyorum ve ufak ufak script yazıyorum(calıorum grinning smiley) ama hiç bir şey anlamıyorum. mesela dialoglar o numaralar küfür gibi[signature][hline]Forever Rock
Yörünge Disi
ID § 22 Nov 2004, 15:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o zaman küfür yemeye alışacaksın ;9[signature][hline]deviL|may|Cry
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bak Şimdi,

Scp Öğrenmenin En Mantıklısı Ve En Kolay Yolu Senin Açından Şudur;

Scp Öğrenmeyi Gerçekten İstemen,
Ayrıca Sitedeki Dökümanları Gayet İyi Şekilde Okuman,
Değişik Scriptler İndirip Onlar Üzerinde Değişiklik Yapman,

Bu Şekilde Denersen Kendini Geliştirir Ve Öğrenirsin.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aranızda Dialogların ne anlama geldiğini bilen yokmu?[signature][hline]Forever Rock
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
item yapmak şimdilik kolay gelio ufak tefek seyler mesela tp ama dialogları anlamıyorum değiştirememki anamadıktan sonra!!!111[signature][hline]Forever Rock
Deniz Sayman
medal 1k
ID § 22 Nov 2004, 15:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dialog ; diyalog demek.
Oyunda açılan menüler dialoga örnek olarak gösterilebilir ..
Scripter olmak istiyosan!!!! , [www.paticik.com]
( sağ üst köşede çıkan adresin ta kendisi ) adresine girerek , baggionun derlediği tutoriallardan başlayabilirsin öğrenmeye.
Forumlarda da S.S.S. topicinde birçok tutorial var.
Yani kısacası öğrenmek için kimseye muhtaç değilsin , sadece zaman ayırman gerekiyor , herşeyi hazır beklememen gerekiyor.

Gerçi bence bu saatten sonra öğrenmeye de gerek yok da sen bilirsin tabi[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD
Paticik StarCraft Forumları

The acceleration is the time derivative of velocity. The velocity is the time derivative of displacement. So acceleration is the second derivative of displacement. If acceleration is a ..
a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

The reason of the derivative can be discussed geometrically. The slope of the displacement - time graph gives velocity.
And the slope of the graph is the derivative of the function.
If we want to find the instant velocity , we should find the tangent line at the instant we want at the X-t graph..

Devamı gelecek ..

TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 22 Nov 2004, 15:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne demek istiyorsun anlamadım bu saatten sonra ile?[signature][hline]Forever Rock
Deniz Sayman
medal 1k
ID § 22 Nov 2004, 15:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Scriptle ilgilenen bir sürü kişi var piyasada , zira çoğu senden önce başladığı ve uzun zaman uğraştığı için senin çok önünde ve sen ilerlerken armut toplamayacak onlar da..
O yüzden her zaman geriden takip edeceksin , ve daha az tercih edileceksin. Bunların yanısıra Ultima Online devrini yavaş yavaş kapatıyor zaten , 3-5 sene önce başlayanların çoğu bıraktı .. Bundan 1-2 sene sonra da şimdi oynayanlar bırakacak büyük bir ihtimalle . Yani kariyerinin doruğundayken çoğu kimse bu oyunu bırakmış olacak büyük ihtimalle.
Ha buna ayıracağın zamanı bir programlama dili öğrenmek için ayırırsan sana çok daha faydalı olur sphere scriptingden.[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD
Paticik StarCraft Forumları

The acceleration is the time derivative of velocity. The velocity is the time derivative of displacement. So acceleration is the second derivative of displacement. If acceleration is a ..
a = dv/dt = d^2X/d^2t ..

The reason of the derivative can be discussed geometrically. The slope of the displacement - time graph gives velocity.
And the slope of the graph is the derivative of the function.
If we want to find the instant velocity , we should find the tangent line at the instant we want at the X-t graph..

Devamı gelecek ..

Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bence Öğrenme İsteği Gayet Doğal Hatta Bu Saaten Sonrada Öğrensin Hiç Bir Zararı Olmaz Sadece Vakit Kaybeder.

Öğrenmekte Bi Kusur Yoktur Herşey Öğrenilebilir

Ne Demişler Öğren Ama Yapma. İlerde Bir Gün Lazım Olabilir.
Buda Benim Görüşüm.[signature][hline]Uo Changing Everyday | Anatolia Coming Soon >>
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 22 Nov 2004, 15:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sphere scripting hemen hemen hicbir dile benzemeyen, baska bir program tarafindan kullanilmayan bir dil. Bu saatten sonra UO ile, hele hele Turkiye'de yeterince cok olan free shardlar ile ugrasmak zaten gereksiz Heren'in dedigi gibi; ha illa UO uzerine zaman harcanacaksa da POL veya RunUO ile ugrasilir, ileride program dilleri ogrenirken insana yardimi olur, hem duzgun gelistirildiginde Sphere'den cok daha iyi is cikarabilen emulatorler bunlar.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | Email: [email protected]
Iki kisinin cektigi, tombala degildir.
Üye
ID § 22 Nov 2004, 15:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bence yanlış düşünyosun. uoyu bırakanların yanı sıra başlayanlarda olacaktır mutlaka. Ben saten başka programlar kullandığım için yeni bir scp görünce işin aslını öğrenmek istedim bana bi zararı olacağınıda hiç düşünmüyorum.önemli olan inanmak bakıyorumda sen coktan kaybetmişsin inancını[signature][hline]Forever Rock
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum